@Daszekmdn, ale ja przecież w niniejszym wątku piszę o JAWS, a nie ZDSR więc tak jakby...
OK, ale znowu prowokujesz użytkowników do powtarzania tego, co było już przemielone tysiąckrotnie, sam powtarzając jedno i to samo, co naprawdę jest niepomiernie drażniące. Post 78.
Edited
Nie ważne, czy o ZDSR, czy o Jaws, ale wciąż nakręcasz mimo wszystko dyskusję o tym, że wszystko jest lepsze od NVDA, gdzie temat tego nie dotyczy.
Niemniej jednak twój post był nie na miejscu i co za tym idzie powinien zostać usunięty/zmieniony.
A czy Jaws radzi sobie z syntalkiem? Bo jeżeli nie, program dla mnie nadaje się do kosza.
2 likes
Tak Gracjanie! Sapi4 jest już przestarzałą technologią, jedynie wspieraną przez NVDA i ZDSR. Co do syntezatorów mowy, już nie ma miejsca do przyzwyczajeń i gustów. Używamy tego co mamy.
Taka refleksja mnie naszła: od początku mojej wędrówki po meandrach polszczyzny, zauważam, że kiedyś rynek syntezatorów był mocno nasycony, a polska miała syntezatorów od pindy i troszeczkę, a teraz, że tak powiem, Goliat Dawida zabił.
Taka refleksja mnie naszła: od początku mojej wędrówki po meandrach polszczyzny, zauważam, że kiedyś rynek syntezatorów był mocno nasycony, a polska miała syntezatorów od pindy i troszeczkę, a teraz, że tak powiem, Goliat Dawida zabił.
Jak jedziemy z parametrami to proszę bardzo.
Komputer już niestety w śmietniku, ale.
2 gb ram ddr 2 400 mhz, procesor intel core m duo 2 rdzenie 2 wątki oczywiście, coś koło 1,5 ghz do 2 max, nvda żyleta poprostu. Ja nie wiem, jak oni to zrobili, ale z win 7 to zabijało wiele netbooków i tanich lapków z 10, 4 gb ram i core i 3.
Komputer już niestety w śmietniku, ale.
2 gb ram ddr 2 400 mhz, procesor intel core m duo 2 rdzenie 2 wątki oczywiście, coś koło 1,5 ghz do 2 max, nvda żyleta poprostu. Ja nie wiem, jak oni to zrobili, ale z win 7 to zabijało wiele netbooków i tanich lapków z 10, 4 gb ram i core i 3.
Pewnie tak. Niestety jakoś do JFW nie ma praktycznych sensownych skryptów - dodatków, a szkoda. To a propos, że w Jawsie tworzy je się łatwiej.
-roszkę to dziecinne. Co, jeżeli kiedyś NVDA przestanie wspierać sapi 4? Siłą rzeczy kiedyś to nastąpi, bo jednak Microsoft nie wspiera, a procederki mogą się zmienić. t
2 likes
Po co kupować jawsa za 5000ZŁ, a potem co kilka miesięcy kupować aktualizacje za prawie 1000 zł jak mamy darmowe i śmiem mówić że leprze NVDa?
2 likes
Oczywiście, że lepsze, chociażby przez to, że można mieć osobisty wkład w poprawę tego. :)
W JFW też możesz inwestować czas i mieć osobisty wkład w program, chociażby tworząc skrypty
Pewnie tak, ale poco za to płacić jakieś astronomiczne kwoty jak mamy Nvda? Funkcje tych czytników są mega podobne. Może i Jaws ma jakieś funkcje których niema Nvda, ale bez przesady! Dla jakiegoś asystęta głosowego mamy wydać 5000ZŁ? No mi się niewydaje.
NVDa ma swoje zastosowania i nie neguję tego, ale obiektywnie rezecz ujmując na pewno nie jest lepszy.