Julitka:
90% osób widzących wcale o tym nie marzy, a chce jedynie spokojnie przeżyć ten swój kawałek czasu, a my, niewidomi, wciąż musimy się wybijać i udowadniać coś, najczęściej sobie nawzajem. Dlaczego?
ODP: Sam nie rozumiem takiej mentalności, że my coś musimy bo jest to indywidualna sprawa każdego.
Gadaczka:
Być może autorowi chodziło o odpowiedź na pytanie o samo wyjście, czyli przykładowo jeżeli ktoś coś pisze, jakiegoś bloga, gdzie ma równe szanse z widzącymi to umieszcza go na środowiskowym portalu.
ODP: To w takim razie zapraszam do zapytania o to samo na Facebooku, bloggerze, na grupach o konkretnych zagadnieniach oraz o zadanie pytania 10 randomowym osobom czy wolą zrobić coś szybciej i łatwiej, czy też pomęczyć się i mieć mniejszy efekt..
Gadaczka:
Być może związane jest to z tym, że często wśród niewidomych macie więcej znajomych.
ODP: Wielu widzących ma też małe blogi, do których nikt raczej z zewnątrz nie dotrze i piszą je sobie składnie, fajnie, dla znajomych, bo ładniej i czytelniej wygląda, a i można pewnymi rzeczami się podzielić a jak ktoś z publiki szerszej wpadnie i nie zrozumie, to się nic nie stanie.
Balteam:
Z resztą tu już jest jakaśspołeczność,
ODP: O to to to, po co mam tworzyć coś gdziekolwiek osobno i robić promocje, spam linkami jak mogę umieścić to gdzieś, gdzie jest już jakaś zgromadzona społeczność, która sprawdzi i może zostanie na dłużej? Skoro to swego rodzaju agregat treści bez konieczności szukania i wpisywania słów kluczowych czy linków, bo jest fajna lista...
Gadaczka:
Ciekawą kwestią jes to dlaczego niewidomi wolą pisać na portalu dla niewidomych, a nie dla widzących.
ODP: Ciekawą kwestją jest to, dlaczego miłośnicy kotów konwersują na forach o kotach a nie np forach o motoryzacji. Przecież byłoby to jak najbardziej normalne, taki wątek jaka karma dla kota jest najlepsza na forum Naprawy aut albo w wątku o wyciekającym oleju porada by kupić nową kuwetę. Czy Wy się słyszycie?
Pragnę zauważyć, że się powtarzacie. Sama sobie na pytanie odpowiedziałaś kilka postów wstecz.
--
Z postem nr62 który napisał Pajper zgadzam siew 100 procent i jest to właśnie to o czym mówiłem kilka linijek wstecz.
Gadaczka:
Wychodziłoby na to, że niewidomi często nie są pewni siebie, zamknięci, introwertyczni, lub, że obawiają się oceny widzących.
ODP: Niewidomi to, niewidomi tamto, powoli chyba zaczynam zgadzać się z łowcą. Jesteśmy normalni i tak samo robią widzący. Boże... :/ Wałkowanie tego samego po raz setny chociaż wszystko już napisano.
--
Z postem pajpera nr71 również w 100 procent siezgadzam.
-- (gadaczka):
Wg mnie w tym wątku chodzi o wyjaśnienie z jakiego powodu większa część niewidomych wybiera portale, festiwle, wydarzenia dedykowane tej grupie.
ODP: To tak jakby zapytać, czemu widzący wybierają Facebooka. Dlatego, że jest tam jakaś grupa i znajdą ludzi o podobnych zainteresowaniach czy chociażby takich, którzy odpowiedzą na ich pytania i im pomogą.
Wole np o jakiś sprzęt zapytać się tutaj, niż na jakimś ogólnym portalu, bo dostanę odpowiedź. Jest to tak jak na poniższym zdjęciu, i weź tu każdemu tłumacz po 100 razy, że nie widzisz i zauważaj albo politowanie, albo setki pytań jak to możliwe że w ogóle istniejesz. Sorry, ale widzący w większości mają nas albo za alienów, albo bezsensownie podziwiają, że sobie radzimy na codzień skoro dla nas jest to normalne.