Ostatnio uświadomiłem sobie czytając pewien artykuł, że zupełnie zapomniałem o tej starej być mozże zapomnianej przez nas grze tekstowej zwanej otchłań.
Otchłań jest niczym innym jak tekstową grą rpg, w której chodzi o to co w grach rpg, mamy rozwijać swoją postać decydując o jej profesji i jej statystykach, walczyć z potworami a przede wszystkim próć na przód przez fabułę robiąc masę zadań fabularnych i pobocznyc, no i skończyć grę jako najsilniejsza postać, której celem jest zaprowadzenie ładu i porządku.
Kto grał w mudy, ten powinien wyczuć podobieństwo mechaniki.
Generalnie gra jest tekstowa czyli wszystko jest przedstawione za pomocą tekstu, zero audio, zero grafiki, tylko nasza wyobraźnia.
My wpisujemy odpowiednie komendy typu zabij potwora wypij wode z butelki a gra zwraca nam wyniki za pomocą tekstów.
Grę można pobrać ze strony
www.otchlan.pl
Niestety najnowsza wersja tej gry jest dość problematyczna i niestety nie wiem jak temu można zaradzić.
Chodzi o to, że tekst który się pojawia na ekranie, przewija się jakoś dziwnie pezez co nvda bardzo tragicznie odczytuje pojawiający się dialog, co jest bardzo denerwujące.
Często czytane to jest tak jak by gadacz miał czkawkę, próbowałem pewne rzeczy wyzerować w konfiguracji gry jak qtext ale nic to nie dało.
Powiedzmy że w początkowych fazach rozgrywki da się to przeboleć bo można poczekać aż tekst się przestanie pojawiać i odczytać go obiektówką, ale później może to być nie wygodne kiedy w trakcie pojawiania się dialogu rozgorzeje walka, a my musimy działać szybko.
Czy ktoś z was zna sposób na wyłączenie tego przewijania się tekstu?
Wiem zże na starszej wersji otchłani nie było takich problemmów.
Jeżeli ma ktoś starszą wersję, to chętnie przygarne, bo jest to gra której nigdy nie ukończyłem, choć w mudy zagrywałem się namiętnie to na otchłań brakowało czasu.
Niestety jak narazie nie jestem w stanie w to grać, nie wiem co pan wek namieszał w tej najnowszej wersji ale ta starsza otchłań choć nie posiadała polskich znaków działała wyśmienicie.