1 / 8
Następna
Co jest dla was prostrze, mycie naczyń ręcznie, czy używanie zmywarki? Zmywarka załatwia niemal wszystko sama i zużywa mniej wody, ale ułożenie w niej naczyń stanow istotną rzecz.
agakrawcow
#2 ·
1 likes
Wstyd się przyznać, ani póki co nigdy w życiu do tej pory nawet nie dotknęłam zmywarki.
Po prostu w domu nie mamy, znajomi może i mają, ale jakoś nigdy nie wpadłam na to, żeby mi pokazali jak to działa.
No zainspirowałaś mnie do działania.
W kwestii wyższości zmywania ręcznego nad zmywarkowym więc się nie wypowiem niestety, ale dzięki za pomysł.
Po prostu w domu nie mamy, znajomi może i mają, ale jakoś nigdy nie wpadłam na to, żeby mi pokazali jak to działa.
No zainspirowałaś mnie do działania.
W kwestii wyższości zmywania ręcznego nad zmywarkowym więc się nie wypowiem niestety, ale dzięki za pomysł.
2 likes
Ale do zmywarki trzeba jednak trochę tych naczyń mieć... brudnych. Nie opłaca się przecież wrzucać dwóch, czy trzech. U mnie się od razu myje, bo nawet nie byłoby gdzie tych naczyń odkładać i prawdę mówiąc, w znakomitej większości przypadków, zmywam ja. Ręcznie.
1 likes
Od pewnego czasu mamy zmywarkę i cóż.. niech będzie błogosławiona, :d zwłaszcza, że lenia u mnie dużo i jeśli mogę pozwolić zmywarce się tym zająć to... czemu nie. Inna rzecz, że trzeba kontrolować to, co się z niej wyjmuje, bo może się zdarzyć, że czegoś niedomyje no i wtedy albo czekamy na drugi przebieg albo ręcznie.
2 likes
Również nie mam zmywarki, więc zmywa się ręcznie. Poziom czystości oceni się dotykowo.
2 likes
Miałam kiedyś zmywarkę. Teraz nie byłoby jej nawet gdzie wstawić, więc siłą rzeczy, jak się już ten stos w zlewie nazbiera, to z przykrością i niezadowoleniem ktoś, czasem nawet ja, zmywa je ręcznie. Natomiast układanie w zmywarce to, droga Gadaczko, nie jest żaden problem, o ile układający wykazuje odrobinę zdrowego rozsądku i potrafi sobie wyobrazić, że np jeśli postawi kubek dnem w dół, to będzie w nim stała woda, a jeśli wrzuci wszystko na kupę, to najpewniej się potłucze.
1 likes
No nie zawsze.
Ja np. nie umiem ułożyć prawidłowo naczyń w zmywarce,
bo kiepsko u mnie z wyobraźnią przestrzenną.
Wolę umyć ręcznie,
zdecydowanie!
Ja np. nie umiem ułożyć prawidłowo naczyń w zmywarce,
bo kiepsko u mnie z wyobraźnią przestrzenną.
Wolę umyć ręcznie,
zdecydowanie!
1 likes
O, zmywarka to cudowna rzecz. <3 Zwłaszcza że w domu nas dużo. Ale nie znoszę, nienawidzę układać naczyń w zmywarce!
2 likes
Oo. Również mogę pomóc. Zawsze zmywam z przyjemnością podziwiając te umyte już naczynia.
2 likes
I tak je sobie podziwiasz, podziwiasz, a potem tłuste ślady się robią, choćbyś rączki miał czyste :D
1 likes
Ee. Raczej to podziwianie kończy się na pojedyńczym dotknięciu i sprawdzeniu, czy aby napewno całość naczynia jest chrupiata ;)
1 likes
Chodzi o to, że po dobrze umytym i wypłukanym naczyniu ręka nie ma prawa się ślizgać.
1 likes
Do nas też, bo mimo, że zmywarkę mamy, nie wszystko tam się da umyć, więc wiesz. :d
1 / 8
Następna