Forum

Jakiego używacie syntezatora mowy bądź głosu?

Screenreadery i syntezatory mowy

Poprzednia 13 / 25 Next

camila

#241 ·

Nie ma, po prostu nie ma, albo ja nie potrafię dobrze szukać. :( Muszę chyba do skutku próbować ;)
ENFP

magmar

#242 ·

Tak, chyba musisz.
W grę wchodzi starsze pokolenie.

Wojna to pokój. wolność to niewola.
Ignorancja to siła. G. Orwell "Rok 1984"

magmar

#243 ·

Czy pisałaś o tym na tyflogiełdzie??
Wojna to pokój. wolność to niewola.
Ignorancja to siła. G. Orwell "Rok 1984"

camila

#244 ·

W ogóle chciałabym, żeby na przykład midzi się wypowiedział, bo słyszałam, że apollo dobrze robi intonację interpunkcji i nawet łączonych wyrazów. Tak uniknęłabym (może) linijki przy poprawianiu tekstu, a eloq się nawet sprawdza, tylko z oczywistych względów nie może oznajmiać ogonków.
ENFP

midzi

#245 ·

Tak, apollo sprawdza się w takich zastosowaniach bardzo dobrze. Mam 2, ale sorry, Camila, nie pozbędę się żadnego, zbyt duże przyzwyczajenie. ;)

DJGraco

#246 ·

Kurde.
Ja też bym sobie kiedyś nabył takiego apollo dla testów, ale tródno jak nie ma dostępnego to trzeba czekać, choć im dalej tym tródniej, bo mniejsze prawdoppodobieństwo będzie, że ktoś będzie chciał to sprzedać.

camila

#247 ·

A ja namawiam na negocjacje. Pisz :-D
ENFP

daszekmdn

#248 ·

A to może skontaktować się z firmą, która to produkowała, aby przeportowała tą syntezę? Pamiętam, że coś kiedyś sprzętowego jakaś firma pod sapi przeportowała, i to chyba SMP.
Sygnatura to może być w sądzie. Sygnatura sprawy np. :P

DJGraco

#249 ·

Ale Apollo został przecież przeportowany na software, tj Orpheus.

camila

#250 ·

Jeśli to jest według ciebie Apollo, to ja jestem królową Anglii. Ani tak nie brzmi, ani niestety, tak samo nie oznajmia niektórych rzeczy.
ENFP

DJGraco

#251 ·

Ja nigdy nie korzystałem z apollo, więc się niestety nie wypowiem. Orpheusa używałemi słyszałem, że jest portem Apollo.

zvonimirek222

#252 ·

Stary orpheus, owszem, był portem apollo. Był on dostępny w Hallu 5.
Teraz w nowych halach ten orpheus jest inny, i to nie jest to brzmienie.
-- (camila):
Jeśli to jest według ciebie Apollo, to ja jestem królową Anglii. Ani tak nie brzmi, ani niestety, tak samo nie oznajmia niektórych rzeczy.

--
Student studentowi wszystko

camila

#253 ·

Używałam orpheusa z supernovej (starych wersji), i nijak to się miało do apollo. Nawet używałam orpheusa przez jakiśczas z NVDA. Działa zaskakująco dobrze, ale to nie to jednak.
ENFP

zvonimirek222

#254 ·

Bo to nie jest to.
Nowy orpheus to przeróbka syntezatora Juno, o ile ktoś go pamięta.
Starszy zaś był przeróbką apollo.
-- (camila):
Używałam orpheusa z supernovej (starych wersji), i nijak to się miało do apollo. Nawet używałam orpheusa przez jakiśczas z NVDA. Działa zaskakująco dobrze, ale to nie to jednak.

--
Student studentowi wszystko

camila

#255 ·

A można tą wersję jeszcze zdobyć skądś? I to działa pod tym ms synth engine czy coś?
ENFP

exterminator

#256 ·

gdzie można znaleść orpheusha który by działał z nvda, lub w sapi5?
Time to exterminate.

Seva

#257 ·

Dzień dobry!
Używam eSpeak do rosyjskiego i angielskiego, także go używam do napisania koda.
Do Hiszpańskiego używam acapela Rosa na komputerze, a na telefonie nuance Marisol.
Do czytania Polskiego używam acapela Ania na komputerze, a także w voicedream na telefonie.
Mogę rozumieć tego syntezatora kiedy czytam polskie teksty.
Teraz używam Zosia compact na telefonie, probowałem używać Ewa.
Także probuję używać ivona Jacek do czytania w VoiceDream na telefonie, myślę, że wkrótce kupię ten głos do komputera, ale nie wiem, czy to jest lepiej kupić głosy ivona od harpa lub Nextup?

Paulinux

#258 ·

Nie znam głosów od NextUp, ale wiem, że z Harpo są beznadziejne, bo one są ze Speech2Go, czyli cichsze, resamplowane i jakieś takie podróbne. Najlepsza jest Ivona Reha 2010, ale tego już nie dostaniesz
Happy hacking

Seva

#259 ·

Dziękuję za odpowiedź!
Oh, nie wiedziałem, że głosy od harpa są zle!
Więc będę probować używać głosy od next up. Oni są tańsze niż głosy speech2go.

DJGraco

#260 ·

Jestem ciekaw jak się zachowują głosy od next up. Jak zainstalujesz prosiłbym o info jak się identyfikują np w wyborze głosów. Te od harpo to były np Ivona 2 Jacek Oem
a z reha
Ivona 2 Jacek polski głos męski 22khz.
Poprzednia 13 / 25 Next