Forum

Bajki z PRLu

Film, telewizja i wszystko, co niepasuje do innych forów

Previous 2 / 3 Next

iwkan

#21 ·

2 likes
A jeszcze były gąska Balbinka, Pora na telesfora, Czasami w te bajki były wplatane teksty, tak między wierszami, których otwarcie nie można było powiedzieć. Mogło to być jedno zdanie. Takim przykładem jest choćby bajka dziadek do orzechów, w której jako dziadek grał Krzysztof Kolberger. I tam było takie zdanie: "dziś w mym królestwie, w środę i czwartek można kiełbasę kupić bez kartek.
Слава Україні! Sława Ukraini!

iwkan

#22 ·

1 likes
A do Coralgola wracając to znam to nieco inaczej: Miś Coralgor wielki cham, miał pułlitra wypił sam, miał cygara nawet dwie z nami nie podzielił się. Wiem, końcówka nie gramatyczna, ale cytuję dosłownie, tak jak ktoś mi to opowiadał.
Слава Україні! Sława Ukraini!

magmar

#23 ·

Kto pamięta bajkę Sąsiedzi?
Wojna to pokój. wolność to niewola.
Ignorancja to siła. G. Orwell "Rok 1984"

magmar

#24 ·

Poczekajcie, czy myślimy o polskich produkcjach?
Czy o produkcjach nadawanych w PRLu.
A kto pamięta bałwanka Bouli
Ja pamiętałam czołówkę, a w zasadzie jej szybki koniec,

https://www.youtube.com/watch?v=MXfh6cLrlXQ?



Wojna to pokój. wolność to niewola.
Ignorancja to siła. G. Orwell "Rok 1984"

iwkan

#25 ·

Myślę, że chyba o produkcjach w PRL-u. A akurat tych bajek, które wspominasz nie pamiętam. Możliwe, że były nadawane w czasie, gdy bajek już nie słuchałam. Ale teraz, przyznaję, z sentymentem do nich wracam.
Слава Україні! Sława Ukraini!

wredny

#26 ·

ja miestety ,nie była dla mnie atrakcyjna ,bo zracji odległości od telewizora nie widziałem co się dzieje na ekranie
Orkiestra gra jeszcze tańczą,i drzwi są otwarte dzień warty dnia a to życie zachodu jest warte.

iwkan

#28 ·

A no tak, pszczółka Maja. Ale telewizyjne wykonanie chyba było ładniejsze
Слава Україні! Sława Ukraini!

magmar

#29 ·

To samo miałam z Reksiem.

-- (wredny):
ja miestety ,nie była dla mnie atrakcyjna ,bo zracji odległości od telewizora nie widziałem co się dzieje na ekranie

--
Wojna to pokój. wolność to niewola.
Ignorancja to siła. G. Orwell "Rok 1984"

misiek

#30 ·

Sąsiadów oczywiście znam, a tego Boulego tak przez mgłę.
Potrzebuję papugę, gdyż ściga mnie kruk, za to że pożyczyłem pieniądze od bociana.

MarOlk

#31 ·

Bouli to już lata 90-te, przynajmniej tak to zapamiętałem. Sąsiedzi to chyba czechosłowacka produkcja, zresztą całkiem fajna.

iwkan

#32 ·

No ja niestety, nie mogłam niczego zobaczyć, a autodeskrypcji wtedy nie było. Mówiąc o tym że telewizyjna wersja była ładniejsza, miałam na myśli piosenkę, którą przed każdym odcinkiem pszczułki Mai wykonywał Zbigniew Wodecki. A raz też pamiętam, jak zamiast Zbigniewa Wodeckiego, śpiewały tą piosenkę jakieś dzieci. Ale nie była śpiewana po polsku tylko po hiszpańsku, czy w jakimś innym języku. Ale to było tylko parę razy.
Слава Україні! Sława Ukraini!

Numernabis

#33 ·

1 likes
No to jeszcze Rumcajs, Żwirek iMuchomorek, Motyl Emanuel, Chłopiec z plakatu, Porwanie Baltazara Gąbki, Wilk i zając i świetna bajka o ile się nie mylę produkcji francuskiej Biały delfin Um.

No i cudowne wieczorynki w niedziele, ówczesny Kaczor Donald, Myszka Miki, Pies Pluto, Miś Yogi, Struś pędziwiatr, Królik Bugs - na tamte czasy to było coś cudownego, na podwórku nikogo o 19:00 nie uświadczyłeś bo wszyscy oglądali wieczorynkę i bajki Disneya
Znajdź sobie zajęcie, które kochasz, a nie przepracujesz w życiu ani jednego dnia.

iwkan

#34 ·

Och jej! To były, zdaje się czeskie bajki, bardzo sympatyczne. Szczególnie Rumcajsa pamiętam.
Слава Україні! Sława Ukraini!

magmar

#36 ·

Pan Kleks.
Wszystkie trzy części.
Wojna to pokój. wolność to niewola.
Ignorancja to siła. G. Orwell "Rok 1984"

misiek

#37 ·

Dokładnie tak było, aczkolwiek kilku z tej listy nie kojarzę, napewno Chłopca z plakatu.
-- (Numernabis):
No to jeszcze Rumcajs, Żwirek iMuchomorek, Motyl Emanuel, Chłopiec z plakatu, Porwanie Baltazara Gąbki, Wilk i zając i świetna bajka o ile się nie mylę produkcji francuskiej Biały delfin Um.

No i cudowne wieczorynki w niedziele, ówczesny Kaczor Donald, Myszka Miki, Pies Pluto, Miś Yogi, Struś pędziwiatr, Królik Bugs - na tamte czasy to było coś cudownego, na podwórku nikogo o 19:00 nie uświadczyłeś bo wszyscy oglądali wieczorynkę i bajki Disneya

--
Potrzebuję papugę, gdyż ściga mnie kruk, za to że pożyczyłem pieniądze od bociana.

misiek

#38 ·

Wilk i zając do obejrzenia na Youtube i to chyba wszystkie odcinki nawet. A przynajmniej było można, do puki Youtube nie zaczął głupieć.
Potrzebuję papugę, gdyż ściga mnie kruk, za to że pożyczyłem pieniądze od bociana.

iwkan

#39 ·

Jak przez mgłę pamiętam, że był jeszcze taki program "Bajki dla dorosłych.
Слава Україні! Sława Ukraini!
Previous 2 / 3 Next