To dla czego jest rozwijany, jak nie jest rozwijany?
nie wiem
tym bardziej, że na polskiej stronie NVDA również jest najnowsza wersja:
https://addons.nvda-project.org/addons/newfon.pl.html
https://addons.nvda-project.org/addons/newfon.pl.html
Nie jest rozwijany z tego aspektu, że nie ma więcej nowych funkcji.
Szkoda tylko że niektóre inne stare robotyczne ruskie syntezatory mowy nie mogą być spolszczone. fajnie by było. Gdy bym tylko się znał na programowaniu, ehhhh.
kurcze, jakby mówił jakkolwiek polskie znaczki to bym używał na codzień
-- (exterminator):
https://addons.nvda-project.org/addons/newfon.en.html
--
-- (exterminator):
https://addons.nvda-project.org/addons/newfon.en.html
--
Ale jak polskie znaczki, przy literowaniu czy normalnie? Bo tak normalnie, to polskie znaczki czyta :D
-- (JM):
kurcze, jakby mówił jakkolwiek polskie znaczki to bym używał na codzień
-- (exterminator):
https://addons.nvda-project.org/addons/newfon.en.html
--
--
-- (JM):
kurcze, jakby mówił jakkolwiek polskie znaczki to bym używał na codzień
-- (exterminator):
https://addons.nvda-project.org/addons/newfon.en.html
--
--
hej, da się jakimś sposobem odbasowić syntezator speak Jan? jest spoko, ale zbyt dudni na słuchawkach
Jedyny sposób jaki widzę to jakiś natywny equalizer na windows. Ale nie używam takich rzeczy, więc nie polecę konkretnego programu
Hm, jak byś miał coś na co mugł byś wykierować dźwięk i mieć equalizer, to można. Ale to raczej jako dodatkowe urządzenie, bo VCable mają opuźnienia.
-- (JM):
hej, da się jakimś sposobem odbasowić syntezator speak Jan? jest spoko, ale zbyt dudni na słuchawkach
--
-- (JM):
hej, da się jakimś sposobem odbasowić syntezator speak Jan? jest spoko, ale zbyt dudni na słuchawkach
--
Mój Apollo poszedł niestety w odstawkę od kilku miesięcy. Winą jest zasilacz, który daje niestabilne napięcie (mierzone miernikiem). Muszę znaleźć kogoś kto naprawia takie rzeczy, a nie chcę narażać sprzętu na wahania napięć. Już miałem kilkukrotnie sytuację, ze Apollo nie włączał mi się i był po prostu martwy przez zbyt niskie napięcie. Winą jest najprawdopodobniej kabel.
Edited
No i Apollo dostał drugie życie. Kupiłem taki zasilacz:
https://allegro.pl/oferta/zasilacz-hp-0950-3170-13v-300ma-12895134500
Fabrycznie miał inny wtyk DC, który nie pasował do Apolla. W domu znaleźliśmy inny zasilacz, który miał identyczny wtyk DC co ten do Apolla.
Od oryginalnego zasilacza wolałem nie przemontowywać, ponieważ nie wiem co dokładnie w tym kablu było uszkodzone.
Odcięliśmy tamtą końcówkę od zasilacza HP, oraz od tamtego znalezionego w domu. Mój Tata skręcił kabelki, założył koszulkę termokurczliwą i sprawdziliśmy jeszcze miernikiem polaryzację (ujemny czubek, lufa dodatnia). Spiąłem wszystko i elegancko mi działa na tym HP.
Zobaczymy jeszcze przy dłóższym użytkowaniu, ale jestem dobrej myśli.
Ten zasilacz jest transformatorowy, więc niestety troszkę większa jest obudowa od niego i mi troszkę miejsca po bokach zajmuje jak podłączam do listwy. Ale działa i to się liczy!
https://allegro.pl/oferta/zasilacz-hp-0950-3170-13v-300ma-12895134500
Fabrycznie miał inny wtyk DC, który nie pasował do Apolla. W domu znaleźliśmy inny zasilacz, który miał identyczny wtyk DC co ten do Apolla.
Od oryginalnego zasilacza wolałem nie przemontowywać, ponieważ nie wiem co dokładnie w tym kablu było uszkodzone.
Odcięliśmy tamtą końcówkę od zasilacza HP, oraz od tamtego znalezionego w domu. Mój Tata skręcił kabelki, założył koszulkę termokurczliwą i sprawdziliśmy jeszcze miernikiem polaryzację (ujemny czubek, lufa dodatnia). Spiąłem wszystko i elegancko mi działa na tym HP.
Zobaczymy jeszcze przy dłóższym użytkowaniu, ale jestem dobrej myśli.
Ten zasilacz jest transformatorowy, więc niestety troszkę większa jest obudowa od niego i mi troszkę miejsca po bokach zajmuje jak podłączam do listwy. Ale działa i to się liczy!
używasz sprzętowego Apolla? Ja to bym się na sprzętowy SMP skusił gdyby to jakkolwiek działało i istniało na rynku
-- (DJGraco):
No i Apollo dostał drugie życie. Kupiłem taki zasilacz:
https://allegro.pl/oferta/zasilacz-hp-0950-3170-13v-300ma-12895134500
Fabrycznie miał inny wtyk DC, który nie pasował do Apolla. W domu znaleźliśmy inny zasilacz, który miał identyczny wtyk DC co ten do Apolla.
Od oryginalnego zasilacza wolałem nie przemontowywać, ponieważ nie wiem co dokładnie w tym kablu było uszkodzone.
Odcięliśmy tamtą końcówkę od zasilacza HP, oraz od tamtego znalezionego w domu. Mój Tata skręcił kabelki, założył koszulkę termokurczliwą i sprawdziliśmy jeszcze miernikiem polaryzację (ujemny czubek, lufa dodatnia). Spiąłem wszystko i elegancko mi działa na tym HP.
Zobaczymy jeszcze przy dłóższym użytkowaniu, ale jestem dobrej myśli.
Ten zasilacz jest transformatorowy, więc niestety troszkę większa jest obudowa od niego i mi troszkę miejsca po bokach zajmuje jak podłączam do listwy. Ale działa i to się liczy!
--
-- (DJGraco):
No i Apollo dostał drugie życie. Kupiłem taki zasilacz:
https://allegro.pl/oferta/zasilacz-hp-0950-3170-13v-300ma-12895134500
Fabrycznie miał inny wtyk DC, który nie pasował do Apolla. W domu znaleźliśmy inny zasilacz, który miał identyczny wtyk DC co ten do Apolla.
Od oryginalnego zasilacza wolałem nie przemontowywać, ponieważ nie wiem co dokładnie w tym kablu było uszkodzone.
Odcięliśmy tamtą końcówkę od zasilacza HP, oraz od tamtego znalezionego w domu. Mój Tata skręcił kabelki, założył koszulkę termokurczliwą i sprawdziliśmy jeszcze miernikiem polaryzację (ujemny czubek, lufa dodatnia). Spiąłem wszystko i elegancko mi działa na tym HP.
Zobaczymy jeszcze przy dłóższym użytkowaniu, ale jestem dobrej myśli.
Ten zasilacz jest transformatorowy, więc niestety troszkę większa jest obudowa od niego i mi troszkę miejsca po bokach zajmuje jak podłączam do listwy. Ale działa i to się liczy!
--
Edited
No tak ze sprzyncika korzystam.
SMP sprzętowy może i udałoby Ci się zdobyć, ale to musiałbyś popytać nagrupach typu typhlos. No i nie wiem czy jest jakiś sterownik do NVDA
SMP sprzętowy może i udałoby Ci się zdobyć, ale to musiałbyś popytać nagrupach typu typhlos. No i nie wiem czy jest jakiś sterownik do NVDA
Nie ma. To działało tylko z Window eyesem.
był, ale na ten dzień nie aktualizowany więc niewiem czy by zadziałał, nawet gdzieś mam
był może softwarowy nie hardwarowy. Te wersje się róźniły, a kod pod nową wersję NVDA potrzebowałby dużej modyfikacji, i po tym to jest pytanie, czy w ogóle działałoby to jakoś.
Edited
Nad sprzętowym sterownikiem do SMP były prowadzone prace dobre 10 lat temu. Temat upadł ze względu na niewielkie zainteresowanie i priorytetem okazał się być Apollo. Drugi problem, to brak oficjalnej dokumentacji do SMP, z której możnaby brać odpowiednie kody sterujące, wszystko trzeba było zgadywać.
Jeśli chodzi o mnie to ja na swoim komputerze używam nvda. Syntezator mowy to rh voice. Natomiast jeśli chodzi o głosy to do polskiego używam głosu magda, zaś do rosyjskiego przeważnie głosu irina, gdyż mi on najbardz