Jakiś czas temu zepsułam sobie słuchawki.
To w TalkBacku się włącza, a nie w Samsungu, trzeba wejść w ustawienia TalkBAcka, dotknięcie trzema palcami ekranu i utaj Ustawienia TalkBack, teraz Dostosuj menu, Tutaj dostosuj elementy sterujące czytaniem...,tutaj zaznacz sobie pozycję Ukrywanie ekranu i teraz jak na ekranie będziesz presuwał trzema palcami góra/dół lub lewo/prawo to będzie pozycja Ukrywanie ekranu i jak się na niej zatrzymasz to palcem z góry na dół ukryjesz ekran i tak samo odkryjesz,, to jedna z opcji, możesz też w ustawieniach TalkBack wybrać Dostosuj gesty i tutaj albo pusty nieprzypisany gest przypisać, albo inny już przypisany, a którego nie używasz zmienić i przypisać mu ukrywane ekranu, bo jak pukniesz w ten gest to będzie gługa lista możliwych akcji do przypisania.
-- (mucha):
szukam i znaleźć nie mogę jak włączyć w samsungu kurtynę.
--
-- (mucha):
szukam i znaleźć nie mogę jak włączyć w samsungu kurtynę.
--
Mnie też ten brajl w iphone wkurwia.
A taki miał być amerykanski
Miałam dziś trudne rzeczy na gitarze, wiem, co mam robić i jak, ale trudne to jest. i jeszcze nieumiem.
1 likes
Ostatnio męczy mnie bardzo jaskra w oku. Jest tak od kilku tygodni. Strasznie odbiera mi to dobre samopoczucie.
Prawda to, godzina poświęcona wypisywaniu szczegółowych celów zajęć dydaktycznych. :D to w ogóle jest nieprzyjemne, a co dopiero o tej porze.
Edytowano
A tą jaskrę Skrzypenka to masz od dawna? U mnie to się zaczęło w 2023 roku i tak w sumie nagle, muszę od tego czasu brać krople i jest dobrze. Jedynie w 2024 miałem ponowny atak, ale potem jak na razie do teraz się ustabilizowało.
Edytowano
Przedstawili nam wynik rozliczenia mediów (bez prądu) za ostatnie półrocze i mamy dopłatę. Nie podoba mi się ten fakt. Kolejny wydatek...
Jakie bierzesz leki?
Ja chyba mam jaskre od 2015 roku. Biorę cosopt, xalatan, alphagan i czasem diuramit, ale dziś to jakiś koszmar był, z bólu drżałam i jak szłam do pracy, to płakałam. No i pomógł mi też ketonal ta największa dawka, bo nie szło wytrzymać. Rzadko się dzieją takie rzeczy, ale teraz od dwóch miesięcy dość często.
-- (DJGraco):
A tą jaskrę Skrzypenka to masz od dawna? U mnie to się zaczęło w 2023 roku i tak w sumie nagle, muszę od tego czasu brać krople i jest dobrze. Jedynie w 2024 miałem ponowny atak, ale potem jak na razie do teraz się ustabilizowało.
--
Ja chyba mam jaskre od 2015 roku. Biorę cosopt, xalatan, alphagan i czasem diuramit, ale dziś to jakiś koszmar był, z bólu drżałam i jak szłam do pracy, to płakałam. No i pomógł mi też ketonal ta największa dawka, bo nie szło wytrzymać. Rzadko się dzieją takie rzeczy, ale teraz od dwóch miesięcy dość często.
-- (DJGraco):
A tą jaskrę Skrzypenka to masz od dawna? U mnie to się zaczęło w 2023 roku i tak w sumie nagle, muszę od tego czasu brać krople i jest dobrze. Jedynie w 2024 miałem ponowny atak, ale potem jak na razie do teraz się ustabilizowało.
--
Jakie bierzesz leki?
Ja chyba mam jaskre od 2015 roku. Biorę cosopt, xalatan, alphagan i czasem diuramit, ale dziś to jakiś koszmar był, z bólu drżałam i jak szłam do pracy, to płakałam. No i pomógł mi też ketonal ta największa dawka, bo nie szło wytrzymać. Rzadko się dzieją takie rzeczy, ale teraz od dwóch miesięcy dość często.
-- (DJGraco):
A tą jaskrę Skrzypenka to masz od dawna? U mnie to się zaczęło w 2023 roku i tak w sumie nagle, muszę od tego czasu brać krople i jest dobrze. Jedynie w 2024 miałem ponowny atak, ale potem jak na razie do teraz się ustabilizowało.
--
Ja chyba mam jaskre od 2015 roku. Biorę cosopt, xalatan, alphagan i czasem diuramit, ale dziś to jakiś koszmar był, z bólu drżałam i jak szłam do pracy, to płakałam. No i pomógł mi też ketonal ta największa dawka, bo nie szło wytrzymać. Rzadko się dzieją takie rzeczy, ale teraz od dwóch miesięcy dość często.
-- (DJGraco):
A tą jaskrę Skrzypenka to masz od dawna? U mnie to się zaczęło w 2023 roku i tak w sumie nagle, muszę od tego czasu brać krople i jest dobrze. Jedynie w 2024 miałem ponowny atak, ale potem jak na razie do teraz się ustabilizowało.
--
Oj, a jak wielką?
-- (Julitka):
Przedstawili nam wynik rozliczenia mediów (bez prądu) za ostatnie półrocze i mamy dopłatę. Nie podoba mi się ten fakt. Kolejny wydatek...
--
-- (Julitka):
Przedstawili nam wynik rozliczenia mediów (bez prądu) za ostatnie półrocze i mamy dopłatę. Nie podoba mi się ten fakt. Kolejny wydatek...
--
Skrzypenka to współczuję, wiem co to za ból bo doświadczyłem tego całe szczęście jak na razie 2 razy w życiu ale fakt, zbiera na płacz i jest ogólnie strasznie.
Nie biorę tabletek tylko same krople, Alphagan również, bimifree, oraz tylko wieczorem Gamfort, o ile dobrze zapamiętałem nazwę. Ten ostatni jak dla mnie bardzo pomaga, przynajmniej mam takie wrażenie. Bo jak jakiś czas go nie brałem to miałem skoki ciśnienia takie nie regularne. Tj, nie bolało mnie nic ale czułem że cośbyło nie tak. Oczywiście te leki mi przepisał okulista po konsultacji, wiadomo.
No i u mnie (ale myślę że nie tylko) jest problem z prawidłowym zmierzeniem ciśnienia. Nie kontroluję ruchów gałki ocznej (tylko na lewym mam jaskrę), i ten standardowy aparat nie działa, albo ten dla niemowląt albo takie metalowe cuś co się przykłada bezpośrednio na gałkę.
Nie biorę tabletek tylko same krople, Alphagan również, bimifree, oraz tylko wieczorem Gamfort, o ile dobrze zapamiętałem nazwę. Ten ostatni jak dla mnie bardzo pomaga, przynajmniej mam takie wrażenie. Bo jak jakiś czas go nie brałem to miałem skoki ciśnienia takie nie regularne. Tj, nie bolało mnie nic ale czułem że cośbyło nie tak. Oczywiście te leki mi przepisał okulista po konsultacji, wiadomo.
No i u mnie (ale myślę że nie tylko) jest problem z prawidłowym zmierzeniem ciśnienia. Nie kontroluję ruchów gałki ocznej (tylko na lewym mam jaskrę), i ten standardowy aparat nie działa, albo ten dla niemowląt albo takie metalowe cuś co się przykłada bezpośrednio na gałkę.
Tak, przy podwyższonym ciśnieniu czasami potrafi oko boleć, i to przy podwyższeniu rzędu kilku... tych... jednostek, najwyższe miałam chyba około 21, 22, , i to czasami potrafiło oko boleć, ale słyszałam o osobach które podobno miewały ciśnienie rzędu 40.., to co to musibyć za ból,