Forum

Absurdalne ułatwienia i rozwiązania utrudniające życie niewidomych

Życie codzienne niewidomych

Previous 9 / 11 Next

mustafa

#161 ·

I są wyraźne.
Jeżeli ktoś mówi / pisze z całym szacunkiem to przeważnie oznacza to, że nie ma zamiaru tego szacunku okazywać. Ja tam go rozumiem.
Biorę z konta każdego Eltenowicza po 500 zł i słucham państwa.

Powyższa wypowiedź, wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.

MarOlk

#162 ·

2 likes
Wyrażenie "z całym szacunkiem" oznacza, że choć cenimy osobę za inne rzeczy, to w omawianej kwestii nie zgadzamy się z nią fundamentalnie. Dla mnie i dla wielu innych jednak nie są wyraźne.

mustafa

#163 ·

Lepszy on niż Galon. W dodatku zrobił to za darmo.
Biorę z konta każdego Eltenowicza po 500 zł i słucham państwa.

Powyższa wypowiedź, wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.

MarOlk

#164 ·

5 likes
Nie interesuje mnie za ile to zrobił. To mają być wyraźne komunikaty w komunikacji miejskiej, a nie słuchowisko radiowe czy inna superprodukcja.

mustafa

#165 ·

Tak jak napisałem, dla mnie są zrozumiałe. Problemem nie jest lektor, a to, że są one po prostu przyciszane.
Biorę z konta każdego Eltenowicza po 500 zł i słucham państwa.

Powyższa wypowiedź, wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.

Numernabis

#166 ·

Dokładnie, gada jakby miał kluchy w gębie, poza tym zdziwia, nie mówi normalnie, posłuchajcie sobie jak gada rondo Grzegurzeckie, Rondo Hipokratesa, Dworzec Płaszów Estakada, już nie wspomnę o komunikacie "Proszę przygotować bilety do kontroli", jakby tłumaczył upośledzonym co ma nastąpić. jest więcej takich perełek.
Znajdź sobie zajęcie, które kochasz, a nie przepracujesz w życiu ani jednego dnia.

MarOlk

#167 ·

Dla ciebie tak, dla mnie nie. Chodzą na tym świecie osoby z niedosłuchem, wyobraź sobie.

Zuzler

#168 ·

A tak przechodząc do konkretów, to że Ty słyszysz, to gratulacje. Fakty są jednak takie, że pewne głosy mają odpowidnie cechy, dobrze się niosą, wyróżniają się na tle dźwięków w komunikacji miejskiej, pewne bynajmniej. Też obawiam się, że głos Makłowicza należy do tej drugiej kategorii, ale tu najlepiej wypowiedziałby się jaki Tomecki czy inny Pompiusz.

mustafa

#169 ·

Głośność tych komunikatów jest regulowana. Nie bardzo ma znaczenie, że głos się będzie niósł, bo oni go przyciszą. Głos pana Galona też raz był słyszalny raz nie, bo nie ma odgórnej zasady, że powinna być taka i taka głośność. Zaraz ktoś pójdzie na skargę, że za głośno i przyciszą. Dlaczego jedne autobusy mają głośniej, inne ciszej. Dlaczego jedne komunikaty zewnętrzne słychać, a inne nie? Problem nie jest w głosie, a w głośności. Ja doskonale też rozumiem, że powinien być to raczej głos Krakusa, a skoro jak pisałem, zrobił to za darmo, no to jakość też może być trochę gorsza, ale to w naszym interesie jest, żeby wydzwaniać tam i przypominać, że komunikaty są za cicho. Jak ja źle usiądę w tramwaju to też raz usłyszę, raz nie. Kolejna rzecz jest taka, że niektóre autobusy są mimo wszystko nadal po prostu stare. I same w sobie generują taki hałas,, że zapowiedzi musiałyby być chyba na 100 decybeli, żeby się przebiły.
Biorę z konta każdego Eltenowicza po 500 zł i słucham państwa.

Powyższa wypowiedź, wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.

Numernabis

#170 ·

No niestety Zuzler, jest akurat odwrotnie, ten głos ginie, jeśli tylko nieco przyciszą lub głośnik nie jest czystej barwy, a w Krakowie takowe są to czasem trudno zrozumieć co on tam gada z ustami pełnymi makaronu.
Poprzedni głos był czystej barwy i nawet przyciszone głośniki były wyraźne, mał nieco wyższy głos i co istotne również wypowiadał przystanki wszystkie tak samo, a nie z udziwinieniami jak rondo z przedłużonym rrrr, grzegórzeckie z przedłużonym rrzrzrzrzrz, a hipokratesa wymawia Hipokrrrrrrrrrratesssssssa.
Ten wybór to nieporozumienie.
Znajdź sobie zajęcie, które kochasz, a nie przepracujesz w życiu ani jednego dnia.

MarOlk

#171 ·

1 likes
@Numernabis, Zuzler właśnie o tym pisze. Dla mnie Makłowicz zbyt nisko czasem brzmi żeby przy ściszonych komunikatach dał się bez problemu wyrozumieć. Im wyższa barwa głosu, tym jest łatwiejsza do wyłowienia z hałaśliwego tła. Tu jest problem, a nie w samej głośności, przynajmniej nie tylko w samej głośności.

Numernabis

#172 ·

Zbyt szybko przeczytałem wypowiedź i źle zrozumiałem :)
Znajdź sobie zajęcie, które kochasz, a nie przepracujesz w życiu ani jednego dnia.

zywek

#173 ·

1 likes
Knapik tam dobrze brzmi, nawet jak jest cicho.

mustafa

#174 ·

Ciekawe, co zrobią, jak przybędzie kilka nowych przystanków. Knapik nie żyje, a AI może się nie sprawdzić, bo jakaś licencja na głos napewno jest.
Biorę z konta każdego Eltenowicza po 500 zł i słucham państwa.

Powyższa wypowiedź, wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.

Julitka

#175 ·

Już coś robić muszą, bo słyszałam nowo dograne przystanki. Nie wyszło to tragicznie, ale Knapik to to nie jest. Nie miałam jak dokładnie sprawdzić.
-- (mustafa):
Ciekawe, co zrobią, jak przybędzie kilka nowych przystanków. Knapik nie żyje, a AI może się nie sprawdzić, bo jakaś licencja na głos napewno jest.

--
***Jak ja nie cierpię sPAMerfów!

djdenismusic

#176 ·

Co by nie mówić o brzydocie głosu lektora we wrocławskim mpk, to wyraźności nie można mu odmówić.

MarOlk

#177 ·

To jest najważniejsze, a nie artystyczne doznania.

Natalia2000

#178 ·

Hmm, czy on jest brzydki?, no nie wiem, głos jak głos...
-- (djdenismusic):
Co by nie mówić o brzydocie głosu lektora we wrocławskim mpk, to wyraźności nie można mu odmówić.


--

Numernabis

#179 ·

Nikt tu nie mówi o artystycznych doznaniach, ale również taki lektor nie powinien tak zdziwiać przy wypowiadaniu nazw przystanków czy innych komunikatów.
Znajdź sobie zajęcie, które kochasz, a nie przepracujesz w życiu ani jednego dnia.

MarOlk

#180 ·

Chodzi mi o to, że głos może mi się wybitnie nie podobać, ale skoro jest wyraźny to spełnia swoją funkcję. Tyle i tylko tyle.
Previous 9 / 11 Next