Owszem, ale wątek dotyczy raczej dań prawdziwych. -- (Krzysztof): Ostatnio wszyscy zapewne słyszeliście o wodzie mineralnej Trzaskowianka z Warszawskiej Czajki.
mrowisko ciasto składające się z takich chrustów odpowiednio ułożonych posypanych rodzynkami, makiem i po lane miodem, Kolejny przysmak podlasia sękacz ciasto w takim wałkowatym ksztaucie a na jego bokach jak nazwa wskazuje są takie sęki
Psiocha - to potrawa kuchni lubelskiej. Robi się ją z ugotowanych ziemniaków i zaparzonej mąki. Z powstałej masy, łyżką formuje się kluski. Psiocha najczęściej jest podawana ze skwarkami ze słoniny, ewentualnie z podsmażoną drobno posiekana cebulą.
Akurat salceson to ja jadłem. Jest to ciasto z dużą ilością jabłek z posmakiem kakaowym, a nazwę wzięło od swojego koloru, gdyż te ciasto po upieczeniu ma taki sam kolor jak mięso o takiej samej nazwie. Pozdrawiam
NO nie, to tylko w tym znaczeniu kobiecym tą nazwę znam :D -- (MarOlk): Psiocha - to potrawa kuchni lubelskiej. Robi się ją z ugotowanych ziemniaków i zaparzonej mąki. Z powstałej masy, łyżką formuje się kluski. Psiocha najczęściej jest podawana ze skwarkami ze słoniny, ewentualnie z podsmażoną drobno posiekana cebulą.