Witajcie, szukam czegoś prostego i szybkiego do nagrywania siebie. Chcę potem jakoś to szybko odsłuchać, albo mogło by automatycznie po skończeniu nagrywania odtwarzać. Jakieś pomysły? na andka w sumie też możecie coś polecić.
Dla potomnych, rejestrator głosu w windowsie ogarnia temat dobrze, są skróty do nagrywania, pauzowania i odtwarzania. Ciekawe, że natym rejestratorze brzmię normalnie, ana eltenie beznadziejnie, jak z pod wody, jakieś wzmacniacze dźwięku wyłączone.
Dla potomnych to dodatek do NVDA: Easy Sound Recorder
Easy Sound Recorder to dodatek, dla nvda, który nagrywa z domyślnego urządzenia do pliku wav lub mp3. Format nagrania można wybrać w ustawieniach dodatku. Dodatek może nagrywać zarówno to co leci na głośniki jak i to co jest wysyłane przez mikrofon słuchawek na bluetooth. Jeżeli mamy podłączony mikrofon a chcemy nagrać tylko to co jest strumieniowane z sieci np. film z youtube to trzeba wyłączyć mikrofon, bo w przeciwnym razie nagra się wszystko. Nagrywanie jest bardzo proste i obsługuje się je dwoma skrótami klawiszowymi: shift+nvda+r rozpoczyna nagrywanie, pałzuje i wznawia, shift+nvda+t zatrzymuje nagrywanie i zapisuje dane do pliku. Pliki mają swoje domyślne nazwy. Jeżeli w ustawieniach dodatku nie zmienimy ścieżki, to domyślnie plik będzie zapisywany na naszym koncie w folderze Documents\Easy Sound Recorder. Ustawienia programu znajdują się w menu nvda opcje / Easy Sound Recorder. Możemy tam wybrać format pliku - mamy dwa formaty wave i mp3, oraz folder w którym będą zapisywane nagrania.