Ja to bym chciał te pozytywki z wyciąganymi jakby pinami, że można sobie zaprogramować melodyjkę samemu na tym całym wałku, jednak jest to dość trudno dostępne. Ewentualnie te z taśmami perforowanymi, ale trza by do tego jakąś nakładkę zrobić by ślepaki mogły wycinać sobie te dziurki samodzielnie, a to jednak nie było by takie proste.