Previous
5 / 5
O samurajach ktoś tu szukał książek ja polecam tak. Maja lidia kossakowska. 1 takeshi cień śmierci 2. Takeshi taniec tygrysa. 3. Takeshi pałac umarłych. Wszystko jest fantasy ale fajowe.
Dzięki
Edited
Tak samo do tych samurajów jest bardzo dobra trylogia: Kitsune" Pierwszy tom to: "Cień kitsune". Drugi to: "Dusza miecza", a trzeci narazie nie przetłumaczony. To m drugi wyszedł 19 kwietnia na polskim rynku.
Koniec Wieczności, (Isaac Asimov),
Rękopis Hopkinsa, (R. C. Sherriff),
Rozłąka, (Christopher Priest),
Rzeźnia numer pięć, (Kurt Vonnegut),
Tak właśnie przegrywasz Wojnę Czasu, (Amal El-Mohtar, Max Gladstone),
Wieczny Grunwald, (Szczepan Twardoch)
-- (mustafa):
A ja poszukuję czegoś z podrużą w czasie.
Coś alla Dallas 63, czy jak brzmi orginalny tytół 11.23.1963
Przy okazji?
Czy ludzie przestali czytać książki, że ten wątek umarł?
--
Rękopis Hopkinsa, (R. C. Sherriff),
Rozłąka, (Christopher Priest),
Rzeźnia numer pięć, (Kurt Vonnegut),
Tak właśnie przegrywasz Wojnę Czasu, (Amal El-Mohtar, Max Gladstone),
Wieczny Grunwald, (Szczepan Twardoch)
-- (mustafa):
A ja poszukuję czegoś z podrużą w czasie.
Coś alla Dallas 63, czy jak brzmi orginalny tytół 11.23.1963
Przy okazji?
Czy ludzie przestali czytać książki, że ten wątek umarł?
--
Tak, tak, już pisałeś, mam już na dysku obie części, ale jeszcze nie słuchałem.
-- (matius):
Tak samo do tych samurajów jest bardzo dobra trylogia: Kitsune" Pierwszy tom to: "Cień kitsune". Drugi to: "Dusza miecza", a trzeci narazie nie przetłumaczony. To m drugi wyszedł 19 kwietnia na polskim rynku.
--
-- (matius):
Tak samo do tych samurajów jest bardzo dobra trylogia: Kitsune" Pierwszy tom to: "Cień kitsune". Drugi to: "Dusza miecza", a trzeci narazie nie przetłumaczony. To m drugi wyszedł 19 kwietnia na polskim rynku.
--
Już zapomniałem, że napisałem. xd
-- (Numernabis):
Tak, tak, już pisałeś, mam już na dysku obie części, ale jeszcze nie słuchałem.
-- (matius):
Tak samo do tych samurajów jest bardzo dobra trylogia: Kitsune" Pierwszy tom to: "Cień kitsune". Drugi to: "Dusza miecza", a trzeci narazie nie przetłumaczony. To m drugi wyszedł 19 kwietnia na polskim rynku.
--
--
-- (Numernabis):
Tak, tak, już pisałeś, mam już na dysku obie części, ale jeszcze nie słuchałem.
-- (matius):
Tak samo do tych samurajów jest bardzo dobra trylogia: Kitsune" Pierwszy tom to: "Cień kitsune". Drugi to: "Dusza miecza", a trzeci narazie nie przetłumaczony. To m drugi wyszedł 19 kwietnia na polskim rynku.
--
--
Szukam nowych książek do czytania. Jeżeli chodzi o motywy, to szukam: książek w klimacie fantasy, coś jak "Eragon", "Percy Jackson i bogowie olimpijscy" albo jakieś inne w tym klimacie, walka dobra ze złem, książek obyczajowych z takim motywem, że jest sobie jakiś młody bohater albo bohaterka, wychowuje się z jakimiś ludźmi, którzy ją albo jego adoptowali i szuka biologicznych rodziców (z książek tego typu znam "Sekretny język kwiatów" i "Egzamin dojrzałości".
To znaczy "Sekretny język kwiatów" nie jest taki do końca, ale jest o dziewczynie, która próbuje znaleźć kobietę, która jako ostatnia miała zostać jej rodziną adopcyjną.
Mam jeszcze jedno pytanie: czy ktoś z was kojarzy taką książkę nie mam pojęcia, kto to napisał, ale ta książka opowiada o kobiecie, która miała chłopaka, miała nieszczęście uczestniczyć w zamachu na World Trade Center i szukała swojej biologicznej matki. Ta książka cofała się też do momentu narodzin głównej bohaterki i opowiadała o jej matce. Kiedyś ktoś mi to czytał i chciałabym dokończyć tę książkę, bo ta osoba nigdy nie przeczytała mi jej w całości. Pytałam tę osobę o tę książkę, ale niestety ten ktoś nie pamiętał ani tytułu, ani autora tego dzieła.
Szukam też książek romantycznych, ale nie takich, gdzie jest przemoc i seks. Coś w rodzaju, że jest sobie jakiś chłopak i dziewczyna, zakochują się w sobie i są tam jakieś perypetie i problemy albo że jest kobieta i mężczyzna, a reszta tak jak napisałam wyżej, ale żeby nie było tam seksu i jakichś orgii czy coś, podtekstów seksualnych ani przemocy, a jeżeli już będzie, to żeby to było jakoś delikatnie zarysowane.
Co do tego drugiego motywu, to może "Dziewczyna z kalendarza" Sebastiana Fitzka, ale to bardziej kryminał jest, więc nie wiem, czy to by cię zadowoliło.
-- (Monte):
Szukam nowych książek do czytania. Jeżeli chodzi o motywy, to szukam: książek w klimacie fantasy, coś jak "Eragon", "Percy Jackson i bogowie olimpijscy" albo jakieś inne w tym klimacie, walka dobra ze złem, książek obyczajowych z takim motywem, że jest sobie jakiś młody bohater albo bohaterka, wychowuje się z jakimiś ludźmi, którzy ją albo jego adoptowali i szuka biologicznych rodziców (z książek tego typu znam "Sekretny język kwiatów" i "Egzamin dojrzałości".
--
-- (Monte):
Szukam nowych książek do czytania. Jeżeli chodzi o motywy, to szukam: książek w klimacie fantasy, coś jak "Eragon", "Percy Jackson i bogowie olimpijscy" albo jakieś inne w tym klimacie, walka dobra ze złem, książek obyczajowych z takim motywem, że jest sobie jakiś młody bohater albo bohaterka, wychowuje się z jakimiś ludźmi, którzy ją albo jego adoptowali i szuka biologicznych rodziców (z książek tego typu znam "Sekretny język kwiatów" i "Egzamin dojrzałości".
--
Może cykl z komisarzem Sikorą albo "Zwierz" Piotra Kościelnego.
-- (Kat):
Chętnie w najbliższej przyszłości przeczytam coś w stylu seryjni mordercy i psychopaci w ogóle. Dodam tylko, że "Igora Brudnego" Piotrowskiego mam za sobą, to tak na szybko, co przyszło mi do głowy z tych przeczytanych.
--
-- (Kat):
Chętnie w najbliższej przyszłości przeczytam coś w stylu seryjni mordercy i psychopaci w ogóle. Dodam tylko, że "Igora Brudnego" Piotrowskiego mam za sobą, to tak na szybko, co przyszło mi do głowy z tych przeczytanych.
--
Czytałaś cykl "Empireum" Rebeccy Yarros? Pierwszy tom z tego cyklu to "Czwarte skrzydło". Całkiem przyjemna książka, choć obawiam się, że scen seksu całkowicie nie unikniesz, przemoc, z uwagi na fakt, że mamy tam smoki i jest wróg, którego trzeba pokonać też się pojawia.
-- (Monte):
Szukam nowych książek do czytania. Jeżeli chodzi o motywy, to szukam: książek w klimacie fantasy, coś jak "Eragon", "Percy Jackson i bogowie olimpijscy" albo jakieś inne w tym klimacie, walka dobra ze złem, książek obyczajowych z takim motywem, że jest sobie jakiś młody bohater albo bohaterka, wychowuje się z jakimiś ludźmi, którzy ją albo jego adoptowali i szuka biologicznych rodziców (z książek tego typu znam "Sekretny język kwiatów" i "Egzamin dojrzałości".
--
-- (Monte):
Szukam nowych książek do czytania. Jeżeli chodzi o motywy, to szukam: książek w klimacie fantasy, coś jak "Eragon", "Percy Jackson i bogowie olimpijscy" albo jakieś inne w tym klimacie, walka dobra ze złem, książek obyczajowych z takim motywem, że jest sobie jakiś młody bohater albo bohaterka, wychowuje się z jakimiś ludźmi, którzy ją albo jego adoptowali i szuka biologicznych rodziców (z książek tego typu znam "Sekretny język kwiatów" i "Egzamin dojrzałości".
--
Monte, a "Sekretne życie pszczół" Ci podejdzie? Tam co prawda nie chodzi o rodzinę adopcyjną, tylko dziewczyna dowiaduje się prawdy o swojej zmarłej matce, ale patrząc na to, co chciałabyś przeczytać, to ta pozycja moim zdaniem pasuje. No ok, przemocy tam trochę jest, ale narracja się nią nie napawa, krwawych scen i mózgów na ścianie zasadniczo brak.
Czytałaś Kubę sobańskiego od Bednarka. To jest dopiero seryjny morderca.
-- (Kat):
Chętnie w najbliższej przyszłości przeczytam coś w stylu seryjni mordercy i psychopaci w ogóle. Dodam tylko, że "Igora Brudnego" Piotrowskiego mam za sobą, to tak na szybko, co przyszło mi do głowy z tych przeczytanych.
--
-- (Kat):
Chętnie w najbliższej przyszłości przeczytam coś w stylu seryjni mordercy i psychopaci w ogóle. Dodam tylko, że "Igora Brudnego" Piotrowskiego mam za sobą, to tak na szybko, co przyszło mi do głowy z tych przeczytanych.
--
Czytałam, czytałam, a jakże.
-- (mustafa):
Czytałaś Kubę sobańskiego od Bednarka. To jest dopiero seryjny morderca.
-- (Kat):
Chętnie w najbliższej przyszłości przeczytam coś w stylu seryjni mordercy i psychopaci w ogóle. Dodam tylko, że "Igora Brudnego" Piotrowskiego mam za sobą, to tak na szybko, co przyszło mi do głowy z tych przeczytanych.
--
--
-- (mustafa):
Czytałaś Kubę sobańskiego od Bednarka. To jest dopiero seryjny morderca.
-- (Kat):
Chętnie w najbliższej przyszłości przeczytam coś w stylu seryjni mordercy i psychopaci w ogóle. Dodam tylko, że "Igora Brudnego" Piotrowskiego mam za sobą, to tak na szybko, co przyszło mi do głowy z tych przeczytanych.
--
--
Temat adopcji pojawia się w następujących tytułach:
Nim stałyśmy się wasze - Wingate Lisa
Sieroce pociągi - Baker-Kline Christina
Zbieracze borówek Amanda Peters
-- (Monte):
Szukam nowych książek do czytania. Jeżeli chodzi o motywy, to szukam: książek w klimacie fantasy, coś jak "Eragon", "Percy Jackson i bogowie olimpijscy" albo jakieś inne w tym klimacie, walka dobra ze złem, książek obyczajowych z takim motywem, że jest sobie jakiś młody bohater albo bohaterka, wychowuje się z jakimiś ludźmi, którzy ją albo jego adoptowali i szuka biologicznych rodziców (z książek tego typu znam "Sekretny język kwiatów" i "Egzamin dojrzałości".
--
Nim stałyśmy się wasze - Wingate Lisa
Sieroce pociągi - Baker-Kline Christina
Zbieracze borówek Amanda Peters
-- (Monte):
Szukam nowych książek do czytania. Jeżeli chodzi o motywy, to szukam: książek w klimacie fantasy, coś jak "Eragon", "Percy Jackson i bogowie olimpijscy" albo jakieś inne w tym klimacie, walka dobra ze złem, książek obyczajowych z takim motywem, że jest sobie jakiś młody bohater albo bohaterka, wychowuje się z jakimiś ludźmi, którzy ją albo jego adoptowali i szuka biologicznych rodziców (z książek tego typu znam "Sekretny język kwiatów" i "Egzamin dojrzałości".
--
Z pewnością stary, dobry Sparks, cały czas ukazują się jego nowe romanse, powieści Hannah i Santa Montefiore.
-- (Monte):
Szukam też książek romantycznych, ale nie takich, gdzie jest przemoc i seks. Coś w rodzaju, że jest sobie jakiś chłopak i dziewczyna, zakochują się w sobie i są tam jakieś perypetie i problemy albo że jest kobieta i mężczyzna, a reszta tak jak napisałam wyżej, ale żeby nie było tam seksu i jakichś orgii czy coś, podtekstów seksualnych ani przemocy, a jeżeli już będzie, to żeby to było jakoś delikatnie zarysowane.
--
-- (Monte):
Szukam też książek romantycznych, ale nie takich, gdzie jest przemoc i seks. Coś w rodzaju, że jest sobie jakiś chłopak i dziewczyna, zakochują się w sobie i są tam jakieś perypetie i problemy albo że jest kobieta i mężczyzna, a reszta tak jak napisałam wyżej, ale żeby nie było tam seksu i jakichś orgii czy coś, podtekstów seksualnych ani przemocy, a jeżeli już będzie, to żeby to było jakoś delikatnie zarysowane.
--
Previous
5 / 5