Nie, zawsze jest w praniu, czasami w kołnierzu, ale nigdy nie wydostała się z pralki. Myśląc w ten sposób to nie można by prać w pralce skarpetek, bo też mogą zatkać filtr czyż nie? Skarpteki, te piętki są jeszcze mniejsze od tych chusteczek.
Jeśli nawet taki pech się przytrafił, to proponuję skorzystać dodatkowo z worka/siatki na pranie. Są małe, duże, takie i siakie. Do wyboru, nawet z przegródkami w środku. Cienka siatka, do której możesz wsadzić tą chusteczkę i nie powinna wyjść do nikąd w, jak to się mówi, praniu ;)
@Agata Kiedyś Ulapedantula robiła porównanie chusteczek. Dla @Zuzler na pewno się przyda. Jest z pewnością tendencyjne, ale jakieś tam wskazówki podała co do wyboru.
No i @Zuzler w 80 stopniach to prawie gotowanie. W tych temperaturach to o najwyżej pościel i ręczniki, może jakaś bielizna itp, a to rzadko jednak farbuje.
Do prania u mnie w domu puki nie wiedziałem że moją pralkę mogę obsługiwać za pomocą telefonu, to miałem wykute na blachę dwa programy, w tym jeden do prania, a drugi do wirowania. Ale odkąd pralka ma kolegę xiaomiego, odtąd używam tylko jednego programu do prania codziennego. Oczywiście piorę nim kolorowe. 59minut czas prania w temperaturze 60stopni. Program u mnie jest super, bo jest z wirowaniem, a jak trzeba czasami jeszcze raz wirować, to jest osobny program z podwójnym wirowaniem i odciąganiem wody. Proszek i płyn do płukania przywożę od roku z Niemiec
A ja mam teraz tyle programów w pralce, że sama nie wiem którego używać. Są takie, których pewnie nigdy nie użyje, do prania kombinezonów roboczych, kombinezonów do nurkowania, kaszmiru, jedwabiu, kombinezonów narciarskich, odzieży technicznej, odzieży po siłown i różne takie cuda. Nawet jest program do prania torebek i plecaków i do butów sportowych.
@Agata.d A jaka to pralka? Dostępna? Pytam, bo na dniach będę kupował nową i chciałbym kupić dostępną, ale też wypasioną, a twoja na taką wygląda. No i program do prania kaszmiru by mi się przydał, bo do tej pory nosiłem płaszcze i swetry do pralni.