A ja jeszcze podbiję wątek z pytaniem o informacje zwrotne dotyczące tłumaczenia NVDA. Na horyzoncie mamy nową wersję NVDa 2021.3, a moje wieczne pytanie brzmi, czy coś należałoby poprawić? zbieram wszystkie sugestie. Nawet powiadamiam, że wysłałem tłumaczenie search with do repozytorium
Jest taka jedna rzecz, której nie bardzo rozumiem. W menu NVDA jest rozwijane menu Preferences. Tłumaczone wcześniej jako Preferencje, potem była zmiana przez chwilę na Ustawienia, a teraz tłumaczone jest to na Opcje. Uważam, że jest to niepotrzebne grzebanie wprowadzające zamieszanie, bo w podręczniku raczej odnosi się do preferencji. Poza tym sam jak tłumaczyłem jakiś dodatek i w dokumentacji była podana ścieżka do ustawień to pisałem tak jak było Preferencje, a teraz wychodzi na to, że trzebaby to zmieniać gdyby chcieć zachować stan obecny. Podsumowując jestem za przywróceniem Preferencji.
Stefanie, właśnie wszystko miodzio, ale w menu NVDA nigdy preferencji nie było. były ustawienia jako nazwa menu rozwijanego, i ustawienia jako nazwa punktu otwierającego okno dialogowe. Taki status quo był do ostatniej wersji NVDA, a wypadało to jakoś rozwiązać. Nie wiem, czy też czytałeś typhlosa, ale dzisiaj zgłosiłem ludziom pomysł, co do stworzenia listy dyskusyjnej, polskojęzycznej poświęconej NVDA. Planuję robić taką listę na groups.io, bo z tej platformy żadna wiadomość z listy nie trafi do naszego spamu. Właśnie po powtórnej zmianie ludzie mogliby się oburzyć, bo co znowu ten człowiek ubzdurał. Nazwa menu rozwijanego opcje jest, bo kierowałem się rozwiązaniami innych językowych społeczności *niemieckiej i holenderskiej, bo akurat oni to fajnie wytłumaczyli. Opcje menu rozwijane oznacza, że mamy tam set konkretnych okien dialogowych, które to okna pozwalają nam zmieniać różne opcje programu. Ta zmiana jest już też w podręczniku i byłoby to rzeczywiście problemem zmieniać, bo ktoś pomyśleć może, że w wolnym czasie psuję.
Akurat tą zmianę uważam na plus,bo o ile pamięć mnie nie myli to w poprzedniej wersji było Ustawienia rozwijane i po rozwinięciu było ponownie ustawienia, to mogło nieraz zmylić
No właśnie, patrz mój post wyżej -- (Lowca_Androidow): Akurat tą zmianę uważam na plus,bo o ile pamięć mnie nie myli to w poprzedniej wersji było Ustawienia rozwijane i po rozwinięciu było ponownie ustawienia, to mogło nieraz zmylić
Zvonimir, wypierdziel ten oficjalny ton w komunikacie o niezgodnych wtyczkach. Proszę państwa, szanowni państwo itd. Niespujne z resztą komunikacji a no jest to zbyt formalne.