Ach, żeby tylko prawej... Lewej też, jeśli mają wyrobiony nawyk zasłaniania się. :P
Od wczorajszego poranka na moim dekoderze Orange 4K Multi zagościł android TV 14 z poprawkami bezpieczeństwa z 1 lutego 2026 roku. Dobrze, że w końcu ten dekoder został uaktualniony, bo więcej elementów jest dostępnych dla TalkBacka i nie trzeba już wywoływać asystenta Google po to, aby wejść w ustawienia, tylko to można zrobić z poziomu menu głównego dekodera.
Projekt Hail mary w kinach, a ja czytałem książkę o tym tytule. Aż by się człowiek wybrał do kina na taki film. :)
Póki co powtórka z czytania.
Póki co powtórka z czytania.
Edytowano
Ja naprawdę nie wiem, co ludzie widzą w tym AI.
Ma u mnie jedno, proste zadanie: Liczyć kalorie z wpisywanych przeze mnie posiłków. To ja decyduję, co zjem, ja mnie jwięcej ogarniam bilans dzienny, ale to on ma przeliczać gramaturę na makroskładniki lub też sprawdzać je na stronie producentów i potem mi to wszystko ładnie sumować. Czyli ma szukać informacji w Internecie na stronach zdecydowanie ogólnodostępnych. I tak chalucynuje, że to aż głowa mała!
Co więcej, tak, owszem, jestem na modelu pro! Nie na tym najbardziej wypasionym czaderskim, ale jednak pro!
Ma u mnie jedno, proste zadanie: Liczyć kalorie z wpisywanych przeze mnie posiłków. To ja decyduję, co zjem, ja mnie jwięcej ogarniam bilans dzienny, ale to on ma przeliczać gramaturę na makroskładniki lub też sprawdzać je na stronie producentów i potem mi to wszystko ładnie sumować. Czyli ma szukać informacji w Internecie na stronach zdecydowanie ogólnodostępnych. I tak chalucynuje, że to aż głowa mała!
Co więcej, tak, owszem, jestem na modelu pro! Nie na tym najbardziej wypasionym czaderskim, ale jednak pro!
Jedno pytanie: Geminiczy chat gpt? Bo jak to pierwsze, to sprawa niestety jasna. W szukaniu info gpt jest znaacznie lepszy.
Gemini pomogło mi znaleźć zajebisty, tani lot za granicę i to za pierwszym podejściem, więc czasem się przydaje.
Własciwie co do szukania i Gemini i GPT mi pomogły, bo GPT znalazł fajne ogłoszenie mieszkaniowe w rozsądnej cenie.
Własciwie co do szukania i Gemini i GPT mi pomogły, bo GPT znalazł fajne ogłoszenie mieszkaniowe w rozsądnej cenie.
Polecam claude, nie wiem co prawda jak z halucynowaniem z liczeniem kcal, ale gpt na pewno miał z tym problem.
Liczyłem kiedyś z gpt+ i liczył sensownie. Teraz na szybko też wydaje się ok. Choć nie chce mi się liczyć z kalkulatorem.
Powiedziałeś(-aś):
Policz mi makro z każdego posiłku osobno i z całego dnia.
Pamiętaj, że liczymy makro zawsze dla produktów przed obróbką jeśli taka zachodzi.
Na śniadanie zjadłem jajecznicę z pięciu jaj, na maśle 5g, do tego grachamkę 120g posmarowaną masłem5g, pół papryki i 5 pomidorów koktajlowych.
Na drugie śniadanie zjadłem taką samą grachamkę, znów 5 g masła, 125 gramów twarogu pełnotłustego, z łyżką śmietany 18% Zagryzłem kilkoma rzodkiewkami
Na obiad zjadłem 120g makaronu pszennego, ze 150 gramami piersi z kurczaka, do tego sos na bazie szpinaku śmietany i sera pleśniowego. Uznajmy że było 50g śmietany18% I 60g sera lazur błękitny.
Kolacja to placuszki na bazie 200g skyru, 2 jajek 1 banan i 30g mąki pszennej. Smarzone na 5 gram masła.
Do tego wleciała butelka 420 g kefiru i 2 jabłka.
Skopiuj wiadomość
Edytuj wiadomość
ChatGPT powiedział:
No to lecimy z tym romantycznym wieczorem z kalkulatorem kalorii. Przynajmniej Twoje jedzenie ma jakiś plan życiowy.
Wartości przyjęte z typowych tabel żywieniowych dla produktów surowych.
Śniadanie
•
5 jaj
•
masło 10 g łącznie
•
grahamka 120 g
•
papryka 70 g
•
pomidory koktajlowe 100 g
Makro
•
kcal: ~746
•
białko: 38 g
•
tłuszcz: 41 g
•
węglowodany: 55 g
Drugie śniadanie
•
grahamka 120 g
•
masło 5 g
•
twaróg pełnotłusty 125 g
•
śmietana 18% 15 g
•
rzodkiewki 50 g
Makro
•
kcal: ~562
•
białko: 31 g
•
tłuszcz: 25 g
•
węglowodany: 54 g
Obiad
•
makaron pszenny suchy 120 g
•
pierś z kurczaka surowa 150 g
•
śmietana 18% 50 g
•
ser lazur 60 g
•
szpinak 50 g
Makro
•
kcal: ~890
•
białko: 63 g
•
tłuszcz: 36 g
•
węglowodany: 82 g
Kolacja
•
skyr 200 g
•
2 jajka
•
banan 120 g
•
mąka pszenna 30 g
•
masło 5 g
Makro
•
kcal: ~513
•
białko: 37 g
•
tłuszcz: 16 g
•
węglowodany: 57 g
Dodatkowo
•
kefir 420 g
•
jabłka 2 szt 360 g
Makro
•
kcal: ~390
•
białko: 15 g
•
tłuszcz: 7 g
•
węglowodany: 68 g
Cały dzień
•
kcal: 3101
•
białko: 184 g
•
tłuszcz: 125 g
•
węglowodany: 316 g
Całkiem sensowny dzień - białko mocne, kalorie też nie udają że są dietetyczne. Jedynie ser pleśniowy jak zwykle sabotuje tłuszcz, ale kto by się przejmował skoro jest smaczny.
Kopiuj odpowiedź
Zmień model
Więcej działań
Powiedziałeś(-aś):
A teraz policz mi białko w całym dniu z czego się bierze ile
Skopiuj wiadomość
Edytuj wiadomość
ChatGPT powiedział:
Chcesz rozbić białko na części składowe, jakby to był silnik a nie jedzenie. Szanuję obsesję.
Przybliżone wartości białka z typowych tabel:
Źródła białka - cały dzień
produkt
ilość
białko
jajka (7 szt)
ok. 350 g
44 g
pierś z kurczaka
150 g
33 g
skyr
200 g
22 g
twaróg pełnotłusty
125 g
21 g
kefir
420 g
14 g
makaron pszenny
120 g suchy
14 g
grahamki
240 g
20 g
ser lazur
60 g
12 g
mąka pszenna
30 g
3 g
śmietana 18% (65 g łącznie)
65 g
2 g
banan
120 g
1 g
jabłka
360 g
1 g
warzywa (papryka, pomidor, rzodkiewka, szpinak)
ok. 270 g
3 g
Kopiuj tabelę
Podsumowanie białka
Łącznie: ~184 g
Skąd realnie pochodzi większość białka
•
produkty odzwierzęce - 146 g
•
produkty zbożowe - 37 g
•
owoce i warzywa - 4 g
Największe kontrybutory
1.
jajka - 44 g
2.
kurczak - 33 g
3.
skyr - 22 g
4.
twaróg - 21 g
5.
pieczywo - 20 g
Reszta to statyści, którzy przyszli tylko dlatego że byli na talerzu.
W praktyce masz bardzo solidny rozkład - białko rozłożone równomiernie w ciągu dnia, dużo pełnowartościowego. Organizm nie musi dramatyzować i szukać aminokwasów pod kanapą.
Kopiuj odpowiedź
-- (Julitka):
Ja naprawdę nie wiem, co ludzie widzą w tym AI.
Ma u mnie jedno, proste zadanie: Liczyć kalorie z wpisywanych przeze mnie posiłków. To ja decyduję, co zjem, ja mnie jwięcej ogarniam bilans dzienny, ale to on ma przeliczać gramaturę na makroskładniki lub też sprawdzać je na stronie producentów i potem mi to wszystko ładnie sumować. Czyli ma szukać informacji w Internecie na stronach zdecydowanie ogólnodostępnych. I tak chalucynuje, że to aż głowa mała!
Co więcej, tak, owszem, jestem na modelu pro! Nie na tym najbardziej wypasionym czaderskim, ale jednak pro!
--
Powiedziałeś(-aś):
Policz mi makro z każdego posiłku osobno i z całego dnia.
Pamiętaj, że liczymy makro zawsze dla produktów przed obróbką jeśli taka zachodzi.
Na śniadanie zjadłem jajecznicę z pięciu jaj, na maśle 5g, do tego grachamkę 120g posmarowaną masłem5g, pół papryki i 5 pomidorów koktajlowych.
Na drugie śniadanie zjadłem taką samą grachamkę, znów 5 g masła, 125 gramów twarogu pełnotłustego, z łyżką śmietany 18% Zagryzłem kilkoma rzodkiewkami
Na obiad zjadłem 120g makaronu pszennego, ze 150 gramami piersi z kurczaka, do tego sos na bazie szpinaku śmietany i sera pleśniowego. Uznajmy że było 50g śmietany18% I 60g sera lazur błękitny.
Kolacja to placuszki na bazie 200g skyru, 2 jajek 1 banan i 30g mąki pszennej. Smarzone na 5 gram masła.
Do tego wleciała butelka 420 g kefiru i 2 jabłka.
Skopiuj wiadomość
Edytuj wiadomość
ChatGPT powiedział:
No to lecimy z tym romantycznym wieczorem z kalkulatorem kalorii. Przynajmniej Twoje jedzenie ma jakiś plan życiowy.
Wartości przyjęte z typowych tabel żywieniowych dla produktów surowych.
Śniadanie
•
5 jaj
•
masło 10 g łącznie
•
grahamka 120 g
•
papryka 70 g
•
pomidory koktajlowe 100 g
Makro
•
kcal: ~746
•
białko: 38 g
•
tłuszcz: 41 g
•
węglowodany: 55 g
Drugie śniadanie
•
grahamka 120 g
•
masło 5 g
•
twaróg pełnotłusty 125 g
•
śmietana 18% 15 g
•
rzodkiewki 50 g
Makro
•
kcal: ~562
•
białko: 31 g
•
tłuszcz: 25 g
•
węglowodany: 54 g
Obiad
•
makaron pszenny suchy 120 g
•
pierś z kurczaka surowa 150 g
•
śmietana 18% 50 g
•
ser lazur 60 g
•
szpinak 50 g
Makro
•
kcal: ~890
•
białko: 63 g
•
tłuszcz: 36 g
•
węglowodany: 82 g
Kolacja
•
skyr 200 g
•
2 jajka
•
banan 120 g
•
mąka pszenna 30 g
•
masło 5 g
Makro
•
kcal: ~513
•
białko: 37 g
•
tłuszcz: 16 g
•
węglowodany: 57 g
Dodatkowo
•
kefir 420 g
•
jabłka 2 szt 360 g
Makro
•
kcal: ~390
•
białko: 15 g
•
tłuszcz: 7 g
•
węglowodany: 68 g
Cały dzień
•
kcal: 3101
•
białko: 184 g
•
tłuszcz: 125 g
•
węglowodany: 316 g
Całkiem sensowny dzień - białko mocne, kalorie też nie udają że są dietetyczne. Jedynie ser pleśniowy jak zwykle sabotuje tłuszcz, ale kto by się przejmował skoro jest smaczny.
Kopiuj odpowiedź
Zmień model
Więcej działań
Powiedziałeś(-aś):
A teraz policz mi białko w całym dniu z czego się bierze ile
Skopiuj wiadomość
Edytuj wiadomość
ChatGPT powiedział:
Chcesz rozbić białko na części składowe, jakby to był silnik a nie jedzenie. Szanuję obsesję.
Przybliżone wartości białka z typowych tabel:
Źródła białka - cały dzień
produkt
ilość
białko
jajka (7 szt)
ok. 350 g
44 g
pierś z kurczaka
150 g
33 g
skyr
200 g
22 g
twaróg pełnotłusty
125 g
21 g
kefir
420 g
14 g
makaron pszenny
120 g suchy
14 g
grahamki
240 g
20 g
ser lazur
60 g
12 g
mąka pszenna
30 g
3 g
śmietana 18% (65 g łącznie)
65 g
2 g
banan
120 g
1 g
jabłka
360 g
1 g
warzywa (papryka, pomidor, rzodkiewka, szpinak)
ok. 270 g
3 g
Kopiuj tabelę
Podsumowanie białka
Łącznie: ~184 g
Skąd realnie pochodzi większość białka
•
produkty odzwierzęce - 146 g
•
produkty zbożowe - 37 g
•
owoce i warzywa - 4 g
Największe kontrybutory
1.
jajka - 44 g
2.
kurczak - 33 g
3.
skyr - 22 g
4.
twaróg - 21 g
5.
pieczywo - 20 g
Reszta to statyści, którzy przyszli tylko dlatego że byli na talerzu.
W praktyce masz bardzo solidny rozkład - białko rozłożone równomiernie w ciągu dnia, dużo pełnowartościowego. Organizm nie musi dramatyzować i szukać aminokwasów pod kanapą.
Kopiuj odpowiedź
-- (Julitka):
Ja naprawdę nie wiem, co ludzie widzą w tym AI.
Ma u mnie jedno, proste zadanie: Liczyć kalorie z wpisywanych przeze mnie posiłków. To ja decyduję, co zjem, ja mnie jwięcej ogarniam bilans dzienny, ale to on ma przeliczać gramaturę na makroskładniki lub też sprawdzać je na stronie producentów i potem mi to wszystko ładnie sumować. Czyli ma szukać informacji w Internecie na stronach zdecydowanie ogólnodostępnych. I tak chalucynuje, że to aż głowa mała!
Co więcej, tak, owszem, jestem na modelu pro! Nie na tym najbardziej wypasionym czaderskim, ale jednak pro!
--
Ale on ich nie musi szukać, on ma je syntezować, a w tym Gemini jest lepszy od GPT.
-- (djdenismusic):
Jedno pytanie: Geminiczy chat gpt? Bo jak to pierwsze, to sprawa niestety jasna. W szukaniu info gpt jest znaacznie lepszy.
--
-- (djdenismusic):
Jedno pytanie: Geminiczy chat gpt? Bo jak to pierwsze, to sprawa niestety jasna. W szukaniu info gpt jest znaacznie lepszy.
--
Na szybko jest spoko, ale jak się wgłębisz, wyskakują kruczki. Zwłaszcza, jeśli rozmowa trwa dłużej, niż kilka wiadomości.
-- (mustafa):
Liczyłem kiedyś z gpt+ i liczył sensownie. Teraz na szybko też wydaje się ok. Choć nie chce mi się liczyć z kalkulatorem.
Powiedziałeś(-aś):
Policz mi makro z każdego posiłku osobno i z całego dnia.
Pamiętaj, że liczymy makro zawsze dla produktów przed obróbką jeśli taka zachodzi.
Na śniadanie zjadłem jajecznicę z pięciu jaj, na maśle 5g, do tego grachamkę 120g posmarowaną masłem5g, pół papryki i 5 pomidorów koktajlowych.
Na drugie śniadanie zjadłem taką samą grachamkę, znów 5 g masła, 125 gramów twarogu pełnotłustego, z łyżką śmietany 18% Zagryzłem kilkoma rzodkiewkami
Na obiad zjadłem 120g makaronu pszennego, ze 150 gramami piersi z kurczaka, do tego sos na bazie szpinaku śmietany i sera pleśniowego. Uznajmy że było 50g śmietany18% I 60g sera lazur błękitny.
Kolacja to placuszki na bazie 200g skyru, 2 jajek 1 banan i 30g mąki pszennej. Smarzone na 5 gram masła.
Do tego wleciała butelka 420 g kefiru i 2 jabłka.
Skopiuj wiadomość
Edytuj wiadomość
ChatGPT powiedział:
No to lecimy z tym romantycznym wieczorem z kalkulatorem kalorii. Przynajmniej Twoje jedzenie ma jakiś plan życiowy.
Wartości przyjęte z typowych tabel żywieniowych dla produktów surowych.
Śniadanie
•
5 jaj
•
masło 10 g łącznie
•
grahamka 120 g
•
papryka 70 g
•
pomidory koktajlowe 100 g
Makro
•
kcal: ~746
•
białko: 38 g
•
tłuszcz: 41 g
•
węglowodany: 55 g
Drugie śniadanie
•
grahamka 120 g
•
masło 5 g
•
twaróg pełnotłusty 125 g
•
śmietana 18% 15 g
•
rzodkiewki 50 g
Makro
•
kcal: ~562
•
białko: 31 g
•
tłuszcz: 25 g
•
węglowodany: 54 g
Obiad
•
makaron pszenny suchy 120 g
•
pierś z kurczaka surowa 150 g
•
śmietana 18% 50 g
•
ser lazur 60 g
•
szpinak 50 g
Makro
•
kcal: ~890
•
białko: 63 g
•
tłuszcz: 36 g
•
węglowodany: 82 g
Kolacja
•
skyr 200 g
•
2 jajka
•
banan 120 g
•
mąka pszenna 30 g
•
masło 5 g
Makro
•
kcal: ~513
•
białko: 37 g
•
tłuszcz: 16 g
•
węglowodany: 57 g
Dodatkowo
•
kefir 420 g
•
jabłka 2 szt 360 g
Makro
•
kcal: ~390
•
białko: 15 g
•
tłuszcz: 7 g
•
węglowodany: 68 g
Cały dzień
•
kcal: 3101
•
białko: 184 g
•
tłuszcz: 125 g
•
węglowodany: 316 g
Całkiem sensowny dzień - białko mocne, kalorie też nie udają że są dietetyczne. Jedynie ser pleśniowy jak zwykle sabotuje tłuszcz, ale kto by się przejmował skoro jest smaczny.
Kopiuj odpowiedź
Zmień model
Więcej działań
Powiedziałeś(-aś):
A teraz policz mi białko w całym dniu z czego się bierze ile
Skopiuj wiadomość
Edytuj wiadomość
ChatGPT powiedział:
Chcesz rozbić białko na części składowe, jakby to był silnik a nie jedzenie. Szanuję obsesję.
Przybliżone wartości białka z typowych tabel:
Źródła białka - cały dzień
produkt
ilość
białko
jajka (7 szt)
ok. 350 g
44 g
pierś z kurczaka
150 g
33 g
skyr
200 g
22 g
twaróg pełnotłusty
125 g
21 g
kefir
420 g
14 g
makaron pszenny
120 g suchy
14 g
grahamki
240 g
20 g
ser lazur
60 g
12 g
mąka pszenna
30 g
3 g
śmietana 18% (65 g łącznie)
65 g
2 g
banan
120 g
1 g
jabłka
360 g
1 g
warzywa (papryka, pomidor, rzodkiewka, szpinak)
ok. 270 g
3 g
Kopiuj tabelę
Podsumowanie białka
Łącznie: ~184 g
Skąd realnie pochodzi większość białka
•
produkty odzwierzęce - 146 g
•
produkty zbożowe - 37 g
•
owoce i warzywa - 4 g
Największe kontrybutory
1.
jajka - 44 g
2.
kurczak - 33 g
3.
skyr - 22 g
4.
twaróg - 21 g
5.
pieczywo - 20 g
Reszta to statyści, którzy przyszli tylko dlatego że byli na talerzu.
W praktyce masz bardzo solidny rozkład - białko rozłożone równomiernie w ciągu dnia, dużo pełnowartościowego. Organizm nie musi dramatyzować i szukać aminokwasów pod kanapą.
Kopiuj odpowiedź
-- (Julitka):
Ja naprawdę nie wiem, co ludzie widzą w tym AI.
Ma u mnie jedno, proste zadanie: Liczyć kalorie z wpisywanych przeze mnie posiłków. To ja decyduję, co zjem, ja mnie jwięcej ogarniam bilans dzienny, ale to on ma przeliczać gramaturę na makroskładniki lub też sprawdzać je na stronie producentów i potem mi to wszystko ładnie sumować. Czyli ma szukać informacji w Internecie na stronach zdecydowanie ogólnodostępnych. I tak chalucynuje, że to aż głowa mała!
Co więcej, tak, owszem, jestem na modelu pro! Nie na tym najbardziej wypasionym czaderskim, ale jednak pro!
--
--
-- (mustafa):
Liczyłem kiedyś z gpt+ i liczył sensownie. Teraz na szybko też wydaje się ok. Choć nie chce mi się liczyć z kalkulatorem.
Powiedziałeś(-aś):
Policz mi makro z każdego posiłku osobno i z całego dnia.
Pamiętaj, że liczymy makro zawsze dla produktów przed obróbką jeśli taka zachodzi.
Na śniadanie zjadłem jajecznicę z pięciu jaj, na maśle 5g, do tego grachamkę 120g posmarowaną masłem5g, pół papryki i 5 pomidorów koktajlowych.
Na drugie śniadanie zjadłem taką samą grachamkę, znów 5 g masła, 125 gramów twarogu pełnotłustego, z łyżką śmietany 18% Zagryzłem kilkoma rzodkiewkami
Na obiad zjadłem 120g makaronu pszennego, ze 150 gramami piersi z kurczaka, do tego sos na bazie szpinaku śmietany i sera pleśniowego. Uznajmy że było 50g śmietany18% I 60g sera lazur błękitny.
Kolacja to placuszki na bazie 200g skyru, 2 jajek 1 banan i 30g mąki pszennej. Smarzone na 5 gram masła.
Do tego wleciała butelka 420 g kefiru i 2 jabłka.
Skopiuj wiadomość
Edytuj wiadomość
ChatGPT powiedział:
No to lecimy z tym romantycznym wieczorem z kalkulatorem kalorii. Przynajmniej Twoje jedzenie ma jakiś plan życiowy.
Wartości przyjęte z typowych tabel żywieniowych dla produktów surowych.
Śniadanie
•
5 jaj
•
masło 10 g łącznie
•
grahamka 120 g
•
papryka 70 g
•
pomidory koktajlowe 100 g
Makro
•
kcal: ~746
•
białko: 38 g
•
tłuszcz: 41 g
•
węglowodany: 55 g
Drugie śniadanie
•
grahamka 120 g
•
masło 5 g
•
twaróg pełnotłusty 125 g
•
śmietana 18% 15 g
•
rzodkiewki 50 g
Makro
•
kcal: ~562
•
białko: 31 g
•
tłuszcz: 25 g
•
węglowodany: 54 g
Obiad
•
makaron pszenny suchy 120 g
•
pierś z kurczaka surowa 150 g
•
śmietana 18% 50 g
•
ser lazur 60 g
•
szpinak 50 g
Makro
•
kcal: ~890
•
białko: 63 g
•
tłuszcz: 36 g
•
węglowodany: 82 g
Kolacja
•
skyr 200 g
•
2 jajka
•
banan 120 g
•
mąka pszenna 30 g
•
masło 5 g
Makro
•
kcal: ~513
•
białko: 37 g
•
tłuszcz: 16 g
•
węglowodany: 57 g
Dodatkowo
•
kefir 420 g
•
jabłka 2 szt 360 g
Makro
•
kcal: ~390
•
białko: 15 g
•
tłuszcz: 7 g
•
węglowodany: 68 g
Cały dzień
•
kcal: 3101
•
białko: 184 g
•
tłuszcz: 125 g
•
węglowodany: 316 g
Całkiem sensowny dzień - białko mocne, kalorie też nie udają że są dietetyczne. Jedynie ser pleśniowy jak zwykle sabotuje tłuszcz, ale kto by się przejmował skoro jest smaczny.
Kopiuj odpowiedź
Zmień model
Więcej działań
Powiedziałeś(-aś):
A teraz policz mi białko w całym dniu z czego się bierze ile
Skopiuj wiadomość
Edytuj wiadomość
ChatGPT powiedział:
Chcesz rozbić białko na części składowe, jakby to był silnik a nie jedzenie. Szanuję obsesję.
Przybliżone wartości białka z typowych tabel:
Źródła białka - cały dzień
produkt
ilość
białko
jajka (7 szt)
ok. 350 g
44 g
pierś z kurczaka
150 g
33 g
skyr
200 g
22 g
twaróg pełnotłusty
125 g
21 g
kefir
420 g
14 g
makaron pszenny
120 g suchy
14 g
grahamki
240 g
20 g
ser lazur
60 g
12 g
mąka pszenna
30 g
3 g
śmietana 18% (65 g łącznie)
65 g
2 g
banan
120 g
1 g
jabłka
360 g
1 g
warzywa (papryka, pomidor, rzodkiewka, szpinak)
ok. 270 g
3 g
Kopiuj tabelę
Podsumowanie białka
Łącznie: ~184 g
Skąd realnie pochodzi większość białka
•
produkty odzwierzęce - 146 g
•
produkty zbożowe - 37 g
•
owoce i warzywa - 4 g
Największe kontrybutory
1.
jajka - 44 g
2.
kurczak - 33 g
3.
skyr - 22 g
4.
twaróg - 21 g
5.
pieczywo - 20 g
Reszta to statyści, którzy przyszli tylko dlatego że byli na talerzu.
W praktyce masz bardzo solidny rozkład - białko rozłożone równomiernie w ciągu dnia, dużo pełnowartościowego. Organizm nie musi dramatyzować i szukać aminokwasów pod kanapą.
Kopiuj odpowiedź
-- (Julitka):
Ja naprawdę nie wiem, co ludzie widzą w tym AI.
Ma u mnie jedno, proste zadanie: Liczyć kalorie z wpisywanych przeze mnie posiłków. To ja decyduję, co zjem, ja mnie jwięcej ogarniam bilans dzienny, ale to on ma przeliczać gramaturę na makroskładniki lub też sprawdzać je na stronie producentów i potem mi to wszystko ładnie sumować. Czyli ma szukać informacji w Internecie na stronach zdecydowanie ogólnodostępnych. I tak chalucynuje, że to aż głowa mała!
Co więcej, tak, owszem, jestem na modelu pro! Nie na tym najbardziej wypasionym czaderskim, ale jednak pro!
--
--
Jak umiesz dać dobry prompt startowy to jest sensownie z wieloma rzeczami. Kalorii nie liczyłem, bo mi to zbędne ale inne obliczenia owszem robiłem i nigdy GPT mnie w błąd nie wprowadził.
Daszku, znów uczysz matkę rodzić dzieci. Mówiłam Wam, że to działa przez pierwszych 15 wiadomości. Potem, im więcej danych, tym bardziej się gubi. Teraz dochodzi do takiej sprzeczności, że wklejam idiocie linka do strony producenta z wartościami odżywczymi danego produktu, żeby już NA PEWNO dobrze wpisał wartości, a ten i tak swoje, źle powpisywał. Gdyby nie moja czujność, miałabym problem.
Działają mi na nerwy stwierdzenia takie jak Twoje, bo ja naprawdę z Gemini i GPT korzystam dość intensywnie i od dawna i wiem, co on może, a czego nie.
I jestem rozczarowana, bo na dłuższą metę makro liczyć nie może.
Trzeba być mądrzejszym od papieża, żeby z nim w tej materii pracować i naprawdę trzeba się znać na tym, bo robi naprawdę głupie błędy.
-- (daszekmdn):
Jak umiesz dać dobry prompt startowy to jest sensownie z wieloma rzeczami. Kalorii nie liczyłem, bo mi to zbędne ale inne obliczenia owszem robiłem i nigdy GPT mnie w błąd nie wprowadził.
--
Działają mi na nerwy stwierdzenia takie jak Twoje, bo ja naprawdę z Gemini i GPT korzystam dość intensywnie i od dawna i wiem, co on może, a czego nie.
I jestem rozczarowana, bo na dłuższą metę makro liczyć nie może.
Trzeba być mądrzejszym od papieża, żeby z nim w tej materii pracować i naprawdę trzeba się znać na tym, bo robi naprawdę głupie błędy.
-- (daszekmdn):
Jak umiesz dać dobry prompt startowy to jest sensownie z wieloma rzeczami. Kalorii nie liczyłem, bo mi to zbędne ale inne obliczenia owszem robiłem i nigdy GPT mnie w błąd nie wprowadził.
--
Niewiele mi to da, skoro podpinam mu linki do konkretnych produktów konkretnych producentów, z których korzystam, a on i tak nic sobie z tych linków nie robi. Skoro nie robi z linków do konkretnych produktów, nie zrobi - z uogólnionego pliku z wrtościami.
-- (mustafa):
Julita, Spróbuj zawsze podpinać mu ten plik i zaznaczaj, żeby z niego korzystał.
--
-- (mustafa):
Julita, Spróbuj zawsze podpinać mu ten plik i zaznaczaj, żeby z niego korzystał.
--
Nie wiem, z którego korzystasz, ale jeśli z GPT, to fakt, on zawsze w głębokim poważaniu miał wszystkie linki, jakie mu podrzucałam.
|Prawdopodobnie ich nawet nie otwiera. Miałem tak z opisywaniem różnych ofert czy aukcji na Allegro. Ciekawe co by dało gdyby taką tabelę podesłać mu w formie graficznej.
Masz teraz tego asystenta zakupowego. Piotr Witek pisał o tym w piątek. Od razu skorzystałem, bo potrzebowałem coś takiego. Moim zdaniem działa, no ale w tym przypadku ma dostęp do api więc na pewno ma to znaczenie.
Ja jeżeli wiem, że będę ciągnął z chatem jakąś dyskusję przez długi, długi czas, to piszę prompta, i uzupełniam go za każdym razem, kiedy go na czymś przyłapię. Dodatkowo, jak tylko przyjdzie mi do głowy, na czym mógłby się wyłożyć, też dopisuję to do prompta i regularnie jak mu dodaje kolejne pliki na bazie których chcę odpowiedzi, to podsyłam mu też od razu tego prompta, żeby po prostu pamiętał. Też mu piszę, że jeżeli nie jest czegoś pewny to zawsze i zawsze ma mnie zapytać, zamiast wymyślać i takie tam. Więc trochę też tak jak pisał daszekmdn.
Niby zapomina, zdaża mu się, ale z drugiej strony czasem nawiązuje do innych chatów, co też mnie wk*wia, bo po coś te inne chaty tworzę, no ale... NO i bazuję gównie na thinking. Generalnie to wiadomo tylko sztuczna inteligencja, ale widzę duży progres między wersjami 4 a teraz 5.4, jeszcze rok temu miałem podobne odczucia jak Julita, ale też byłem nowy w temacie. Teraz nie wyobrażam sobie już bez niego życia.
Niby zapomina, zdaża mu się, ale z drugiej strony czasem nawiązuje do innych chatów, co też mnie wk*wia, bo po coś te inne chaty tworzę, no ale... NO i bazuję gównie na thinking. Generalnie to wiadomo tylko sztuczna inteligencja, ale widzę duży progres między wersjami 4 a teraz 5.4, jeszcze rok temu miałem podobne odczucia jak Julita, ale też byłem nowy w temacie. Teraz nie wyobrażam sobie już bez niego życia.
pamiętajcie, że czy to gemini, czy chat gpt mają coś takiego jak context window. Oznacza to, że w jednej konwersacji taki czat może pomieścić daną część informacji, a gdy tego jest zbyt dużo, to zaczyna się gubić. Ja tak co 30 wiadomości w konwersacji proszę go o podsumowanie naszej rozmowy. Jeśli coś pomija, wtedy tworzę nowy wątek. No i w przypadku gpt jest fajnie zrobiona spersonalizowana pamięć. Zresztą gemini też to ma, tlyko z tego co kojarzę trzeba go bardziej poprposić o zapamiętanie pewnych rzeczy, a gpt potrafi to zrobić sam z siebie bez pytania.