Forum

Archiwizacja konta na eltenie

Propozycje

1 / 3 Next

dariusz.1991

#1 ·

Witajcie, Jak powszechnie wiadomo, są użytkownicy, którzy nie zgadzają się z polityką portalu Elten, a także z działaniami wybranych moderatorów i administratorów. W związku z tym, chcieliby wycofać wszelkie zgody i akceptacje regulaminów powiązanych z portalem. Wbrew błędnej opinii kilku użytkowników, odinstalowanie programu z komputera nie jest równoznaczne z archiwizacją eltenowego konta. Co stoi na przeszkodzie, żeby wdrożyć taką funkcję? Utworzyłem także ankietę na ten temat. Jeśli ktoś tu nie pasuje, nie łatwiej dać mu definitywnie odejść ze wszystkimi tego konsekwencjami? Wszyscy będą zadowoleni.

midzi

#2 ·

Edited
O ile jestem za wprowadzeniem archiwizacji konta, o tyle kompletnie nie rozumiem sensu drugiego pytania. Jaki cel ma proszenie, w większości osób atechnicznych, o estymację zagadnienia, które wymaga znajomości architektury Eltena, struktury bazy danych, zależności pewnie jeszcze kilku innych komponentów względem siebie? Teoretycznie wydaje się to być proste. Zmiana nazwy nicka na taki z sufiksem zarchiwizowane, usunięcie maila i wygenerowanie randomowego hasła, żeby nie dało się tego konta przywrócić. Tyle teoria, a w praktyce pewnie jest coś, czego nie przewidziałem. :)

dariusz.1991

#3 ·

Chętnie Ci Michale odpowiem. Dwoje informatyków, plus Ty, a więc teraz troje uważa, że autorowi projektu zajęłoby to kilkanaście minut. Zastanawiam się po prostu, co inni myślą o czasie związanym z wdrożeniem takiej procedury. Czy problem jest realny, czy to tylko widzimisię programisty?

midzi

#4 ·

2 likes
@dariusz.1991: Nie, nie uważam, że zajęłoby to kilkanaście minut. Moją odpowiedzią w ankiecie było nie wiem, bo zwyczajnie nie wiem, jak bardzo złożony jest problem. Tak jak napisałem: To, że mi się coś wydaje to nie znaczy, że tak jest.

dariusz.1991

#5 ·

Ok. Po prostu myślałem, że nawiązujesz do rozwiązania, które podsunąłeś mi w prywatnej konwersacji.

dariusz.1991

#6 ·

Wiem, że to porównanie może dla niektórych być dyskusyjne. Są osoby, które na tyle mocno nie zgadzają się z Kościołem Katolickim (z różnych względów!), że chcą wystąpić ze wspólnoty. Samo nie chodzenie do kościoła im nie wystarczy. Chcą po prostu definitywnie zamknąć ten rozdział.

MarOlk

#7 ·

1 likes
Jednak to nie powoduje w żadnym wypadku usunięcia ich z kościelnych kartotek, ksiąg parafialnych etc.

dariusz.1991

#8 ·

Marolg, Jest dokładnie tak, jak mówisz. Zauważ, że nie wspominam o usunięciu konta, tylko o jego archiwizacji. A więc, co było, to było i zostaje, ale jestem już poza społecznością. Mechanizm wystąpienia z kościoła jest bardzo podobny.

dariusz.1991

#9 ·

Autor projektu swego czasu chciał naznaczyć zbanowanych użytkowników i bez problemu przy ich nickach dodał informację, o banie. Dlaczego teraz nie możnaby zadziałać podobnie i podać informacji o archiwizacji?

daszekmdn

#10 ·

Edited 1 likes
Ile by zajęło? Wystarczy wiedzieć jaka jest konstrukcja bazy danych by zrozumieć, że jest to dużo niepotrzebnej pracy.
Pytanie czy chcesz właśnie tylko notkę, czy aby konto faktycznie było zarchiwizowane a nie była to pseudo archiwizacja mająca na celu tylko dopisek.
Sygnatura to może być w sądzie. Sygnatura sprawy np. :P

dariusz.1991

#11 ·

Potrzebnej. Elten, wbrew pozorom to poważny projekt i autor powinien o tym pomyśleć. Mi zależy na oficjalnej archiwizacji, a jakimi metodami osiągnie to twórca projektu, to już jest poza mną.

MarOlk

#12 ·

1 likes
Twoja sygnatura mówi dokładnie co innego.
-- (dariusz.1991):
Marolg, Jest dokładnie tak, jak mówisz. Zauważ, że nie wspominam o usunięciu konta, tylko o jego archiwizacji. A więc, co było, to było i zostaje, ale jestem już poza społecznością. Mechanizm wystąpienia z kościoła jest bardzo podobny.

--

dariusz.1991

#13 ·

Już ją zmieniam. Dzięki za czujność.

Zuzler

#15 ·

Hejo, a jaka była poprzednia? Ktoś mnie oświeci?

Puszkin

#16 ·

Co zrobić, żeby definitywnie usunąć. :P

lukasz1993258

#17 ·

sfego czasu była możliwość weksportowania wszystkich sfoich danych na łanach portalu Elten.
nie wiem, jak to działa aktualnie.
co do arhiwizacji, to ruwnież był bym za.
Przekonanego nie odwiedziecie od przekonania, tak samo nieprzekonanego do niego nie przekonacie.

Adasadula

#18 ·

Edited
Ooo :D, gdzie jest taka obcja? Sam bym z chęcią tak zapisał dane

-- (lukasz1993258):
sfego czasu była możliwość weksportowania wszystkich sfoich danych na łanach portalu Elten.
nie wiem, jak to działa aktualnie.
co do arhiwizacji, to ruwnież był bym za.

--

lukasz1993258

#19 ·

chyba w ustawieniach profilu, ale tego trzeba szukać przez stronke.
Przekonanego nie odwiedziecie od przekonania, tak samo nieprzekonanego do niego nie przekonacie.

daszekmdn

#20 ·

Nie ma.
Sygnatura to może być w sądzie. Sygnatura sprawy np. :P
1 / 3 Next