Polecicie coś konkretnego? Wynalazki, o ile będą dobre i sprawdzone także wchodzą w grę. Mieszkam w miejscu, gdzie radio odbiera tak sobie. Ze silniejszymi stacjami jeszcze daje radę, ale ze słabszymi jest już gorzej, więc kawałek kabelka, czy drut robiący za antenę nie zda egzaminu. Wcześniej miałem podłączoną antenę nazewnętrzną, ale taka opcja na razie nie wchodzi w grę. Na, ale drogo są niby jakieś wynalazki ze wzmacniaczami aktywne, ale czy faktycznie to coś warte?
1 likes
Aktywne do fm raczej nie, bo więcej daje szumu z wzmacniacza, niż rzeczywistego wzmocnienia, przynajmniej tk mi się wydaje.
Kiedyś u ruskich kupiłem jakąś zwykłą dwóramienną za kilka zł. Niby stacje łapało, ale przeważnie wszystko w mono. Było to już dawno temui może od tamtego czasu coś się zmieniło w kwestji anten pokojowych. Kurde- sam już nie wiem.
Wieża Panasonic sa ak770, a co to ma do rzeczy?
--Cytat (DJGraco):
Pytanie podstawowe. Jakie radio?
Tj jakiej firmy i model?
--Koniec cytatu
--Cytat (DJGraco):
Pytanie podstawowe. Jakie radio?
Tj jakiej firmy i model?
--Koniec cytatu
Owszem, chociaż są wyjątki.
--Cytat (DJGraco):
Ma, bo antena to jedno, a radio to drógie.
Ale Panasonic ma chyaba dobre radio.
--Koniec cytatu
--Cytat (DJGraco):
Ma, bo antena to jedno, a radio to drógie.
Ale Panasonic ma chyaba dobre radio.
--Koniec cytatu
1 likes
Kup sobie jakąś zwykłą siatkę np, kup kawałek koncentryka i końcówki i sobie zmontuj. Spróbuj, co da, a jak nie, to będziem dalej kombinować.
Tak też miałem swego czasu i działało to tak średnio. O ile z silniejszymi stacjami nie było żadnego problemu, o tyle te słabsze łapał albo w mono, albo w stereo, ale wtedy to już były albo niesamowite szumy, albo samoprzełączanie się na mono/ stereo i tak w kółko.
--Cytat (żywek):
Kup sobie jakąś zwykłą siatkę np, kup kawałek koncentryka i końcówki i sobie zmontuj. Spróbuj, co da, a jak nie, to będziem dalej kombinować.
--Koniec cytatu
--Cytat (żywek):
Kup sobie jakąś zwykłą siatkę np, kup kawałek koncentryka i końcówki i sobie zmontuj. Spróbuj, co da, a jak nie, to będziem dalej kombinować.
--Koniec cytatu
No na razie w tej sytuacji nie mogę nic poradzić, bo gościu, który u mnie robił remont w tamtym roku był tak genialny i odciął mi z 20 m kabla. Za dużo roboty.
--Cytat (żywek):
NO to wiadomo, ze lepsza ntena np na dachu, domową mało osiąŋnać?
--Koniec cytatu
--Cytat (żywek):
NO to wiadomo, ze lepsza ntena np na dachu, domową mało osiąŋnać?
--Koniec cytatu