Forum

Zmywanie naczyń

W domu

Previous 6 / 8 Next

Agata.d

#101 ·

1 likes
Ja też mam zmywarkę w zabudowie i muszę powiedzieć, że jestem zadowolona. W prawdzie przywykłam do ręcznego mycia naczyń, ale jednak się przydaje, zwłaszcza, jak się ma malutki, jednokomorowy zlew nad którym jest blacik ze sklejki na który lecą chektolitry wody przy intęsywnym użytkowaniu i robi się bajorko.
Nigdy nie można być pewnym, że to co już masz będzie Ci dane na zawsze, a pewne w życiu są tylko dwie rzeczy, śmierć i podatki.

piecberg

#102 ·

Amerykanie podchodzą do tego bardzo praktycznie. w wielu domach są 2 zmywarki. Wtedy tylko wyciągamy czyste naczynia z jednej a po posiłku napełniamy brudnymi naczyniami drugą. Nie chowają i nie układają naczyń w szafkach, tylko naczynia krążą między zmywarkami. Można mieć np. zamiast jednej dużej zmywarki 2 mniejsze, itd.

Agata.d

#103 ·

3 likes
To trochę zbyt wygodne moim zdaniem. No ale to w końcu amerykanie, więc niczego innego się spodziewać nie można/
Nigdy nie można być pewnym, że to co już masz będzie Ci dane na zawsze, a pewne w życiu są tylko dwie rzeczy, śmierć i podatki.

MarOlk

#104 ·

2 likes
Amerykańscy Żydzi tak mają. Jedna zmywarka do naczyń do potraw mlecznych, druga do naczyń do dań mięsnych.

Agata.d

#105 ·

4 likes
Może jeszcze trzecia do mącznych i czwarta do jarskich? XD
Nigdy nie można być pewnym, że to co już masz będzie Ci dane na zawsze, a pewne w życiu są tylko dwie rzeczy, śmierć i podatki.

Numernabis

#106 ·

1 likes
Jak się ma warunki mieszkaniowe można mieć zmywarkę, a nawet kilka.
Faktem jest jednak, że zmywarka niszczy naczynia i jeśli komuś zależy na ich utrzymaniu w stanie dobrym nie będzie stosował zmywarki.
Znajdź sobie zajęcie, które kochasz, a nie przepracujesz w życiu ani jednego dnia.

misiek

#107 ·

1 likes
A ludzie z jakiegoś powodu od lat 90 dalej przytaczają Amerykanie to, Amerykanie tamto. Jakby to był kurde jakiś wzór do naśladowania. No dziwię się bardzo. Jeszcze w latach 90 to rozumiem ten amerykański sen, ale teraz.
Potrzebuję papugę, gdyż ściga mnie kruk, za to że pożyczyłem pieniądze od bociana.

piecberg

#108 ·

1 likes
Skoro zbyt wygodne mieć zmywarkę, proponuję myć naczynia w pobliskiej rzece albo jeziorze i prać na tarze, hehehe.

Numernabis

#109 ·

1 likes
Cóż za wyszukana argumentacja.
Znajdź sobie zajęcie, które kochasz, a nie przepracujesz w życiu ani jednego dnia.

Julitka

#110 ·

3 likes
Piecberg jeszcze z tych, co po pierwsze wierzą w American Dream, a po drugie mają takie środki finansowe, że go stać, widocznie. :D
***Jak ja nie cierpię sPAMerfów!

Agata.d

#111 ·

1 likes
To nie o to chodzi. Jedna zmywarka to raczej teraz standard. ale dwie? To przesada
-- (piecberg):
Skoro zbyt wygodne mieć zmywarkę, proponuję myć naczynia w pobliskiej rzece albo jeziorze i prać na tarze, hehehe.

--
Nigdy nie można być pewnym, że to co już masz będzie Ci dane na zawsze, a pewne w życiu są tylko dwie rzeczy, śmierć i podatki.

piecberg

#112 ·

1 likes
To nie przesada tylko bardzo praktyczne myślenie. Kolejne fajne rozwiązanie jeśli chodzi o ręczne zmywanie naczyń w amerykańskich domach to młynek do mielenia resztek umieszczony pod zlewem w odpływie. Mają w odpływach normalne sitka z dużymi otworami przez które resztki wpadają do młynka, tam są zmielone i dopiero wtedy spływają do kanalizacji. Nic się nie zapycha, itd. Młynek możemy uruchomić przyciskiem na zlewie.

monstricek

#113 ·

1 likes
U nas takie młynki są też bardzo popularne.

grzegorzm

#114 ·

U nas zdaje się, że średnio legalne, co nie znaczy, że się nie da. Coś gdzieś kiedyś o tym czytałem.
-- (piecberg):
To nie przesada tylko bardzo praktyczne myślenie. Kolejne fajne rozwiązanie jeśli chodzi o ręczne zmywanie naczyń w amerykańskich domach to młynek do mielenia resztek umieszczony pod zlewem w odpływie. Mają w odpływach normalne sitka z dużymi otworami przez które resztki wpadają do młynka, tam są zmielone i dopiero wtedy spływają do kanalizacji. Nic się nie zapycha, itd. Młynek możemy uruchomić przyciskiem na zlewie.

--

MarOlk

#115 ·

Teoretycznie nielegalne, bo rury się zapychają i nie można wyrzucać odpadów organicznych do kanalizacji. Praktycznie chyba jednak ludzie montują.

piecberg

#116 ·

Młynki muszą być legalne bo są w legalnej dystrybucji, tylko jakoś u nas się nie rozpowszechniły.

MarOlk

#117 ·

2 likes
Antyradary i urządzenia podsłuchowe też możesz kupić legalnie. Gorzej z ich używaniem.

Agata.d

#118 ·

1 likes
Ja mam po prostu resztkownice, może to nie to samo, bo nie mieli odpadów, ale też praktyczna rzecz.
Nigdy nie można być pewnym, że to co już masz będzie Ci dane na zawsze, a pewne w życiu są tylko dwie rzeczy, śmierć i podatki.

DJGraco

#119 ·

Agata, masz na myśli to takie sitko , które jest zamontowane w odpływie zlewu i do niego się zbierają resztki i potem np to oprożniamy do kosza tak?

Numernabis

#120 ·

1 likes
Dokładnie, tak samo można kupić legalnie wzmacniacz GSM, a do używania wymagane jest zezwolenie.
-- (MarOlk):
Antyradary i urządzenia podsłuchowe też możesz kupić legalnie. Gorzej z ich używaniem.

--
Znajdź sobie zajęcie, które kochasz, a nie przepracujesz w życiu ani jednego dnia.
Previous 6 / 8 Next