Forum

Własny dom, mieszkanie

Życie codzienne niewidomych

Poprzednia 8 / 10 Następna

grzegorzm

#141 ·

1 likes
No i to jest moim zdaniem problem, że po utracie pracy nie jest w cale tak łatwo nową zdobyć a bank w nieskończoność nam spłat rat nie odroczy.

mustafa

#142 ·

1 likes
A no widzisz, czyli jakieś oszczędności miałeś.
Zastanów się teraz, co by było, gdybyś ich nie miał.
Byłbyś w dużo gorszej sytuacji, zatem, nie nażekaj kolego, bo mogłobyć gorzej. W końcu oszczędności są po to, aby na jakiś cel poszły, jakby nie było, mieć ciepło w domu, a nie mieć, no, ja bym w zimnie nie chciał mieszkać.

-- (misiek):
Pracowałem przez w sumie 10 lat. Od roku nie pracuję, a zaoszczędzone pieniądze poszły na wymianę ogrzewania w domu. Mieszkań na wynajem nie posiadam i znam raptem jedną osobę, czyli mojego brata, który takowe wynajmuje.

--
Biorę z konta każdego Eltenowicza po 500 zł i słucham państwa.

Powyższa wypowiedź, wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.

Julitka

#143 ·

1 likes
Czyli identycznie, jak u widzących. :)
-- (tomecki):
Podsumowując wszystko kupno własnego jest wygodniejsze, bo można sobie dostosować wszystko pod siebie, a i taniej wyjdzie miesięcznie, jednak po pierwsze, trzeba mieć wkład własny no i jednak ryzyko większe.
Wynajem fajny, bo w razie przeprowadzki mniej papierkologii i pewnie w ogóle opłat, w razie czego można zrezygnować chociaż z reguły te umowy są podpisywane na jakiś tam dłuższy okres, ale pewnie da się, za to jak coś z agd niedostępne to możemy mieć problem.

--
***Jak ja nie cierpię sPAMerfów!

Julitka

#144 ·

A ja z kolei znam wiele osób, które mają mieszkań kilka. :p
-- (misiek):
Pracowałem przez w sumie 10 lat. Od roku nie pracuję, a zaoszczędzone pieniądze poszły na wymianę ogrzewania w domu. Mieszkań na wynajem nie posiadam i znam raptem jedną osobę, czyli mojego brata, który takowe wynajmuje.

--
***Jak ja nie cierpię sPAMerfów!

misiek

#145 ·

Ależ ja nie nażekam. Ja tylko rozmawiam i mówię co obserwuję. Julitko, najwidoczniej obracasz się w wyższych swerach :)
Potrzebuję papugę, gdyż ściga mnie kruk, za to że pożyczyłem pieniądze od bociana.

Julitka

#146 ·

Nie, nie obracam się w wyższych swerach, tylko dzisiaj ludzie srają ze strachu i wolą inwestować w nieruchomości lub chować po skarpetach, niż w bankach.
***Jak ja nie cierpię sPAMerfów!

grzegorzm

#147 ·

Nie jak to się wyraziłaś srają ze strachu tylko w bankach im się nie bardzo opłaca trzymać te pieniądze.
-- (Julitka):
Nie, nie obracam się w wyższych swerach, tylko dzisiaj ludzie srają ze strachu i wolą inwestować w nieruchomości lub chować po skarpetach, niż w bankach.

--

mustafa

#148 ·

A wież, że na mocy aktualnych przepisów bank od tak może zaiwanić ci całą kasę z konta, w cale nie musi cię o tym informować i nie musi ci oddać.
Tak wiem jest fundusz gwarancyjny, ale
po pierwsze tylko do 100 tysięcy euro
po drugie aktualnie jest on pusty
a po trzecie nic nie stoi na przeszkodzie, aby te 100 tysięcy euro nagle zmniejszyć do 10 tysięcy, w ciągu jednej nocy (w końcu pis lubi uchwalać różne przepisy w nocy) i gucio dostaniesz
Pojęcie pewne jak w baknu dawno już straciło na znaczenu.
Więc nie srają, tylko po prostu robią mądrze, bo już samo trzymanie kasy w banku, nawet jeżeli ci tego nie zaiwanią jest stratą, bo inflacja jest na takim poziomie, że twoje oszczędności topnieją w oczach, mimo, że nominalnie na twoim koncie jest cały czas tyle samo.
I proszę, nie mieszaj w to religii, bo to nie jest kwestia wiary, ale takie są fakty

-- (Julitka):
Nie, nie obracam się w wyższych swerach, tylko dzisiaj ludzie srają ze strachu i wolą inwestować w nieruchomości lub chować po skarpetach, niż w bankach.

--
Biorę z konta każdego Eltenowicza po 500 zł i słucham państwa.

Powyższa wypowiedź, wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.

grzegorzm

#149 ·

Bez przesady z tym zabieraniem pieniędzy, ale prawda jest taka,że teraz jest tak, że możesz dokładać do konta oszczędnościowego, nie duże pieniądze, ale jednak można wychodźić na minus, mając nie wielkie oszczędności a płacąc za utrzymanie konta oszczędnościowego kilka złoty.
-- (mustafa):
A wież, że na mocy aktualnych przepisów bank od tak może zaiwanić ci całą kasę z konta, w cale nie musi cię o tym informować i nie musi ci oddać.
Tak wiem jest fundusz gwarancyjny, ale
po pierwsze tylko do 100 tysięcy euro
po drugie aktualnie jest on pusty
a po trzecie nic nie stoi na przeszkodzie, aby te 100 tysięcy euro nagle zmniejszyć do 10 tysięcy, w ciągu jednej nocy (w końcu pis lubi uchwalać różne przepisy w nocy) i gucio dostaniesz
Pojęcie pewne jak w baknu dawno już straciło na znaczenu.
Więc nie srają, tylko po prostu robią mądrze, bo już samo trzymanie kasy w banku, nawet jeżeli ci tego nie zaiwanią jest stratą, bo inflacja jest na takim poziomie, że twoje oszczędności topnieją w oczach, mimo, że nominalnie na twoim koncie jest cały czas tyle samo.
I proszę, nie mieszaj w to religii, bo to nie jest kwestia wiary, ale takie są fakty

-- (Julitka):
Nie, nie obracam się w wyższych swerach, tylko dzisiaj ludzie srają ze strachu i wolą inwestować w nieruchomości lub chować po skarpetach, niż w bankach.

--

--

Julitka

#150 ·

1 likes
Hahaha, Mustafa, ale ja napisałam Ci dokładnie to samo. To, że bank może Ci to zabrać, znaczy nominalnie to, że ludzie się boją. xd
-- (mustafa):
A wież, że na mocy aktualnych przepisów bank od tak może zaiwanić ci całą kasę z konta, w cale nie musi cię o tym informować i nie musi ci oddać.
Tak wiem jest fundusz gwarancyjny, ale
po pierwsze tylko do 100 tysięcy euro
po drugie aktualnie jest on pusty
a po trzecie nic nie stoi na przeszkodzie, aby te 100 tysięcy euro nagle zmniejszyć do 10 tysięcy, w ciągu jednej nocy (w końcu pis lubi uchwalać różne przepisy w nocy) i gucio dostaniesz
Pojęcie pewne jak w baknu dawno już straciło na znaczenu.
Więc nie srają, tylko po prostu robią mądrze, bo już samo trzymanie kasy w banku, nawet jeżeli ci tego nie zaiwanią jest stratą, bo inflacja jest na takim poziomie, że twoje oszczędności topnieją w oczach, mimo, że nominalnie na twoim koncie jest cały czas tyle samo.
I proszę, nie mieszaj w to religii, bo to nie jest kwestia wiary, ale takie są fakty

-- (Julitka):
Nie, nie obracam się w wyższych swerach, tylko dzisiaj ludzie srają ze strachu i wolą inwestować w nieruchomości lub chować po skarpetach, niż w bankach.

--

--
***Jak ja nie cierpię sPAMerfów!

Julitka

#151 ·

I ja robię dokładnie to samo. Czyli, choć częściowo, sram ze strachu.
***Jak ja nie cierpię sPAMerfów!

mustafa

#152 ·

Bez przesady?
To proszę
https://rekinfinansow.pl/konfiskata-pieniedzy-bank/
a tutaj jeden z przykładów, żeby nie było, że to tylko w teorii tak wygląda
https://rekinfinansow.pl/polski-bank-bezkarnie-skonfiskowal-pieniadze-klientow/

- (grzegorzm):
Bez przesady z tym zabieraniem pieniędzy, ale prawda jest taka,że teraz jest tak, że możesz dokładać do konta oszczędnościowego, nie duże pieniądze, ale jednak można wychodźić na minus, mając nie wielkie oszczędności a płacąc za utrzymanie konta oszczędnościowego kilka złoty.
-- (mustafa):
A wież, że na mocy aktualnych przepisów bank od tak może zaiwanić ci całą kasę z konta, w cale nie musi cię o tym informować i nie musi ci oddać.
Tak wiem jest fundusz gwarancyjny, ale
po pierwsze tylko do 100 tysięcy euro
po drugie aktualnie jest on pusty
a po trzecie nic nie stoi na przeszkodzie, aby te 100 tysięcy euro nagle zmniejszyć do 10 tysięcy, w ciągu jednej nocy (w końcu pis lubi uchwalać różne przepisy w nocy) i gucio dostaniesz
Pojęcie pewne jak w baknu dawno już straciło na znaczenu.
Więc nie srają, tylko po prostu robią mądrze, bo już samo trzymanie kasy w banku, nawet jeżeli ci tego nie zaiwanią jest stratą, bo inflacja jest na takim poziomie, że twoje oszczędności topnieją w oczach, mimo, że nominalnie na twoim koncie jest cały czas tyle samo.
I proszę, nie mieszaj w to religii, bo to nie jest kwestia wiary, ale takie są fakty

-- (Julitka):
Nie, nie obracam się w wyższych swerach, tylko dzisiaj ludzie srają ze strachu i wolą inwestować w nieruchomości lub chować po skarpetach, niż w bankach.

--

--

--
Q
Biorę z konta każdego Eltenowicza po 500 zł i słucham państwa.

Powyższa wypowiedź, wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.

Zuzler

#153 ·

2 likes
No, moi mili, bez nieładnych słów. To jakoś... Nie za dobrze wygląda w poważnej dyskusji po prostu.

mustafa

#154 ·

hm,
co bank nominalnie może zabrać?
w nominale to ty masz saldo w banku. Czyli masz tam 100 tysięcy złotych i to zawsze jest 100 tysięcy złotych, ale że za rok kupisz za te 100 tysięcy złotych tyle ile dzisiaj za 90 tysięcy, nie zmieni faktu, że nominalnie właśnie nadal będziesz mieć 100 tysięcy.
A ustawa na mocy, której bank może wziąć twoje pieniądze i nie musi ci tego oddawać to już całkowicie co innego.
-- (Julitka):
Hahaha, Mustafa, ale ja napisałam Ci dokładnie to samo. To, że bank może Ci to zabrać, znaczy nominalnie to, że ludzie się boją. xd
-- (mustafa):
A wież, że na mocy aktualnych przepisów bank od tak może zaiwanić ci całą kasę z konta, w cale nie musi cię o tym informować i nie musi ci oddać.
Tak wiem jest fundusz gwarancyjny, ale
po pierwsze tylko do 100 tysięcy euro
po drugie aktualnie jest on pusty
a po trzecie nic nie stoi na przeszkodzie, aby te 100 tysięcy euro nagle zmniejszyć do 10 tysięcy, w ciągu jednej nocy (w końcu pis lubi uchwalać różne przepisy w nocy) i gucio dostaniesz
Pojęcie pewne jak w baknu dawno już straciło na znaczenu.
Więc nie srają, tylko po prostu robią mądrze, bo już samo trzymanie kasy w banku, nawet jeżeli ci tego nie zaiwanią jest stratą, bo inflacja jest na takim poziomie, że twoje oszczędności topnieją w oczach, mimo, że nominalnie na twoim koncie jest cały czas tyle samo.
I proszę, nie mieszaj w to religii, bo to nie jest kwestia wiary, ale takie są fakty

-- (Julitka):
Nie, nie obracam się w wyższych swerach, tylko dzisiaj ludzie srają ze strachu i wolą inwestować w nieruchomości lub chować po skarpetach, niż w bankach.

--

--

--
Biorę z konta każdego Eltenowicza po 500 zł i słucham państwa.

Powyższa wypowiedź, wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.

Julitka

#155 ·

Mustafa, widzę, że nie rozumiesz, więc powiem Ci wprost: Tak, ja Cię rozumiem, zgadzam się z Twoją opinią, sama ją po części podzielam. Czy teraz zrozumiałeś?
***Jak ja nie cierpię sPAMerfów!

mustafa

#156 ·

Co do kont oszczędnościowych, nie możesz dokładać, a dokładasz.
Nie ma chyba banku, gdzie oprocentowanie lokaty jest większe niż 2%, a inwlacja ma teraz 5,5%, gdzie realna jest pewnie w okolicy 10%.
Więc, na każdej lokacie poniżej 5,5% tracisz.
Tym bardziej, że od zysków z lokaty jest podatek 19%.

-- (grzegorzm):
Bez przesady z tym zabieraniem pieniędzy, ale prawda jest taka,że teraz jest tak, że możesz dokładać do konta oszczędnościowego, nie duże pieniądze, ale jednak można wychodźić na minus, mając nie wielkie oszczędności a płacąc za utrzymanie konta oszczędnościowego kilka złoty.
-- (mustafa):
A wież, że na mocy aktualnych przepisów bank od tak może zaiwanić ci całą kasę z konta, w cale nie musi cię o tym informować i nie musi ci oddać.
Tak wiem jest fundusz gwarancyjny, ale
po pierwsze tylko do 100 tysięcy euro
po drugie aktualnie jest on pusty
a po trzecie nic nie stoi na przeszkodzie, aby te 100 tysięcy euro nagle zmniejszyć do 10 tysięcy, w ciągu jednej nocy (w końcu pis lubi uchwalać różne przepisy w nocy) i gucio dostaniesz
Pojęcie pewne jak w baknu dawno już straciło na znaczenu.
Więc nie srają, tylko po prostu robią mądrze, bo już samo trzymanie kasy w banku, nawet jeżeli ci tego nie zaiwanią jest stratą, bo inflacja jest na takim poziomie, że twoje oszczędności topnieją w oczach, mimo, że nominalnie na twoim koncie jest cały czas tyle samo.
I proszę, nie mieszaj w to religii, bo to nie jest kwestia wiary, ale takie są fakty

-- (Julitka):
Nie, nie obracam się w wyższych swerach, tylko dzisiaj ludzie srają ze strachu i wolą inwestować w nieruchomości lub chować po skarpetach, niż w bankach.

--

--

--
Biorę z konta każdego Eltenowicza po 500 zł i słucham państwa.

Powyższa wypowiedź, wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.

mustafa

#157 ·

Tak, rozumiem i cieszę się, bo to bardzo miła odmiana :)

-- (Julitka):
Mustafa, widzę, że nie rozumiesz, więc powiem Ci wprost: Tak, ja Cię rozumiem, zgadzam się z Twoją opinią, sama ją po części podzielam. Czy teraz zrozumiałeś?

--
Biorę z konta każdego Eltenowicza po 500 zł i słucham państwa.

Powyższa wypowiedź, wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.

Agata.d

#158 ·

Ja nie rozumiem czemu drogi Mustafo czepiasz się tak religijności koleżanki. W powyższych wypowiedziach jakoś nie zauważyłam, żeby się z nią obnosiła. Wręcz przeciwnie odniosłam wrażenie, że to ty drogi kolego obnosisz się z jej brakiem.
Nigdy nie można być pewnym, że to co już masz będzie Ci dane na zawsze, a pewne w życiu są tylko dwie rzeczy, śmierć i podatki.

grzegorzm

#159 ·

Najpierw trzeba mieć to 100 tysięcy euro w jednym banku. Staram się nie zajmować problemami, które nie będą mnie dotyczyć.

mustafa

#160 ·

Wpis 116

-- (Agata.d):
Ja nie rozumiem czemu drogi Mustafo czepiasz się tak religijności koleżanki. W powyższych wypowiedziach jakoś nie zauważyłam, żeby się z nią obnosiła. Wręcz przeciwnie odniosłam wrażenie, że to ty drogi kolego obnosisz się z jej brakiem.

--
Biorę z konta każdego Eltenowicza po 500 zł i słucham państwa.

Powyższa wypowiedź, wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
Poprzednia 8 / 10 Następna