W sumie czasem fajnie byłoby mieć możliwość zobaczyć całościowy obraz twórczości danej osoby, wpisy na forach, na blogu, komentarze u innych etc. Przydałoby się coś ala czyiś Facebookowy Wall, względnie profile w Klango.
Wątek umieszczam tutaj, bo sprawa nie tyczy się tylko klienta na pc, a eltena ogólnie.
no, coś tego typu. Można to rozwinąć o przypinanie gdzieś własnych, fajnych treści, względnie filtrowanie po. Czasem interesuje mnie wszystko, co dany użytkownik wrzucił np. na głosowe forum bo ciekawi mnie, jaki ma głos, a nie chcę mi się całego przeszukiwać.
Jestem za. Można też pomyśleć, chociaż z drugiej strony to trochę robienie drugiego FB o możliwości wrzucania tam jakichś dedykowanych treści. Wiem, że to jakby trochę dubluje się z blogiem, jednak nie musi tak być. Załóżmy, że prowadzimy bloga na jakiś konkretny temat i w zasadzie nie chcemy mieszać rodzajów treści, jednak fajnie byłoby komuś coś tam pokazać to taka tablica byłaby fajna. To może być jakieś coś na Youtube, złota myśl, info, że "dzisiaj nic mi się nie chce, pomoocy!" czy takie tam. Nie byłoby tam tytułów, formatowania, zwyczajnie możliwość wrzucenia paru zdań tekstu albo kilkunastu sekund audio tak ło.
Może pomyśleć o jakimś... nowym formacie bloga? Blogi są w dzisiejszych czasach trochę out of fashion. Może faktycznie bardziej format mediów społecznościowych i dużego strumienia wszystkiego i kanału głównego? W kanale głównym widzimy posty naszych znajomych które wrzucili tak o, coś a la twitter, ale bez limitów, na wallu danej osoby widzimy wszystko od danej osoby, włącznie z komentarzami, wpisami w grupach publicznych itp. Posty mogłyby być za równo tekstowe jak i głosowe, przyczym tekstu wyświetlanybył by tylko kawałek, a reszta po wciśnięciu enter, coś jak wiadomości w betach. Taki feed byłby niezłym pomysłem na przerobienie co nowego i zagospodarowanie głównego okna.
Blogi winny zostać. To fajna forma wypowiedzi i wbrew pozorom spotykana obecnie zwłaszcza gdy użytkownik coś konkretnego chce przekazać światu. To, o czym piszesz może być swoją droą i jeśli to wejdzie, użytkownik sam będzie mógł wybrać, co mu wygodne. Inna rzecz, że to chyba nie powinno mieć jakiegoś specjalnie wysokiego priorytetu, a przy najmniej zdecydowanie ważniejsza jest appka, sensowna strona no i wersja 3.0 na desktopy.
Całościowy obraz nie jest takim złym pomysłem, ale nie jest to dla mnie priorytetowe, natomiast ściana ala fb, jest mi zbędna, także dołączam siędo miejszości nie zgadzającej się;D
Jestem za, bo czasem brakuje mi miejsca, gdzie można właśnie wrzucić status typu "Nic mi się nie chce!!!" albo słuchaną właśnie na Youtube piosenkę, ale tylko pod warunkiem, że blogi będą stanowić integralną tego część bez jakichś gwałtownych zmian w ich formacie. Na tablicy może pokazać się powiadomienie, że ktoś dodał wpis na bloga, tak jak na FB pokazują się informacje, że ktoś coś udostępnił. Można by też załatwić kwestię oznaczeń znajomych, żeby tzw. "dedykacje" miały większy sens. Takie oznaczenia pokazywałyby się wtedy także na tablicy osoby oznaczanej.
Trzeba to przemyśleć, ale generalnie jestem za. Ale na pewno nie kosztem blogów. Nawet jeśli miałyby być mało popularne, a tak nie wydaje mi się, to to żaden argument, by z nich rezygnować. Na takim blogu jest z miliard więcej sensownych treści, niż na Facebookowej osi czasu. :D
Niee, powstanie chaos Twitterowski. Nie wiem, jeszcze, jak to zrobić, ale na pewno nie tak. Przeplatane długie, blogowe wpisy z krótkimi ciekawostkami, zauważeniami, typowymi "I'm listening to", dodatkowo jeszcze bez podziału na kategorie... To się sprawdzi przy przeglądaniu regularnym, ale w sytuacji "Odkrywam nową osobę" albo "Nie było mnie tu dwa tygodnie", nie.
hmmmm... A może uniezależnienie jako takie blogów od osób? W sensie, nie każdy ma bloga, każdy może mieć bloga lub blogi, każda grupa? też może go mieć? Bo w sumie czemu nie zrobić by bloga np. o radiu/dźwięku/technologiach/whatever na którego może pisać kilka osób? Może jedna osoba chciałaby mieć jednego o wszystkim a drugiego o książkach? Wtedy blog byłby sobie blogiem, a wall miałby oczywiście powiadomienia osoba x wrzuciła na bloga y, pojawiające się zarówno, gdy śledzimy osobę x jak i bloga y.
Wiem, też o tym już myślałem. I jestem za, ale na razie na przeszkodzie stoi strona Internetowa. Więc, mam cos takiego w planach, ale w przyszłości nieokreślonej póki co.
Bo... Jest kompletnie nieprzygotowana do współdzielonych blogów, więcej niż jednego bloga itp. Klient także, ale skoro właśnie cały klient przelatuje na JSON, to nie problem. Ale strona? Zerknij sobie na kod strony, to zrozumiesz. Tam by trzeba zrobić CTRL+A, Delete i pisać to od zera. Po prostu nie mam na to mocy przerobowej mózgu. :D
jak ja kiedyś patrzyłem na kod strony, to to nie był nawet poprawny html i działał tylko dla tego, że przeglądarki i specyfikacja html mówi "zawsze coś wyświetl, coś ale wyświetl".