Forum

Fire fight, czyli kolejna strzelanka

Archiwalne

Poprzednia 2 / 4 Następna

nuno69

#21 ·

Ja uważam, że Mojsiora uda mi się godnie zastąpić :)


Recenzja gry firefight
0. Wstęp
Witajcie w mojej recenzji tej gry. Recenzja będzie jak sama gra. niespodziewajcie się niewiadomo czego, bo sam nie jestem jakimś uber super graczem, ale grałem w wiele gier, i godzin mam wygranych też niemało, więc może to conieco wam pomoże
1. Mechanika
Dla mnie: klon redspota. Nawigacja jak z drewna. FPS nie powinien! mieć nawigacji top down, jak sama nazwa mówi FPS: First Person Shooter, a nawigacja topdown, ze swojego założenia jest nawigacją trzecioosobową.
Interfejs też jest nieintuicyjny, miałem sytuację, gdzie skończyła mi się amunicja do broni no i miałem delikatny problem, gdyż przeciwnik okładał mnie, jak chciał a ja musiałem przegrzebywać się przez ekwipunek.
Wiele rozwiązań redspotowych zostało ukradzionych, co do jednego znaczka kodu.
Więc podsumowując mechanikę: 3/10
2. Udźwiękowienie
Ten aspekt dość pozytywnie mnie zaskoczył, bo tutaj tylko 20% dźwiękó było kradzionych ze Swampa.
Bronie mają dźwięki dosyć różnorodne, ale nie są one najwyższych lotó.
Dźwięk to też zwykłe stereo, niedopuszczalne w dzisiejszych czasach
Podsumowując udźwiękowienie: 4/10
3. Silnik i dane techniczne
Nie mogę tu zbyt wiele powiedzieć.
BGT! Niedopuszczalne w dzisiejszym przemyśle gier. I nie dlatego, że nie lubię BGT, chociaż go nie lubię, ale to jest tak, jakby z plastiku robić w pełni funkcjonalny samolot.
Serwer się laguje, mimo że teoretycznie nie powinien.
Przy większej ilości obiektów rendering jest tragiczny.
Podsumowując silnik: 1/10
4. Lokalizacja
Dużo błędów językowych, brak profesjonalizmu, ale zrozumieć się da.
4/10
5. Podsumowanie
Licząc średnią arytmetyczną wyszło mi 3/10, więc nie zbyt wysoko.
Powiedzcie mi, tak swoją drogą: czy chcielibyście jakieś audiorecenzje? Jak tak to czgo? I w jakim formacie?
- "Intelligence and wisdom is like jam. The less you have, the harder you're trying to spread it arround." - French proverb

pates

#22 ·

fajne by były
„Równowaga nie działa w korporacjach. Tam rządzi chaos i budżet.

matius

#23 ·

Myślę, że całkiem dobry pomysł z recenzjami audio.
Sygnatura – Uczcij poległych i cierpiących ocalałych ciężką pracą, ponieważ porażka zawsze może się zdarzyć, jednak nigdy nie staraj się udawać, że jesteś doskonały, ponieważ prowadzi to do gorszego końca niż porażka, wiedzie na ścieżkę hańby i nikczemności.

balteam

#24 ·

Na blogu możesz pisać recenzje.
co do fire i kradzieży dźwięków, założę się, że te ze swampa też z czegoś zapożyczone, także żaden argument jak dla mnie;P
no i w drużynie swojego gracza można zabić przez pomyłkę czy nie?
Zapraszam osoby posiadające piesy, lub chcące je posiadać, do dołączenia do grupy o psach przewodnikach.

nuno69

#25 ·

Nie, dźwięki do Swampa bylły robione od początku
- "Intelligence and wisdom is like jam. The less you have, the harder you're trying to spread it arround." - French proverb

zywek

#26 ·

Oj Nunuś Nunuś...
Tak, bo Ty akurat wiesz, że co do znaczka kodu ukradli...
W Gta też można nawigować pierwszoosobowo, znaczy mieć ten widok pierwszoosobowy, a można topdown z tego co ja potrafiłem :P

nuno69

#27 ·

To z kodem to była przenośnia, mechanika działa dokłądnie jak ta z Redspota.
A GTA ma ten tryb, ale tylko kamera jakoś dziwniej chodzi wtedy o ile wiem
- "Intelligence and wisdom is like jam. The less you have, the harder you're trying to spread it arround." - French proverb

daszekmdn

#28 ·

Bo BGT ma do siebie to, że taka mechanika na 3d jest.
Sygnatura to może być w sądzie. Sygnatura sprawy np. :P

zywek

#29 ·

Nieprawda, mechanikę można zmienić na tryb kompasu. Tzn, strzałki obracają o ileś tam stopni a potem on tylko sinusem i kosinusem dobrze pamiętam o ile dobrze pamiętam sobie dodaje odpowiednio do x i y

nuno69

#30 ·

No właśnie, czyli to nie top-down. Top-down to jakbyś chodził po szachownicy
- "Intelligence and wisdom is like jam. The less you have, the harder you're trying to spread it arround." - French proverb

zywek

#31 ·

no to co gadasz, że topdown?
Mówię, co można w bgt ustawić.

nuno69

#32 ·

A, że w BGT, ale w Firefight tak nie ma
- "Intelligence and wisdom is like jam. The less you have, the harder you're trying to spread it arround." - French proverb

zywek

#33 ·

NO ale można

balteam

#34 ·

Jeszcze nie grałem, ale wyszła oficjalna wersja tej gry, grać można też myszką z tego co w readme wyczytałem.
Zapraszam osoby posiadające piesy, lub chcące je posiadać, do dołączenia do grupy o psach przewodnikach.

pates

#35 ·

beznadzieja troszkę, taka nawalaj w innych
„Równowaga nie działa w korporacjach. Tam rządzi chaos i budżet.

nuno69

#36 ·

Napisz lepszą.
- "Intelligence and wisdom is like jam. The less you have, the harder you're trying to spread it arround." - French proverb

longshoot

#37 ·

Dobre na nudne wieczory. :)

denis333

#38 ·

Ze mną w takich strzelankach jest problem o tyle, że odrazu zostaję zabijany i do końca nie wiem nigdy z jakiego powodu.
Fajnie by było, gdyby zawsze można było się jakoś ulepszyć i dopiero wtedy móc być atakowanym. Bo w obecnym stadium w tych wszystkich gierkach tego typu nowi giną od razu.

nuno69

#39 ·

Ta gra ma problem taki że się laguje. Ja też gram jak gram xD.
- "Intelligence and wisdom is like jam. The less you have, the harder you're trying to spread it arround." - French proverb

denis333

#40 ·

Ja ciągle ginę i to jest jak dla mnie frustrujące. Jeśli chodzi o tzw. zabijanki, zdecydowanie wolę coś tekstowego. Ale po za warsimem niczego sensownego dla mnie nie ma. Tzn może i jest, ale bazujące na konkretnej historii. A ja czegoś takiego nie znoszę.
Poprzednia 2 / 4 Następna