Czołem,
nie ma ogólnomudowego tematu, więc robię nowy.
Nie chcę pisać jednak o mudach jako takich, a o klientach.
Ci, co znają temat na pewno w iedzą o starym dobrym Gmudzie, Mush-cliencie czy Vipmudzie, który jest teoretycznie z przeznaczeniem dla nas...
Każdy z nich ma swoje zalety, wady mają... wszystkie. :D
Ja osobiście jestem użytkownikiem Jawsa i Mush-clienta. Kilka osób używających NVDA stwierdza, że Mush jest niewygodny i zły.
Znawcy tematu wiedzą, że teraz wszyscy korzystają z Mudleta. Od dawna walczyliśmy o mudletową dostępność, niestety bezskutecznie. Dziś dotarły do mnie radosne wieści.
Na 29.01.2023 planowane jest wydanie dostępnej dla nas wersji Mudleta.
Mam kontakt z osobą, która zajmuje się rozwojem tego klienta mudowego, dlatego też potrzebna jest jak największa grupa testerów.
Podrzucam Wam linki do wersji PTB oraz do artykułu, w którym twórcy opisują dostępnościowe kwestie.
Ja jeszcze nie testowałem, zamierzam usiąść do tego jutro. Pozbierajmy opinie, a ja przekażę je dalej.
https://wiki.mudlet.org/w/Manual:Screen_Readers
https://make.mudlet.org/snapshots/source=ptb
nie ma ogólnomudowego tematu, więc robię nowy.
Nie chcę pisać jednak o mudach jako takich, a o klientach.
Ci, co znają temat na pewno w iedzą o starym dobrym Gmudzie, Mush-cliencie czy Vipmudzie, który jest teoretycznie z przeznaczeniem dla nas...
Każdy z nich ma swoje zalety, wady mają... wszystkie. :D
Ja osobiście jestem użytkownikiem Jawsa i Mush-clienta. Kilka osób używających NVDA stwierdza, że Mush jest niewygodny i zły.
Znawcy tematu wiedzą, że teraz wszyscy korzystają z Mudleta. Od dawna walczyliśmy o mudletową dostępność, niestety bezskutecznie. Dziś dotarły do mnie radosne wieści.
Na 29.01.2023 planowane jest wydanie dostępnej dla nas wersji Mudleta.
Mam kontakt z osobą, która zajmuje się rozwojem tego klienta mudowego, dlatego też potrzebna jest jak największa grupa testerów.
Podrzucam Wam linki do wersji PTB oraz do artykułu, w którym twórcy opisują dostępnościowe kwestie.
Ja jeszcze nie testowałem, zamierzam usiąść do tego jutro. Pozbierajmy opinie, a ja przekażę je dalej.
https://wiki.mudlet.org/w/Manual:Screen_Readers
https://make.mudlet.org/snapshots/source=ptb