Bez urazy, ale ja patrzę od strony praktycznej, a nie ideologicznej, a na razie praktycznie wygrywa nvda. -- (nuno69): @Papierek, tylko że to wasze złodziejskie NVDA zaislne jest przez MS i Mozilla, także ideologiczne pitolenie możesz sobie schować w... kieszeni.
Złodziejskie?GGdybyś napisał to o JAWS to bym się zgodził, ale NVDA? Kogo niby okrada, bo na pewnonie użytkownika, który otrzymuje produkt zupełnie za darmo ito w pełni funkcjonalny wraz z aktualizacjami.
Nuno myśli że NV access okrada ludzi z wsparcia i z tego, że sprzedaje materiały do nauki tego czytnika ekranu, co jest jednym wielkim nonsensem, i oczywiście istnieje możliwość kupienia telefonicznego wsparcia technicznego, jeżeli takie coś komu jest potrzebne. To dla nuna jest złodziejską praktyką, plus certyfikacyjny egzamin, którego możesz, a nie musisz zdawać. -- (Lowca_Androidow): Złodziejskie?GGdybyś napisał to o JAWS to bym się zgodził, ale NVDA? Kogo niby okrada, bo na pewnonie użytkownika, który otrzymuje produkt zupełnie za darmo ito w pełni funkcjonalny wraz z aktualizacjami.
To jak nazwać producentów JAWS, którzy wołają za swój produkt 5000 zł i mimotak ogromej kwoty za produkt, aby otrzymywać aktualizacje trzeba płacić dodatkowo rocznie 700 zł? Hińszczyzna również będzie działać jeśli zapłacimy, jak to nazwać?
Witajcie a jak można po reinstalacji młodzieżowej wersji zdsr odzyskać kod autoryzacyjny oraz hasła, bo ja tak zrobiłem, a mejla niestety już wywaliłem, więc bardzo bym prosił o poradę co z tym zrobić. Do tego jeszcze mam kilka pytań: 1. Czy można gdzieś zdobyć podręcznik obsługi tego czytnika ekranu - coś w stylu podręcznika do nvda, włącznie z klawiszologią i opisami do czego one służą. 2. Jak można nawigować w wiadomościach w poczcie dla windows 10, bo w nvda strzałki sobie radzą bez problemu. Na razie tyle, po reinstalacji i reaktywacji zdsr zobaczymy czy problemy, o których wspominałem m.in. w tyfloprzeglądzie się poprawiły i dam znać. Pozdrawiam i życzę milutkiego wieczorku.
Cześć. Nie chciałbym, aby mój wpis został odebrany jako jakaś ironia, ale mam pytanie: Czemu deweloper najpierw nie skupi się na najważniejszym priorytecie, czyli na zaimplementowaniu wszystkich funkcji z wersji dongle do online pro, skoro chce wyjść z tym do innych krajów poza Chiny? Moim zdaniem najpierw łatwiej jest dać wszystkim odbiorcom możliwość skorzystania ze wszystkich funkcji, a dopiero potem skupiać się na budowie międzynarodowej strony, niż dać niedokończony produkt, co do którego, zapewniam, może wylać się kubeł pomyj w stylu, że wersja dongle zawiera wszystko, a online, no jest taka uboga. Poza tym, jak wiesz, ludzie już dawno odeszli ze stosowania kluczy sprzętowych, no chyba, że w krajach rozwijających się, ale nie z winy tych krajów. No, ale zaraz będzie, że się nie znam. Nie róbmy wszystkiego na raz, tylko powoli i sukcesywnie, bo potem taki sposób zarządzania negatywnie się na nas odbija w przyszłości.
No dobrze, to ja ciągnę dalej w takim razie. Program już reaktywowałem i tak: teraz będę miał kilka pytań najlepiej do znawców zdsr, a więc Nuno oraz Mojsior, tudzież Paulina, no i ewentualnie tych, co posiadają ten program i go używają z naciskiem na wersję online: 1. Czy wam w aplikacji poczta dla windows 10 działa strzałkowanie po wiadomościach, bo mi nie. 2. Czy mimo ustawienia w ustawieniach zdsr pasków postępu żyby były odczytywane i oznajmiane dźwiękiem to czy podczas pobierania jakiegoś pliku są takie paski wam czytane i oznajmiane, bo mi niestety tak się nie dzieje, za to jak coś instalujemy to już jak najbardziej te paski się przesuwają i jest wydawany dźwięk oraz odczytywane są procenty. 3. Jak korzystać z ocr - wiem, że należy nacisnąć alt i numeryczną gwiazdkę, wtedy tekst i owszem zostanie nam odczytany, ale jak po tym nawigować, bo strzałki normalnie czytają wtedy zawartość tego okna, na którym byliśmy ustawieni przed rozpoznawaniem, a nie ma zaś odczytywanego okna wynikowego. 4. Czy jest jakiś podręcznik, jakaś instrukcja obsługi tego czytnika, a jeśli tak to czy mogę prosić o linka. 5. Czy w oknie windows update, tudzież w internecie np. są wam odczytywane takie rzeczy jak trwa wyszukiwanie aktualizacji, tudzież ładowanie strony, bo u mnie się tak nie dzieje w zdsr, za to w nvda i oczywiście tak. 6. Dlaczego jak mam pracę na zabespieczonym ekranie i nacisnę lewy alt i literę t to uruchamia mi się nvda, skoro nvda ma przypisany skrót ctrl, alt oraz d jak Danuta, a nie t jak Tadeusz. Pozdrawiam i proszę o rozwianie tych rzeczy, bo ogólnie program popyla naprawdę szybko z Paulinką Microsoftową i w takim np. messengerze działa to wybornie, ale widzę rozbieżności na tle tych dwóch programów. Pozdrowionka i milutkiego dzionka wam dzisiaj życzę.
NVDA się otpala automatycznie na zabezpieczonym ekranie, ponieważ tak to ustawiłeś. skrót ctrl+alt+t lub inny taki nie ma nic do rzeczy. -- (Robert123): No dobrze, to ja ciągnę dalej w takim razie. Program już reaktywowałem i tak: teraz będę miał kilka pytań najlepiej do znawców zdsr, a więc Nuno oraz Mojsior, tudzież Paulina, no i ewentualnie tych, co posiadają ten program i go używają z naciskiem na wersję online: 1. Czy wam w aplikacji poczta dla windows 10 działa strzałkowanie po wiadomościach, bo mi nie. 2. Czy mimo ustawienia w ustawieniach zdsr pasków postępu żyby były odczytywane i oznajmiane dźwiękiem to czy podczas pobierania jakiegoś pliku są takie paski wam czytane i oznajmiane, bo mi niestety tak się nie dzieje, za to jak coś instalujemy to już jak najbardziej te paski się przesuwają i jest wydawany dźwięk oraz odczytywane są procenty. 3. Jak korzystać z ocr - wiem, że należy nacisnąć alt i numeryczną gwiazdkę, wtedy tekst i owszem zostanie nam odczytany, ale jak po tym nawigować, bo strzałki normalnie czytają wtedy zawartość tego okna, na którym byliśmy ustawieni przed rozpoznawaniem, a nie ma zaś odczytywanego okna wynikowego. 4. Czy jest jakiś podręcznik, jakaś instrukcja obsługi tego czytnika, a jeśli tak to czy mogę prosić o linka. 5. Czy w oknie windows update, tudzież w internecie np. są wam odczytywane takie rzeczy jak trwa wyszukiwanie aktualizacji, tudzież ładowanie strony, bo u mnie się tak nie dzieje w zdsr, za to w nvda i oczywiście tak. 6. Dlaczego jak mam pracę na zabespieczonym ekranie i nacisnę lewy alt i literę t to uruchamia mi się nvda, skoro nvda ma przypisany skrót ctrl, alt oraz d jak Danuta, a nie t jak Tadeusz. Pozdrawiam i proszę o rozwianie tych rzeczy, bo ogólnie program popyla naprawdę szybko z Paulinką Microsoftową i w takim np. messengerze działa to wybornie, ale widzę rozbieżności na tle tych dwóch programów. Pozdrowionka i milutkiego dzionka wam dzisiaj życzę.
1. Działa. Sprawdź, czy maksymalizacja okna a potem ZDSR+SPACJA pomaga. 2. W przeglądarkach nie jest jeszcze możliwe automatyczne odczytywanie paska, ze względu na to, że Chińscy użytkownicy byli temu przeciwni. Dojdzie możliwość opcjonalnego włączenia powiadomień. Aby odczytać stan pobirania, wciśnij CTRL+WIN+NUMERYCZNY SLESZ 3. ALT+4/6/1/3. Potem onrmalnie możesz klikać. 4. Piszę. Jak na razie jest tylko pełny wykaz poleceń, ktory zdaje sie juz otrzymales. 5. Tak samo jak w punkcie 2. 6. To jest problem NVDA. Program ten nie potrafi respektować tego, że jest zamknięty i wstaje po każdym opuszczeniu ekranu bezpiecznego. Wyłącz NVDA z autostartu.
6. Nie problem nvda, tylko jak jest uruchomona usługa to i ten Twój tak uwielbiony zdsr, który nie wiadomo co robi też by sie tak zachowywał. Przestańże wreszcie psioczyć na coś, na czego rozwój nie chcesz ruszyć dupy żeby mieć wpływ.
Jak bym był moderatorem tej grupy, to bylibyście zbanowani na amen oba! Po pierwsze, i moje ostatnie! Nuno, przestań robić gównoburzy, bo każdy używa tego, co chce i jak może, i przestań robić generować wady tam, gdzie ich nie ma! Żywku, nie masz racji. Nuno pomaga w rozwoju NVDA, tłumacząc części dokumentacji na język polski. -- (zywek): 6. Nie problem nvda, tylko jak jest uruchomona usługa to i ten Twój tak uwielbiony zdsr, który nie wiadomo co robi też by sie tak zachowywał. Przestańże wreszcie psioczyć na coś, na czego rozwój nie chcesz ruszyć dupy żeby mieć wpływ.