Forum

Magia głosu

Film, telewizja i wszystko, co niepasuje do innych forów

1 / 8 Następna

Elanor

#1 ·

Witajcie!
Każdy z nas na pewno ma jakieś swoje ulubione głosy. Głosy, które nas oczarowały. Głosy z rodzimego podwórka i zagraniczne: aktorów, prezenterów, lektorów, sąsiada z mieszkania obok.
Jeśli chodzi o aktorów, moim głosowym top of the top jest Alan Rickman. I nie, nie usłyszałam go pierwszy raz w "Harrym Potterze", ale w "Rozważnej i romantycznej". Przez dubbing długo jakoś nie miałam świadomości, że w Potterze to jest on.

Paulinux

#2 ·

2 likes
Heja. Fajny wątek, pewnie będę się dużo w nim udzielać, bo u mnie głos to jedna z podstawowych rzeczy, która definiuje pierwsze wrażenie. Nie będę mówić po nickach, ale jedna osoba tutaj ma specyficzną wadę wymowy, która mi się strasznie podoba. A z tą wadą/zniekształceniem znam tylko dwie osoby. Co do głosu, nie lubię, zresztą dość modnych i popularnych, męskich a cienkich głosów, doprowadza mnie to do szewskiej pasji. Hm. w ogóle to sobie uświadomiłam, że nawet, jeśli kobieta ma cienki głos, to też wg mnie mało fajnie brzmi. Nie lubię przekawionych, przypitych, ani przypalonych głosów, lubię, gdy kto intonuje trochę mniej, niż normalnie. Aa no i wkurza mnie tzw. mięso w głosie.
Happy hacking

jamajka

#3 ·

1 likes
A kto ma to ostatnie? Bo kompletnie nie znam określenia. Mam wiele głosów, które mi się podobają i na pewno sobie ich poszukam i powymieniam, bo nie znam nazwisk. Jasne, znam nazwiska ludzi, którzy mi się z głosu podobają w moim życiu, ale ich z nazwiska też nie podam, bo wam to nic nie da. :d Ale pomysł na wątek bardzo fajny. Na pewno mogę powiedzieć, że Rickman też ma wg mnie ładny głos, z Pottera to jeszcze lubię samego Radcliffe'a, choć on też dla mnie nadrabia akcentem, bo dla mnie to już jest tak dużo punktów w górę, że nie ma co tego liczyć. A, no i z bbc go znam, Roger Allam, grał np. w "cabin pressure", to takie info dla ciebie, Elanor.
rzeczy niemożliwe od ręki, cuda w przeciągu trzech dni.

Paulinux

#4 ·

1 likes
Mięso w głosie to ma na przykład... sorry... Denis333. Tylko że on się czasami tak nagrywa, że to mięso trochę znika
Happy hacking

denis333

#5 ·

A nie mogła byś jakoś tego inaczej wyjaśnić? Bo ja dalej nie kumam :P

Paulinux

#6 ·

1 likes
Jeeezu. Ale jak ja mam to nazwać? Macie coś takiego, że jak zjecie dużo czegoś ciężkiego, to potem jest taki dziwny głos? To właśnie jest coś takiego, tylko że niektórzy to mają całe życie xD
Happy hacking

misiek

#7 ·

Denis- ja w ogóle nie wiem o co chodzi, więc nie masz się co przejmować. Z piosenkarek to lubię głosy- Beaty Kozidrak, Edyty Górniak, Kasi Stankiewicz, Urszuli, Kasi Kowalskiej, Sandry, Enyi, Kate Ryan, Jennifer Lopez czy Madonny, chociaż tej ostatniej ostatnio jakoś się postarzał. Inna sprawa to w jaki sposób ten głos wykorzystarz.
Potrzebuję papugę, gdyż ściga mnie kruk, za to że pożyczyłem pieniądze od bociana.

balteam

#8 ·

No nie wiem o co chodzi z mięsem w głosie, że ten głos jest jakby bardziej gwarowaty?
Lubię głosy u facetów niskie, a u kobiet na ogół wysokie, ale są wyjątki.
Dobre głosy mają Fronczewski, Malik Montana w jednym kawałku jak mówił o konfidentach, w tamtej piosence brzmiało to bardzo dobrze,
kilka spoko głosów jeszcze jest, ale nie chce mi sięnicków pisać, a i tak większość z tych głosów nie ma Eltena.
Zapraszam osoby posiadające piesy, lub chcące je posiadać, do dołączenia do grupy o psach przewodnikach.

misiek

#9 ·

Z niskich to Linda też ma dobry.
Potrzebuję papugę, gdyż ściga mnie kruk, za to że pożyczyłem pieniądze od bociana.

Elanor

#10 ·

Dobry, owszem, ale taki... Nie chcę na forum niecenzuralnych określeń używać.

DJGraco

#11 ·

Ale Linda nie ma niskiego głosu.

Elanor

#12 ·

No, wysoki to on też nie jest. Taki po środku.

misiek

#13 ·

Moim zdaniem ma niski. Nie wiem kto z aktorów ma wysoki głos. Nikt mi nie przychodzi do głowy. Z muzyków to napewno Michael Jackson.
--Cytat (DJGraco):
Ale Linda nie ma niskiego głosu.

--Koniec cytatu
Potrzebuję papugę, gdyż ściga mnie kruk, za to że pożyczyłem pieniądze od bociana.

Mimi

#14 ·

1 likes
Nie lubię głosów monotonnych - brzmią jak synteza mowy.:) Moje ulubione głosy to: Bernard Ładysz, Pernel Roberts, Wiktor Zborowski. Ci faceci mówią lub śpiewają fajną ciemną niską barwą. To nie to, żebym coś do wysokich głosów miała. :) Aha, nieco mi przeszkadza jak ktoś mówi z przydechem. Trochę interesuję się emisją głosu i zwracam uwagę na ten indywidualny czynnik.
Ziarnko złota znaleźć można, ale ziarnka czasu - nigdy.LINE Przysłowie chińskie.LINE

Nowiczok

#15 ·

A mnie się podoba głos pogodynki z tvn Maji Popielarskiej.

misiek

#16 ·

Nowiczok- to ta taka słodziódka?
Potrzebuję papugę, gdyż ściga mnie kruk, za to że pożyczyłem pieniądze od bociana.

Nowiczok

#17 ·

To ta, która prowadziła program Maja w Ogrodzie.

daszekmdn

#18 ·

1 likes
@Paulinux Kto ma wadę wymowy? No rzuć tym nickiem :D.
Sygnatura to może być w sądzie. Sygnatura sprawy np. :P

Paulinux

#19 ·

1 likes
O nie, co to to nie :D Bo mnie wszyscy będą chcieli udusić, ta osoba, bo zarzucam ją o wadę wymowy, może ktoś inny, kto myślał, że to o niego chodzi... I kto by Linuxa promował? :P
Happy hacking

misiek

#20 ·

2 likes
Wady wadami- mnie jakoś od zawsze drażniło reranie. Pewnie, dlatego odkąd Tusk stał się popularny, a właściwie odkąd pierwszy raz w życiu usłyszałem głos tej rudej świni to go nie polubiłem.
Potrzebuję papugę, gdyż ściga mnie kruk, za to że pożyczyłem pieniądze od bociana.
1 / 8 Następna