1 / 3
Next
Parówki to chyba najprostrze danie na gorąco. W tym wątku proponujcie sposoby na ich przygotowanie po niewidomemu.
Najprościej to wrzucić do mikrofali na ful pałer na krótko, ale ilość czasu zależna od ilości parówek. Jedna n jakieś 20 sekund, dwie 30 itd.
3 likes
O ile ktoś nie boi się gotowania, to po prostu obieramy jeśli mają folię, wrzucamy do takiej iilości wody, żeby wszystkie zakryła i jeszcze trochę, tak, żeby nie przywarły do dna i podgrzewamy, nie tak, żeby zawrzało, tylko, żeby wody już nie szło dotknąć.
3 likes
Wolę w mikrofali, bo szybciej, mniej mycia i mam wrażenie, że smaku zostaje nieco więcej, bo nie tracisz z wodą.
Tak po za wszystkim polecam parówki z szynki. Zbite, bardzo dobre, ale dość drogie.
Tak po za wszystkim polecam parówki z szynki. Zbite, bardzo dobre, ale dość drogie.
3 likes
Można też zrobić smażone parówki lub we frytkownicy tej drugiej obcji z frytkownicą jeszcze nie próbowałem ale mam taki zamiar spróbować :)
1 likes
@Tomecki Tylko mikrofala jakoś tak wysusza te parówki, mam wrażenie. I mogą brzydko popękać.
4 likes
Dobre są smażone na patelni beztłuszczowej. Ewentualnie można w żółty serek też zawinąć i zapiec.
3 likes
Fajnie, tylko zapieczenie czy usmażenie to już co nieco wyższa szkoła jazdy. Ale jak już tak idziemy, to można też takie owinięte serem owinąć dodatkowo ciastem francuskim. Takie ciasto można sobie kupić w sklepie, tylko mrozić go nie można, bo po odmrożeniu robi się gumowe.
3 likes
Albo też można zrobić parówki w panierce tak jak do kotleta mniamm pychotka :)`
2 likes
Eee tam, jakieś skomplikowane sztuki...
Kupić se buły do hotdogów, parówka, suruweczka, sosik, mniammm...
Tylko osobiście nie polecam buł z Tesco - tak śmierdzą po wyjęciu, że aż się jeść tego nie chce. :p
Kupić se buły do hotdogów, parówka, suruweczka, sosik, mniammm...
Tylko osobiście nie polecam buł z Tesco - tak śmierdzą po wyjęciu, że aż się jeść tego nie chce. :p
@Mimi
Ale tak w piekarniku? W ilu stopniach? Jak długo? Bo w tym momencie mi apetytu narobiłaś?
I jaki najlepiej ten serek?
Ale tak w piekarniku? W ilu stopniach? Jak długo? Bo w tym momencie mi apetytu narobiłaś?
I jaki najlepiej ten serek?
1 likes
Nie no, chyba nie tak na goło, bo się rozleje i przylepi to wszystkiego... NOo, też jestem ciekawa.
1 likes
W samym serku też można, ale wtedy radzę na patelni i pilnujemy coby pieruństwo nie przywarło. ;) W piekarniku polecam w cieście francuskim z serem żółtym lub pleśniakiem w środku. A jeszcze bez pieczenia - tortilla, parówka, warzywa i sos. Robimy rulon, podgrzewamy llub podsmażamy. Sos na końcu. Sera też można dodać.
2 likes
A parówki we francuskim pieczemy pół godziny w 170-180 stopniach. Dziś z tego wszystkieego były u mnie na śniadanie.
ja wkładam paruwki obrane do zimnej wody i wyciągam je dopiero kiedy zapach rosprzeszczenia się na cały dom hahahaha
1 / 3
Next