Transcription
Witam Was w kolejnym wątku z tego konta.
Dzisiaj chcę Wam coś pokazać, coś bardzo niezwykłego.
Mianowicie sytuacja jest taka dosyć nietypowa.
Ponieważ kiedyś używałem laptopa Dell.
Dawno temu.
No i mam jeszcze tego laptopa, bo ma się rozumieć.
Więc generalnie on działa i obecnie jest odpalony.
Więc nie będzie w ogóle problemu, żeby cokolwiek tutaj Wam pokazać.
O co chodzi?
Chodzi o to, że problem jest z LTE'em.
Mianowicie po pierwsze, i to chyba tutaj coś musi mieć na pewno coś z polskimi znakami.
Bo pamiętam, że kiedyś swego czasu właśnie Dawid dużo mi pomagał właśnie.
Robił tak, aby ten LTE na tym laptopie jako tako działał.
Bo były poważne problemy, na przykład z aktualizacją.
No były bardzo spore problemy.
No i prawdę mówiąc często mi musiał pomagać tam swoimi sposobami.
Żeby to wszystko miało, że tak powiem.
Ład i nogi.
I no jako tako działał ten program.
No aż tak mnie zwalniał.
W sumie prawdę powiedziawszy był szybki.
Nie było aż takich problemów.
Więc generalnie no nie widziałem, żeby jeszcze się na coś uskoczyć.
Niestety dzisiaj po dość długim czasie odpaliłem Della.
Ponieważ był mi do czegoś potrzebny.
Więc odpaliwszy laptopa z Della natknąłem się na bardzo nietypowe problemy.
Po zaktualizowaniu do najnowszej wersji Della.
Co trochę mi to też zajęło.
Ponieważ no to jest laptop, może inaczej powiem.
To jest stary laptop.
Stary laptop, którego udało mi się w 2015 roku załatwić.
Nie wiem dokładnie ilu rdzeniowy procesor.
Ja w nim tylko wymieniałem ramy z 2 giga na 4 giga.
Ale to też już było bardzo dawno temu.
Więc generalnie no było to potrzebne do pracy.
Taki był wymóg.
Więc musiałem się chcąc, nie chcąc dostosować.
Ale o co chodzi.
Kiedy ten jako tako działał.
Teraz niestety są pewne bardzo poważne problemy.
Przede wszystkim Dawid wprowadził nowy system zabezpieczeń tego hasła.
Naszego.
Już dawno.
I co najdziwniejsze jest tak, że w laptopie Toshiba.
I w tym laptopie właśnie, którego nagrywam.
Właśnie to jest ten Toshiba.
Jednokrotne zaakceptowanie nie było w ogóle problemów.
On cały czas to pamięta.
Tak?
Nie ma problemów.
Wszystko pięknie śmiga.
W Dellu na przykład przy każdym uruchomieniu programu muszę na nowo to zaznaczać.
Czyli muszę aktualizować też OK.
Wpisać hasło.
I wtedy jest no w porządku.
Więc to jest pierwsza sprawa, która jest dosyć taka dziwna.
Jak dla mnie.
Ponieważ druga sprawa jest tego typu.
Kiedyś korzystałem.
Z SP-ka właśnie z LTE na tym Dellu.
I to naprawdę nawet spoko szło.
No nie było takich problemów, żeby aż tak gulił.
No teraz to jest prawdziwa katorga.
Zresztą co chwilę jakiś dziwny dźwięk się pojawia.
Co ja wam zaraz postaram się to pokazać.
W ogóle co się dzieje.
Skutkiem czego byłem zmuszony.
Chcąc nie chcąc przejść na odczyt.
Znaczy.
Zrobić tak jakby.
Ale ten był odczytany przez mini Nvidia.
No i.
W miarę, w miarę.
W miarę.
Troszkę przyspieszył.
Aczkolwiek to dalej nie jest to samo co.
Chciałbym żeby to było.
A co najdziwniejsze.
Klango na tym laptopie jako tako działa praktycznie.
Bez zarzutu.
I no nie ma takich problemów jak są z LTE'em.
Ja wam zaraz dokładnie pokażę ostatni.
Chcę jeszcze tutaj dodać.
Że.
Komendy.
Ragowanie na komendy to jest.
No jeżeli używałem SP'ka.
Ja to testowałem na różnych syntezatorach.
To nawet na SP'ku co kiedyś naprawdę.
Bardzo dobrze ragował.
No teraz.
Już niestety ale.
Z tym są też problemy.
Ja no niestety.
Nie sprawdzałem jak to by było w formie pisania.
Jakiegoś postu przez.
Ten laptop.
Ale no niestety.
Jest.
Bardzo.
Ciężko.
Więc ja teraz przejdę.
W sumie tutaj mam blisko bo laptop jest podpięty.
Pod takie radiiko.
Które sobie kiedyś nabyłem.
Przenośne i no czasami mi ratuje sytuację.
Bo jest na akumulator.
Więc no w sumie generalnie to się sprawdza.
I jest podpięte pod AUX.
Więc będziecie dokładnie słyszeli.
Co będę teraz robić.
Ja się trochę przesunę.
Ale będzie mnie słychać.
Więc.
Proszę bardzo tutaj.
Ja się postaram jeszcze tutaj.
W miarę.
Coś jeszcze zrobić.
Coś jeszcze poprawię.
Na szybko.
I zaraz wam to.
Generalnie.
Pokażę dokładnie.
O co.
Że tak powiem chodzi.
Co ty robisz?
Więc.
Żeby.
Ja tutaj jeszcze przesunę.
To radio.
Żeby było lepiej słychać.
Tak na wszelki.
Wypadek.
Zobaczycie dokładnie.
O co chodzi.
Nie.
Tutaj postawię wyjątkowo.
Teraz mogę.
O.
Tak je postawić.
No.
To jest takie małe radio.
Na akumulator.
Ale dosyć solidnie działające.
Dobrze.
Więc ja teraz.
Pozwolę sobie z poziomu.
Tamtego laptopa.
Ułatwić LTE-a.
Więc uruchamiamy LTE-a.
Wiadomo.
Że trzeba odczekać.
Bo to jest trochę wolniejszy laptop.
No ale.
Poczekamy.
Posłuż.
Więc odczekuję.
Więc generalnie.
To jest pierwszy błąd.
Który tutaj widzę.
Nie wiem.
Czy to jest naprawdę.
Coś wspólnego.
Z polskimi słowami.
Ponieważ.
No.
Niestety.
Ale.
W tym razie.
Nazwa.
Użytkownika.
Jest.
Moja.
Czyli.
Łuki.
Przez ERO.
Więc.
Generalnie.
To jest.
Pierwsza.
Taka.
Sprawiedliwość.
Takie.
Takie.
Sprawiedliwość.
Takie.
Sprawiedliwość.
S lem.
Co najważniejsze.
Proszę się.
Nie tego jak.
Jak.
To jest.
Spytaj.
Nie wiem.
Jak.
Dobra.
Tak.
20?
house.
Chyba.
isten.
co.
O co.
Chyba.
Średict.
Chyba.
Ale.
Trochę.
Tam.
Tak.
Użytkownika.
Super.
O.
Dobra, cię zamknę.
Może napatrzeć w szok mi poza stroną.
No dobra.
O, pierwsza rzecz, która co chwilę się pojawi.
Co chwilę będzie takie klikanie dziwaczne.
A co to w ogóle? Też jest takie jakieś dziwne jak dla mnie.
Więc generalnie to jest dosyć taka dziwna sytuacja.
Więc generalnie...
I mam zdjęcia jeszcze zewnętrzne. Ale jaja.
Generalnie jest bardzo ciekawie.
Mam nadzieję, że to się pokaże.
Jeszcze trochę podgłośnie to radio.
O, ten klik.
Ten klik właśnie pojawia się co jakiś czas w tym laptopie.
Nie wiem co to ma wspólnego.
Ja no niestety muszę teraz skorzystać tak jak sami słyszycie.
Z odczytu ekranu, czyli z NVDA.
Ponieważ przy nawet SPiKu no nie da się.
Po prostu się nie da, bo on nie reaguje na komendy.
Muszę kilkukrotnie chyba z 8 czy z 9 razy z całej siły klawisz nacisnąć.
Żeby on w ogóle przeszedł z jednej pozycji na drugą pozycję.
No to po prostu jest męczące.
I kiedyś tego w ogóle nie było.
O i znowu ten klik.
I znowu ten klik.
No i następna sprawa jest tego typu też, że...
No niestety, ale...
Nie działa tutaj minimalizowanie LTE do zasobnika systemowego.
Czyli na przykład...
Na przykład ja teraz sobie wejdę w ustawienia.
Mam nadzieję, że za pierwszym razem wejdę.
O, ciszę trochę, bo jest głośno.
I ciągle jest chyba dzielnik.
I jeszcze trochę jest ciszę.
Więc ja to spróbuję teraz.
O, naciskam klawisz.
O.
O, naciskam klawisz.
I niestety teraz muszę z jakiś czas nacisnąć.
Żeby on zaragował.
O.
Dopiero teraz zaragował.
I ja teraz...
No i teraz trzeba czekać.
Aż on to przymierzy.
O.
A ja chcę wejść do tego, żeby się minimalizował LTE do zasobnika.
Znaczy do tego, żeby się minimalizował LTE do zasobnika.
Mimo to, chyba jest to...
Zobaczymy.
...
...
...
...
...
Tak, tutaj jest zaznaczone.
Czyli nie muszę nic robić. Dobra.
Ale teraz...
Ja sobie pozwolę wyjść do głównego menu LTE.
Ja sobie pozwolę wyjść do głównego menu LTE.
...
Znaczy, no żeby okno zamknąć.
...
...
...
...
I teraz tak.
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
To jest właśnie siódemka, Windows 7, 32-bitowa, a mnie 64-bitowa.
Więc tak to generalnie właśnie wygląda.
I teraz przykładowo, tak jak na przykład, o,
wejdę kombinacją Alt-Ctrl-Shift, Shift-ka na klaku,
bo sobie pozwoliłem odpalić i tutaj świga, że aż miło.
A tu mam SP-ka też.
...
Właściwie to ja nawet nie mam pojęcia, czy to faktycznie nie ma nic wspólnego z...
Czy to nie ma nic właśnie wspólnego z...
Jak to było? Czy to nie ma nic wspólnego po prostu z procesorem?
Bo kiedyś takich sytuacji nie, naprawdę nie było.
Ale ten bardzo dobrze chodzi.
Chodź, chodź.
No dobra, ale teraz pozwolę sobie wyjść z poziomu,
znaczy z klangu Alt-Wem.
Więc wyszedłem i teraz tak.
O, ten dźwięk też się znowu pojawił. Nie wiem, co to ma w ogóle być,
ale jednak się, jednak się ten dźwięk pojawił.
W związku z powyższym, na przykład coś wam jeszcze tutaj pokażę.
Może to nie jest aż tak istotne, aczkolwiek kiedyś też tego problemu nie było,
jeśli chodzi o dźwięk.
...
...
O, i teraz znowu trzeba czekać?
No i... Generalnie jest to coś takiego, że ja sobie pozwolę pisać
cokolwiek...
...
...
...
...
Daj jeszcze troszeczkę.
I już wam tutaj jeszcze coś pokaże.
On się tutaj, że tak powiem przemień to.
Ja to jeszcze chwileczkę spiszę, tak.
No już.
Teraz trzeba poczekać.
I ten klik jest ciągły.
Klik jest ciągły, o.
I teraz, no jakąkolwiek muzykę, bo tak jak mówię, kiedyś nawet z YouTube'a korzystałem z Eltena, z tego Dela i naprawdę nie było problemów.
A, jeszcze jedna rzecz. Przebijanie jest bardzo koszmarne. On tak muli, że to jest jakieś nie do opisania. Ledwo przebija.
Jakby...
Zresztą...
O.
Zobaczymy, czy przebije...
Zobaczymy, czy przebija.
Ledwo, ledwo przebija.
Straszne, wolne przyciszanie.
Straszne, wolne przyciszanie. Tego kiedyś też nie było.
No i...
Ja tutaj wam jeszcze raz to pokażę. Ja wam tak na wszelki układ, jak już pod koniec pisu.
Jeszcze raz pokażę.
Teraz znowu chcę odpalić Eltena.
I trzeba poczekać.
I trzeba poczekać.
I trzeba poczekać.
Znowu to samo.
Znowu to samo.
Zobaczcie.
Tutaj jest tak.
Zobaczcie.
Tutaj jest tak.
No i raczej tyle, co wam chciałem pokazać w tym wątku.
Więc ja już sobie wyjdę z tego...
z tego mój małem.
ๆ
... helmikowieальном trygmate.
tego myszka.
No, ale góry.
No, to tak jak sami Państwo słyszeliście.
To jest coś bardzo dziwnego, bo tak jak już wspomniałem, takiego czegoś nie było kiedyś.
No, ale ten tutaj śmigał bardzo miło.
Plango jakoś... no, śmiga tak uważam rozsądnie, tak?
Więc ja nie wiem, gdzie tutaj jest przyczyna i no... no raczej ty.
I Was pozdrawiam bardzo serdecznie.
Jeśli przynudzałem, no to przepraszam.