1 likes
Ja też mam zmywarkę w zabudowie i muszę powiedzieć, że jestem zadowolona. W prawdzie przywykłam do ręcznego mycia naczyń, ale jednak się przydaje, zwłaszcza, jak się ma malutki, jednokomorowy zlew nad którym jest blacik ze sklejki na który lecą chektolitry wody przy intęsywnym użytkowaniu i robi się bajorko.
Amerykanie podchodzą do tego bardzo praktycznie. w wielu domach są 2 zmywarki. Wtedy tylko wyciągamy czyste naczynia z jednej a po posiłku napełniamy brudnymi naczyniami drugą. Nie chowają i nie układają naczyń w szafkach, tylko naczynia krążą między zmywarkami. Można mieć np. zamiast jednej dużej zmywarki 2 mniejsze, itd.
3 likes
To trochę zbyt wygodne moim zdaniem. No ale to w końcu amerykanie, więc niczego innego się spodziewać nie można/
2 likes
Amerykańscy Żydzi tak mają. Jedna zmywarka do naczyń do potraw mlecznych, druga do naczyń do dań mięsnych.
1 likes
Jak się ma warunki mieszkaniowe można mieć zmywarkę, a nawet kilka.
Faktem jest jednak, że zmywarka niszczy naczynia i jeśli komuś zależy na ich utrzymaniu w stanie dobrym nie będzie stosował zmywarki.
Faktem jest jednak, że zmywarka niszczy naczynia i jeśli komuś zależy na ich utrzymaniu w stanie dobrym nie będzie stosował zmywarki.
1 likes
A ludzie z jakiegoś powodu od lat 90 dalej przytaczają Amerykanie to, Amerykanie tamto. Jakby to był kurde jakiś wzór do naśladowania. No dziwię się bardzo. Jeszcze w latach 90 to rozumiem ten amerykański sen, ale teraz.
1 likes
Skoro zbyt wygodne mieć zmywarkę, proponuję myć naczynia w pobliskiej rzece albo jeziorze i prać na tarze, hehehe.
1 likes
Cóż za wyszukana argumentacja.
3 likes
Piecberg jeszcze z tych, co po pierwsze wierzą w American Dream, a po drugie mają takie środki finansowe, że go stać, widocznie. :D
1 likes
To nie o to chodzi. Jedna zmywarka to raczej teraz standard. ale dwie? To przesada
-- (piecberg):
Skoro zbyt wygodne mieć zmywarkę, proponuję myć naczynia w pobliskiej rzece albo jeziorze i prać na tarze, hehehe.
--
-- (piecberg):
Skoro zbyt wygodne mieć zmywarkę, proponuję myć naczynia w pobliskiej rzece albo jeziorze i prać na tarze, hehehe.
--
1 likes
To nie przesada tylko bardzo praktyczne myślenie. Kolejne fajne rozwiązanie jeśli chodzi o ręczne zmywanie naczyń w amerykańskich domach to młynek do mielenia resztek umieszczony pod zlewem w odpływie. Mają w odpływach normalne sitka z dużymi otworami przez które resztki wpadają do młynka, tam są zmielone i dopiero wtedy spływają do kanalizacji. Nic się nie zapycha, itd. Młynek możemy uruchomić przyciskiem na zlewie.
1 likes
U nas takie młynki są też bardzo popularne.
U nas zdaje się, że średnio legalne, co nie znaczy, że się nie da. Coś gdzieś kiedyś o tym czytałem.
-- (piecberg):
To nie przesada tylko bardzo praktyczne myślenie. Kolejne fajne rozwiązanie jeśli chodzi o ręczne zmywanie naczyń w amerykańskich domach to młynek do mielenia resztek umieszczony pod zlewem w odpływie. Mają w odpływach normalne sitka z dużymi otworami przez które resztki wpadają do młynka, tam są zmielone i dopiero wtedy spływają do kanalizacji. Nic się nie zapycha, itd. Młynek możemy uruchomić przyciskiem na zlewie.
--
-- (piecberg):
To nie przesada tylko bardzo praktyczne myślenie. Kolejne fajne rozwiązanie jeśli chodzi o ręczne zmywanie naczyń w amerykańskich domach to młynek do mielenia resztek umieszczony pod zlewem w odpływie. Mają w odpływach normalne sitka z dużymi otworami przez które resztki wpadają do młynka, tam są zmielone i dopiero wtedy spływają do kanalizacji. Nic się nie zapycha, itd. Młynek możemy uruchomić przyciskiem na zlewie.
--
Teoretycznie nielegalne, bo rury się zapychają i nie można wyrzucać odpadów organicznych do kanalizacji. Praktycznie chyba jednak ludzie montują.
Młynki muszą być legalne bo są w legalnej dystrybucji, tylko jakoś u nas się nie rozpowszechniły.
2 likes
Antyradary i urządzenia podsłuchowe też możesz kupić legalnie. Gorzej z ich używaniem.
1 likes
Ja mam po prostu resztkownice, może to nie to samo, bo nie mieli odpadów, ale też praktyczna rzecz.
Agata, masz na myśli to takie sitko , które jest zamontowane w odpływie zlewu i do niego się zbierają resztki i potem np to oprożniamy do kosza tak?
1 likes
Dokładnie, tak samo można kupić legalnie wzmacniacz GSM, a do używania wymagane jest zezwolenie.
-- (MarOlk):
Antyradary i urządzenia podsłuchowe też możesz kupić legalnie. Gorzej z ich używaniem.
--
-- (MarOlk):
Antyradary i urządzenia podsłuchowe też możesz kupić legalnie. Gorzej z ich używaniem.
--