4 likes
Powinno być "Przepraszam, jeśli powiedziałam coś źle". "Powiedzieć coś złego" znaczy "powiedzieć coś nieodpowiedniego, niemiłego, brzydkiego", "powiedzieć coś źle" to "powiedzieć coś nie tak, jak się chciało, nieprawidłowo, nieodpowiednio użyć słów albo pomylić się", czyli chyba o to Ci chodziło. :)
5 likes
Tak, dziękuję :) ja teraz rozumiem.
Edytowano
Bardzo dziękuję, Monia :)
Fajnie. :) jak chcesz, to w szachy zawsze chętnie pogram. Tym bardziej, że mało chętnych do gry znam. :)
1 likes
Dziękuję :) Mówię tylko trochę po polsku, ale mam nadzieję, że to nie jest problem :)
Wesolek, to bardzo dobrze!
Wesolek, to bardzo dobrze!
2 likes
Nie dla mnie. Piszesz zrozumiale i to jest najważniejsze. Sam uczę się języków, więc rozumiem Twoją sytuację także nie musisz się przejmować drobnymi błędami. :)
2 likes
Witamy.
Jestem pełen podziwu, że zdecydowałaś się na naukę Polskiego.
Pełen szacunek!
Jak to mówią Polak Węgier 2 bratanki.
Powodzenia!
Jestem pełen podziwu, że zdecydowałaś się na naukę Polskiego.
Pełen szacunek!
Jak to mówią Polak Węgier 2 bratanki.
Powodzenia!
Witaj i będzie dobrze z tym polskim. I tak jesteś w lepszej sytuacji, bo węgierski o ile się nie mylę to też jest język słowiański. No mnie takiego np rosyjskiego łatwiej się uczy, niż koledze z Anglii. Może to ma jakieś znaczenie, nie powiem.
4 likes
Węgierski nie jest językiem słowiańskim. Z tego, co pamiętam należy do grupy języków ugrofińskich.
3 likes
Węgierski nie jest językiem słowiańskim, ale ja już uczyłam się rosyjskiego, i to bardzo pomaga. :D Dlatego więcej rozumiem, niż mówię.
No to przepraszam za wpadkę, miałem jakieś takie dziwne przeświadczenie. No jak rosyjski częściowo znasz, to automatycznie znasz też trochę polskiego, jakaś tam część słów jest albo taka sama, albo bardzo podobna.
8 likes
To prawda, ale polski język jest piękniejszy :D
3 likes
Ja też się cieszę, również witam i życzę owocnych dyskusji w polskich grupach
cześć