Forum

śmieszne nazwy dań i ciast oraz sałatek i tym podobne

Humor, gry i zabawy

Previous 3 / 4 Next

MarOlk

#41 ·

Goły czyli chyba gały, więc liczba pojedyńcza to gała.

Krzysztof

#42 ·

Być może.
Władca słońca

Agata.d

#43 ·

2 likes
Jest jeszcze takie ciasto królewicz. Robi się je z trzech partii ciasta biszkoptowego, które przekłada się budyniem i powidłami, a na gurze jest polewa czekoladowa. Mistrzostwo i smak mojego dzieciństwa. Zaś bliziutko mojego miejsca pracy jest piekarenka o wdzięcznej nazwie Jaś i Małgosia, gdzie można dostać ciastka uśmieszki i na prawdę mają uśmiechnięte buśki te ciastka zrobione, nie wiem jakim sposobem, nawet są lekko wypukłe. U mnie w domu jada się też potrawę kluski żelazne. Są to takie małe kluseczki robione z ziemniaków w podobny sposób jak kopytka.
Nigdy nie można być pewnym, że to co już masz będzie Ci dane na zawsze, a pewne w życiu są tylko dwie rzeczy, śmierć i podatki.

Krzysztof

#44 ·

A co powiecie na wielkanocne ciasto pierścień króla?
Władca słońca

bratczyk96

#47 ·

Witam serdecznie! Robiąc dzisiaj zakupy w sklepie Mazowsze gdzie kupowałem sobie ciasto bez dodatku czekolady, kawy i kakaa trafiłem na ciasto, które w tym sklepie nazywa się "zemsta teściowej". Nie wiem tylko czy to jest ogłólna, powszechna nazwa czy to tylko w tym zakładzie.
Pozdrawiam

misiek

#48 ·

1 likes
Bardzo ciekawi mnie jego skład. Ja bym tak nazwał pizzę, wiadomo jaką.
Potrzebuję papugę, gdyż ściga mnie kruk, za to że pożyczyłem pieniądze od bociana.

Numernabis

#50 ·

Edited 1 likes
Nie, nie tylko, ja też tego określenia niejdnokrotnie używałem :)
Choć są i inne jak:
ślimaczek, firaneczki, różyczka, oko Saurona...

I żeby ktoś nie kwestionował tego co napisałem i nie uznał to za spam, bo jak dla mnie to znakomity deser, lepszego nie znam ;)

-- (Paulinux):
Boszszsz, czy tylko u nas mówi się psiocha na waginę?

--
Znajdź sobie zajęcie, które kochasz, a nie przepracujesz w życiu ani jednego dnia.

Monte

#51 ·

Ja znam ciasto królewiec. Moja mama robi bardzo dobry.
Give me a sign.

Monte

#52 ·

A wspomniane tu wyżej ciasto metrowiec znam też pod nazwą sarni grzbiet.
Give me a sign.

misiek

#53 ·

1 likes
Ja też
-- (Monte):
Ja znam ciasto królewiec. Moja mama robi bardzo dobry.

--
Potrzebuję papugę, gdyż ściga mnie kruk, za to że pożyczyłem pieniądze od bociana.

Krzycha

#54 ·

Zagraj, albo inaczej zupa dziadowska.

Bartek1

#55 ·

ciasto Pani valewska.
Pewien śmiałek spod miasta Gdynia,rzekł: „Ogiera podniosę – to chwila!”Lecz koń był uparty,kopnął go w czarty,a chłop się nauczył, że siła to kpina.

misiek

#56 ·

Chodzi o ciasto pleśniak?
-- (Monte):
Ja znam ciasto królewiec. Moja mama robi bardzo dobry.

--
Potrzebuję papugę, gdyż ściga mnie kruk, za to że pożyczyłem pieniądze od bociana.

misiek

#57 ·

Chodzi o tą zupę z kapustą, ważywami i wędzonką? U mnie to jest dziadek, lub dziad.
-- (Krzycha):
Zagraj, albo inaczej zupa dziadowska.

--
Potrzebuję papugę, gdyż ściga mnie kruk, za to że pożyczyłem pieniądze od bociana.

magmar

#59 ·

U nas w rodzinie na kompot z suszu z kluseczkami mówiło się Zupa papierosowa.
WYdawało mi się, że to nazwa oficjalna. Jakież było zdziwienie pań nauczycielek gdy sześcioletnia Magmar chwaliła się, że na WIgilię jadła zupę papierosową.
Wojna to pokój. wolność to niewola.
Ignorancja to siła. G. Orwell "Rok 1984"

Monte

#60 ·

Nie Michale, to takie ciasto, które jest biszkoptem przekładanym masą budyniową.
(misiek):
Chodzi o ciasto pleśniak?
-- (Monte):
Ja znam ciasto królewiec. Moja mama robi bardzo dobry.

--

--
Give me a sign.
Previous 3 / 4 Next