Forum

Zmywanie naczyń

W domu

1 / 8 Następna

gadaczka

#1 ·

Co jest dla was prostrze, mycie naczyń ręcznie, czy używanie zmywarki? Zmywarka załatwia niemal wszystko sama i zużywa mniej wody, ale ułożenie w niej naczyń stanow istotną rzecz.
Dziękuję użytkownikom portalu Elten Link za możliwość obserwowania środowiska niewidomych. Stanowiło to dla mnie etap wstępny do pracy z niewidomymi na żywo.

agakrawcow

#2 ·

1 likes
Wstyd się przyznać, ani póki co nigdy w życiu do tej pory nawet nie dotknęłam zmywarki.
Po prostu w domu nie mamy, znajomi może i mają, ale jakoś nigdy nie wpadłam na to, żeby mi pokazali jak to działa.
No zainspirowałaś mnie do działania.
W kwestii wyższości zmywania ręcznego nad zmywarkowym więc się nie wypowiem niestety, ale dzięki za pomysł.
Radość, moja mała przyjaciółka idzie ze mną przez świat. LINE

Elanor

#3 ·

2 likes
Ale do zmywarki trzeba jednak trochę tych naczyń mieć... brudnych. Nie opłaca się przecież wrzucać dwóch, czy trzech. U mnie się od razu myje, bo nawet nie byłoby gdzie tych naczyń odkładać i prawdę mówiąc, w znakomitej większości przypadków, zmywam ja. Ręcznie.

tomecki

#4 ·

1 likes
Od pewnego czasu mamy zmywarkę i cóż.. niech będzie błogosławiona, :d zwłaszcza, że lenia u mnie dużo i jeśli mogę pozwolić zmywarce się tym zająć to... czemu nie. Inna rzecz, że trzeba kontrolować to, co się z niej wyjmuje, bo może się zdarzyć, że czegoś niedomyje no i wtedy albo czekamy na drugi przebieg albo ręcznie.

Mimi

#5 ·

2 likes
Również nie mam zmywarki, więc zmywa się ręcznie. Poziom czystości oceni się dotykowo.
Ziarnko złota znaleźć można, ale ziarnka czasu - nigdy.LINE Przysłowie chińskie.LINE

lwica

#6 ·

1 likes
Również nie mam zmywarki, i również zmywam ręcznie. ;)
Nawet jeśli jesteś aniołem, zawsze znajdzie się ktoś, komu będzie przeszkadzał szelest twoich skrzydeł. Autor nieznany.

Zuzler

#7 ·

2 likes
Miałam kiedyś zmywarkę. Teraz nie byłoby jej nawet gdzie wstawić, więc siłą rzeczy, jak się już ten stos w zlewie nazbiera, to z przykrością i niezadowoleniem ktoś, czasem nawet ja, zmywa je ręcznie. Natomiast układanie w zmywarce to, droga Gadaczko, nie jest żaden problem, o ile układający wykazuje odrobinę zdrowego rozsądku i potrafi sobie wyobrazić, że np jeśli postawi kubek dnem w dół, to będzie w nim stała woda, a jeśli wrzuci wszystko na kupę, to najpewniej się potłucze.

sanklip

#8 ·

1 likes
No nie zawsze.
Ja np. nie umiem ułożyć prawidłowo naczyń w zmywarce,
bo kiepsko u mnie z wyobraźnią przestrzenną.

Wolę umyć ręcznie,
zdecydowanie!
Sygnatura:

Cis najzieleńszy jest zimą;
ma zwyczaj śpiewać kiedy płonie.


Heilung -
"Norupo".

Monia01

#9 ·

1 likes
O, zmywarka to cudowna rzecz. <3 Zwłaszcza że w domu nas dużo. Ale nie znoszę, nienawidzę układać naczyń w zmywarce!
***
🇺🇦 🇵🇱

Zuzler

#10 ·

2 likes
Zaproś mnie do spółki, ja uwielbiam <3

denis333

#11 ·

2 likes
Oo. Również mogę pomóc. Zawsze zmywam z przyjemnością podziwiając te umyte już naczynia.

Zuzler

#12 ·

2 likes
I tak je sobie podziwiasz, podziwiasz, a potem tłuste ślady się robią, choćbyś rączki miał czyste :D

denis333

#13 ·

1 likes
Ee. Raczej to podziwianie kończy się na pojedyńczym dotknięciu i sprawdzeniu, czy aby napewno całość naczynia jest chrupiata ;)

Zuzler

#14 ·

1 likes
Chrupiata?

denis333

#15 ·

1 likes
Chodzi o to, że po dobrze umytym i wypłukanym naczyniu ręka nie ma prawa się ślizgać.

Monia01

#16 ·

1 likes
Zuzanno, wpadaj, kiedy chcesz, u nas naczyń nigdy dość! :D
***
🇺🇦 🇵🇱

Zuzler

#17 ·

1 likes
Znam osobę, która takie zaproszenie potraktowałaby jak najbardziej poważnie :P

tomecki

#18 ·

1 likes
Do nas też, bo mimo, że zmywarkę mamy, nie wszystko tam się da umyć, więc wiesz. :d

Zuzler

#19 ·

1 likes
Anie nie, jak do zmywania ręcznego, to może Sanclip?

Monia01

#20 ·

1 likes
A to fakt, więc jak, Zuzanno, lubisz też zmywać i to naczynia do zmywania raczej niewygodne, to zapraszam, zapraszam :D
***
🇺🇦 🇵🇱
1 / 8 Następna