To na razie beta, także wielkich oczekiwań nie miejcie.
Pates, ale zeskanowany dokument to jest obrazek bez względu na rozszerzenie.
Nuno, ale praktycznie każdy dokument zeskanowany to nic innego jak zdjęcie, tyleże z innym rozszerzeniem.
Nuno, koniecznie, bo wszelkie skanery domyślnie skanują właśnie do .pdf
Poza tym PDF potrafi przechowywać dokumenty wielostronnicowe, jpg i podobne nie
a więc tak:
1. Samo rozpoznawanie wywalić do oddzielnego wątku, obecnie zawiesza program, a ze względu na specyfikę UIA, przywiesza i screenreader.
2. Chyba zmienić api, to kompletnie nie ogarnia polskich znaków.
3. Wyświetlać tekst nie w message boxie, a w okienku z polem edycyjnym tylko do odczytu, co by łatwiej się czytało i kopiowało.
4. Dać gdzieś ostrzeżenie, że dokumenty są wysyłane Bóg wie gdzie i raczej nie należy tam wrzucać jakiś osobistych rzeczy typu pisma urzędowe, umowy i tak dalej. TO ważne!
1. Samo rozpoznawanie wywalić do oddzielnego wątku, obecnie zawiesza program, a ze względu na specyfikę UIA, przywiesza i screenreader.
2. Chyba zmienić api, to kompletnie nie ogarnia polskich znaków.
3. Wyświetlać tekst nie w message boxie, a w okienku z polem edycyjnym tylko do odczytu, co by łatwiej się czytało i kopiowało.
4. Dać gdzieś ostrzeżenie, że dokumenty są wysyłane Bóg wie gdzie i raczej nie należy tam wrzucać jakiś osobistych rzeczy typu pisma urzędowe, umowy i tak dalej. TO ważne!
1 likes
skanery nie skanują do pdf. Właściwie skanery nie skanują do niczego. to oprogramowanie zapisuje to w jakimś formacie.
Papierku, dlaczego czepiasz się szczegółów, skanują do pdf, bo takie masz rozszerzenie, wiadomo, że jest to obraz, ale z rozszerzeniem .pdf i otwiera taki dokument adobe reader.
I tak domyślnie przeważnie skanery właśnie skanują, można zmienić ustwienie i będziemy mieli ten sam obraz z rozszereniem .doc i otworzy nam się to w wordzie, ale program nie obsługujący .pdf po wskazaniu dokumentu zeskanowanego do pdf nie otworzy nam go, a przykładem może być omawiany tutaj sofcik, zapodałem mu zeskanowany do pdf dokument i wali błędy, bo okazało się, że tego formatu nie obsługuje.
I tak domyślnie przeważnie skanery właśnie skanują, można zmienić ustwienie i będziemy mieli ten sam obraz z rozszereniem .doc i otworzy nam się to w wordzie, ale program nie obsługujący .pdf po wskazaniu dokumentu zeskanowanego do pdf nie otworzy nam go, a przykładem może być omawiany tutaj sofcik, zapodałem mu zeskanowany do pdf dokument i wali błędy, bo okazało się, że tego formatu nie obsługuje.
Nuno, nie było to do Ciebie, ani do programu, była to odpowiedź na kolejny post spod znaku wszechwiedzy
1 likes
czepiam się, bo to jest ważne. Skanery nie skanują do żadnego formatu. Ani do jpg, ani do pdf, ani do pdf, który jest zjęciem, do niczego. Skaner jest tylko narzędziem. To oprogramowanie skanujące wybiera format, w którym to zapisze, czyli oprogramowanie, które umie obsłużyć zainstalowany sterownik skanera w komputerze.
1 likes
a dlaczego to takie ważne dla mnie, łowco? Bo z tego, co czytam o programie, on będzie mógł bezpośrednio wziąć sobie obraz ze skanera i zapisać w dogodnym dla nas formacie. Czyli mówiąc prosto, będzie obsługiwał skanery. To nie jest tak, że skaner jakoś automagicznie we własnym oprogramowaniu nam skanuje i robi z tego plik pdf, po czym przesyła go na komputer, a dopiero program ocrowy sobie to rozpoznaje. To komputer używa skanera trochę, jak aparatu i robi tak jak by zdjęcie, ale to wychodzi z oprogramowania komputera, takiego, jak finereader. I to dane oprogramowanie wybiera, czy zapisać skan w jpg, gif, pdf, doc, html. A jak jeszcze te oprogramowanie skanujące zawiera opcję ocr, tak jak znany nam finereader, to można i ocra zrobić.
Jeszcze jedno. PDF to nie obraz, tj oczywiście jest tam warstwa graficzna, ale może być też tekst, a nawet formularze, które można edytować i takie coś też widziałem. Ważne to jest też o tyle, że mogą być pdf niemal pozbawione obrazu, jeno z tekstem, a co do stwierdzenia, że skanery skanują do PDF Papierek słusznie się czepia, bo różnie to w oprogramowaniu do skanerów bywa nawet domyślnym preinstalowanym w systemie i może się okazać, że wcale to nie jest takie oczywiste. Swoją drogą gdy skanujesz via ten smiszny windowsowy kreator skanowania czy jak to się tam zwie to chyba idzie to do JPG a nie PDF.