Forum

Jakiego używacie syntezatora mowy bądź głosu?

Screenreadery i syntezatory mowy

Previous 22 / 25 Next

exterminator

#421 ·

To dla czego jest rozwijany, jak nie jest rozwijany?
Time to exterminate.

zvonimirek222

#424 ·

Nie jest rozwijany z tego aspektu, że nie ma więcej nowych funkcji.
Student studentowi wszystko

exterminator

#425 ·

Szkoda tylko że niektóre inne stare robotyczne ruskie syntezatory mowy nie mogą być spolszczone. fajnie by było. Gdy bym tylko się znał na programowaniu, ehhhh.
Time to exterminate.

balteam

#427 ·

1 likes
No nie, podziwiam jak ktoś tego na codzień używa
Zapraszam osoby posiadające piesy, lub chcące je posiadać, do dołączenia do grupy o psach przewodnikach.

JM

#429 ·

hej, da się jakimś sposobem odbasowić syntezator speak Jan? jest spoko, ale zbyt dudni na słuchawkach

DJGraco

#430 ·

Jedyny sposób jaki widzę to jakiś natywny equalizer na windows. Ale nie używam takich rzeczy, więc nie polecę konkretnego programu

Adasadula

#431 ·

Hm, jak byś miał coś na co mugł byś wykierować dźwięk i mieć equalizer, to można. Ale to raczej jako dodatkowe urządzenie, bo VCable mają opuźnienia.

-- (JM):
hej, da się jakimś sposobem odbasowić syntezator speak Jan? jest spoko, ale zbyt dudni na słuchawkach

--

DJGraco

#432 ·

Mój Apollo poszedł niestety w odstawkę od kilku miesięcy. Winą jest zasilacz, który daje niestabilne napięcie (mierzone miernikiem). Muszę znaleźć kogoś kto naprawia takie rzeczy, a nie chcę narażać sprzętu na wahania napięć. Już miałem kilkukrotnie sytuację, ze Apollo nie włączał mi się i był po prostu martwy przez zbyt niskie napięcie. Winą jest najprawdopodobniej kabel.

DJGraco

#433 ·

Edited
No i Apollo dostał drugie życie. Kupiłem taki zasilacz:
https://allegro.pl/oferta/zasilacz-hp-0950-3170-13v-300ma-12895134500

Fabrycznie miał inny wtyk DC, który nie pasował do Apolla. W domu znaleźliśmy inny zasilacz, który miał identyczny wtyk DC co ten do Apolla.
Od oryginalnego zasilacza wolałem nie przemontowywać, ponieważ nie wiem co dokładnie w tym kablu było uszkodzone.

Odcięliśmy tamtą końcówkę od zasilacza HP, oraz od tamtego znalezionego w domu. Mój Tata skręcił kabelki, założył koszulkę termokurczliwą i sprawdziliśmy jeszcze miernikiem polaryzację (ujemny czubek, lufa dodatnia). Spiąłem wszystko i elegancko mi działa na tym HP.
Zobaczymy jeszcze przy dłóższym użytkowaniu, ale jestem dobrej myśli.
Ten zasilacz jest transformatorowy, więc niestety troszkę większa jest obudowa od niego i mi troszkę miejsca po bokach zajmuje jak podłączam do listwy. Ale działa i to się liczy!

JM

#434 ·

używasz sprzętowego Apolla? Ja to bym się na sprzętowy SMP skusił gdyby to jakkolwiek działało i istniało na rynku
-- (DJGraco):
No i Apollo dostał drugie życie. Kupiłem taki zasilacz:
https://allegro.pl/oferta/zasilacz-hp-0950-3170-13v-300ma-12895134500

Fabrycznie miał inny wtyk DC, który nie pasował do Apolla. W domu znaleźliśmy inny zasilacz, który miał identyczny wtyk DC co ten do Apolla.
Od oryginalnego zasilacza wolałem nie przemontowywać, ponieważ nie wiem co dokładnie w tym kablu było uszkodzone.

Odcięliśmy tamtą końcówkę od zasilacza HP, oraz od tamtego znalezionego w domu. Mój Tata skręcił kabelki, założył koszulkę termokurczliwą i sprawdziliśmy jeszcze miernikiem polaryzację (ujemny czubek, lufa dodatnia). Spiąłem wszystko i elegancko mi działa na tym HP.
Zobaczymy jeszcze przy dłóższym użytkowaniu, ale jestem dobrej myśli.
Ten zasilacz jest transformatorowy, więc niestety troszkę większa jest obudowa od niego i mi troszkę miejsca po bokach zajmuje jak podłączam do listwy. Ale działa i to się liczy!

--

DJGraco

#435 ·

Edited
No tak ze sprzyncika korzystam.
SMP sprzętowy może i udałoby Ci się zdobyć, ale to musiałbyś popytać nagrupach typu typhlos. No i nie wiem czy jest jakiś sterownik do NVDA

zvonimirek222

#436 ·

Nie ma. To działało tylko z Window eyesem.
Student studentowi wszystko

Adasadula

#437 ·

był, ale na ten dzień nie aktualizowany więc niewiem czy by zadziałał, nawet gdzieś mam

zvonimirek222

#438 ·

był może softwarowy nie hardwarowy. Te wersje się róźniły, a kod pod nową wersję NVDA potrzebowałby dużej modyfikacji, i po tym to jest pytanie, czy w ogóle działałoby to jakoś.
Student studentowi wszystko

midzi

#439 ·

Edited
Nad sprzętowym sterownikiem do SMP były prowadzone prace dobre 10 lat temu. Temat upadł ze względu na niewielkie zainteresowanie i priorytetem okazał się być Apollo. Drugi problem, to brak oficjalnej dokumentacji do SMP, z której możnaby brać odpowiednie kody sterujące, wszystko trzeba było zgadywać.

bratczyk96

#440 ·

Jeśli chodzi o mnie to ja na swoim komputerze używam nvda. Syntezator mowy to rh voice. Natomiast jeśli chodzi o głosy to do polskiego używam głosu magda, zaś do rosyjskiego przeważnie głosu irina, gdyż mi on najbardz
Pozdrawiam
Previous 22 / 25 Next