Forum
palenie papierosuw, picie alkocholu, używanie narkotykuw oraz uzależnienie się od lekuw przez osoby niepełnosprawne.
jak by ludzie byli mądrzy to obostrzenia nie były by potrzebne.
2 likes
Człowiek już taki jest, że umiaru nie zna, ale tak jest ze wszelkimi używkami. Alkohol często przyczynił siędo przedłużania naszego gatunku :D ale w ciągach jest destrukcyjny, zniszczył wiele rodzin, związków, relacji, i istnień. Palenie fajek po jakimś czasie staje się bezproduktywnym nawykiem, bo ni to uspokaja, ni to pomaga. Raczej staje się kolejną fizjologiczną potrzebą oprócz jedzenia i picia. Marihuana jako niepozorny, miękki, i w ogóle nieszkodliwy narkotyk wcale nie jest taka nieszkodliwa, bo w nadmiarze ryje łeb tak, że trudno potem z tego wyjść. Problem jest naprawdę głębiej niż same ustawy ograniczające. Nie da nic wpajanie ludziom, że używki są złe zaczynając od szkół, kończąc na mediach, ludzie powinni być raczej edukowani w sensie: jak obchodzić się z danym środkiem, by nie zrobićsobie krzywdy. Czy sięuzależni, czy zejdzie, to niestety już nierzadko jego wybór.
1 likes
Ja powiem tylko tyle. Nie palę, nie piję i nie ćpam. Także tyle ode mnie. Też myślę, że uzależnić się możemy jak osoby sprawne. Tak jeszcze co do alko. Nie znoszę tego dziadostwa!!!!!!!! Nawet okazyjnie nie piję. Nie cierpię też chamstwa. Mówisz komuś, że nie pijesz to często zaczyna się szereg pytań a dla czego a może troszkę a bo się obrażę. Nie chce mi się tłumaczyć i chamuję się tylko żeby nie palnąć jakiegoś głupiego tekstu i pozostaje mi tylko grzeczne nie dziękuję!!!!!!!
1 likes
Podobno w rosji na dalekiej prowincji kiedyś było tak, że wypić musiałeś, chyba że przeszedłeś żółtaczkę. :)
1 likes
Powiem krótko- szacuneczek.
--Cytat (Adrian):
Ja powiem tylko tyle. Nie palę, nie piję i nie ćpam. Także tyle ode mnie. Też myślę, że uzależnić się możemy jak osoby sprawne. Tak jeszcze co do alko. Nie znoszę tego dziadostwa!!!!!!!! Nawet okazyjnie nie piję. Nie cierpię też chamstwa. Mówisz komuś, że nie pijesz to często zaczyna się szereg pytań a dla czego a może troszkę a bo się obrażę. Nie chce mi się tłumaczyć i chamuję się tylko żeby nie palnąć jakiegoś głupiego tekstu i pozostaje mi tylko grzeczne nie dziękuję!!!!!!!
--Koniec cytatu
--Cytat (Adrian):
Ja powiem tylko tyle. Nie palę, nie piję i nie ćpam. Także tyle ode mnie. Też myślę, że uzależnić się możemy jak osoby sprawne. Tak jeszcze co do alko. Nie znoszę tego dziadostwa!!!!!!!! Nawet okazyjnie nie piję. Nie cierpię też chamstwa. Mówisz komuś, że nie pijesz to często zaczyna się szereg pytań a dla czego a może troszkę a bo się obrażę. Nie chce mi się tłumaczyć i chamuję się tylko żeby nie palnąć jakiegoś głupiego tekstu i pozostaje mi tylko grzeczne nie dziękuję!!!!!!!
--Koniec cytatu
1 likes
moim zdaniem jeżeli chodzi o osoby sprawne czy nie pełno sprawne to nie powinno być takiego rozróżniania w przypadku jakich kolwiek uzależnień
--Cytat (Adrian):
Ja powiem tylko tyle. Nie palę, nie piję i nie ćpam. Także tyle ode mnie. Też myślę, że uzależnić się możemy jak osoby sprawne. Tak jeszcze co do alko. Nie znoszę tego dziadostwa!!!!!!!! Nawet okazyjnie nie piję. Nie cierpię też chamstwa. Mówisz komuś, że nie pijesz to często zaczyna się szereg pytań a dla czego a może troszkę a bo się obrażę. Nie chce mi się tłumaczyć i chamuję się tylko żeby nie palnąć jakiegoś głupiego tekstu i pozostaje mi tylko grzeczne nie dziękuję!!!!!!!
--Koniec cytatu
ja też nie piję no może jak jest okazja to jednego lub dwa kieliszki.
To może od razu powiedz, że pijesz tylko w dni robocze, niedziele i święta?
--Cytat (biedrona333):
--Cytat (Adrian):
Ja powiem tylko tyle. Nie palę, nie piję i nie ćpam. Także tyle ode mnie. Też myślę, że uzależnić się możemy jak osoby sprawne. Tak jeszcze co do alko. Nie znoszę tego dziadostwa!!!!!!!! Nawet okazyjnie nie piję. Nie cierpię też chamstwa. Mówisz komuś, że nie pijesz to często zaczyna się szereg pytań a dla czego a może troszkę a bo się obrażę. Nie chce mi się tłumaczyć i chamuję się tylko żeby nie palnąć jakiegoś głupiego tekstu i pozostaje mi tylko grzeczne nie dziękuję!!!!!!!
--Koniec cytatu
ja też nie piję no może jak jest okazja to jednego lub dwa kieliszki.
--Koniec cytatu
--Cytat (biedrona333):
--Cytat (Adrian):
Ja powiem tylko tyle. Nie palę, nie piję i nie ćpam. Także tyle ode mnie. Też myślę, że uzależnić się możemy jak osoby sprawne. Tak jeszcze co do alko. Nie znoszę tego dziadostwa!!!!!!!! Nawet okazyjnie nie piję. Nie cierpię też chamstwa. Mówisz komuś, że nie pijesz to często zaczyna się szereg pytań a dla czego a może troszkę a bo się obrażę. Nie chce mi się tłumaczyć i chamuję się tylko żeby nie palnąć jakiegoś głupiego tekstu i pozostaje mi tylko grzeczne nie dziękuję!!!!!!!
--Koniec cytatu
ja też nie piję no może jak jest okazja to jednego lub dwa kieliszki.
--Koniec cytatu
2 likes
A ja jestem przeciw wodzie. Też trucizna :P
--Cytat (DJGraco):
Nie nawidzę papierosów, alkoholu narrkotyków, to świstwo bleeeeeeee nigdy do moich ust się nie dostanie! Tyle mam do powiedzenia.
--Koniec cytatu
ja mam takie samo zdanie.
Ja od dawnych eksperymentów niczego nie ruszam i nie czuję tęsknoty. Pamiętam tylko jak to n początku gimnazjum spotkałem się po raz pierwszy jakoś z paleniem u niewidomych ale całkowicie niewidomych i byłem zaskoczony jak oni mogą to robić.To jakoś tak mi się zapamiętało.
Dokładnie tak samo, jak wszyscy inni.
-- (tajan1991):
Ja od dawnych eksperymentów niczego nie ruszam i nie czuję tęsknoty. Pamiętam tylko jak to n początku gimnazjum spotkałem się po raz pierwszy jakoś z paleniem u niewidomych ale całkowicie niewidomych i byłem zaskoczony jak oni mogą to robić.To jakoś tak mi się zapamiętało.
--
-- (tajan1991):
Ja od dawnych eksperymentów niczego nie ruszam i nie czuję tęsknoty. Pamiętam tylko jak to n początku gimnazjum spotkałem się po raz pierwszy jakoś z paleniem u niewidomych ale całkowicie niewidomych i byłem zaskoczony jak oni mogą to robić.To jakoś tak mi się zapamiętało.
--
Ja również nie, co to ma do rzeczy, widzący czy nie, wszystkich jednakowo potraktuje tytoń i inne zawarte w papierosach substancje, to samo się tyczy alkoholu czy narkotyków i innych używek.
2 likes
W ogóle, rozwala mnie nazwa tego wątku, jakby "osoby niepełnosprawne" były na tyle "niepełnosprawne", że nawet nie potrafiłyby się czymkolwiek intoksykować :D
no mnie też to śmieszy niewidomi w pewien sposób a przynajmniej nie któży próbują pokazać, że jednak stereotypy mają rację bytu co więcej są prawdziwe
Dlatego rozdzielmy niepełnosprawnych od niepełnosprytnych.
-- (mucha):
no mnie też to śmieszy niewidomi w pewien sposób a przynajmniej nie któży próbują pokazać, że jednak stereotypy mają rację bytu co więcej są prawdziwe
--
-- (mucha):
no mnie też to śmieszy niewidomi w pewien sposób a przynajmniej nie któży próbują pokazać, że jednak stereotypy mają rację bytu co więcej są prawdziwe
--