Forum

Jakiego używacie syntezatora mowy bądź głosu?

Screenreadery i syntezatory mowy

Previous 6 / 25 Next

markus1234

#101 ·

Obecnie, żeby moje 2 iphoney mi się nie pomyliły, to jeśli chodzi o syntezatory mowy, to zrobiłem tak. Na iPhonie SE mam ustawionego Krzysztofa rozszerzonego, tak jak wcześniej na iPhonie 5S. Na iPhonie 5S od dzisiaj będę używał Zosi podstawowej. na samsungu s6 nadal Ivona maja, a na komputerze espeak wariant max.

exterminator

#102 ·

a czy ktoś coś słyszał o apollo dla sapi5?
Time to exterminate.

DJGraco

#103 ·

Apollo to był syntezator sprzętowy.

magmar

#104 ·

Pamiętam Apolla, brzmiał strasznie,. Większość moich znajomych go używała.
Wojna to pokój. wolność to niewola.
Ignorancja to siła. G. Orwell "Rok 1984"

Bartek1

#105 ·

midzi używa apolla i sobie chwali.
Pewien śmiałek spod miasta Gdynia,rzekł: „Ogiera podniosę – to chwila!”Lecz koń był uparty,kopnął go w czarty,a chłop się nauczył, że siła to kpina.

kokos

#106 ·

tylko espeak

longshoot

#107 ·

espeak, robert, i zośka na androidzie i ios

skrzypenka

#108 ·

No to tak, agaty w komputerze, Ewy w iphone. Niemieckiej Petry w komputerze i bodajże Anny w telefonie. Czeskiej Zuzany i w komputerze i w telefonie.
Große Operndiva?

camila

#109 ·

Edited
NVDA przestała wspierać SAPI4 - nadszedł ten dzień. Karina używa systemu 64-bitowego, więc JAWS też nie wspiera SAPI4. Karina bardzo nie lubi innych głosów syntetycznych niż syntalk, a czasem myślała jakby to było zajebiście, gdyby pojawił się polski eloquence. Generalnie, to strajkuję od jakiejś doby? :D i z podkulonym ogonem wróciłam do JAWSa z eloquence, tym razem na prędkości 45 procent, by od nowa się do niego przyzwyczaić. Jest bardzo ciężko, ale jak kiedyś to zrobiłam, i jak kiedyś przeszłam na NVDA tylko dla syntalka i po którejś wersji firefoxa, kiedy komenda alt+tab zawieszała cały komputer z JAWSem, to myślę, że nie ma rzeczy niemożliwych. Polski mogę czytać, angielski też, niemiecki też, wszak eloquence o ile się nie mylę oryginalnie pochodził z Niemiec. :) Poza tym brzmienie i responsywność ma jakby taką jedyną swojąw rodzaju, i intonację znaków interpunkcyjnych do tego stopnia, że można rozpoznać, że kropka występuje po spacji, czy normalnie, co dla takiego grammarnazi jak ja jest ważne :D
ENFP

zvonimirek222

#110 ·

Dobra,
Eloquence też istnieje dla NVDA.

--Cytat (camila):
NVDA przestała wspierać SAPI4 - nadszedł ten dzień. Karina używa systemu 64-bitowego, więc JAWS też nie wspiera SAPI4. Karina bardzo nie lubi innych głosów syntetycznych niż syntalk, a czasem myślała jakby to było zajebiście, gdyby pojawił się polski eloquence. Generalnie, to strajkuję od jakiejś doby? :D i z podkulonym ogonem wróciłam do JAWSa z eloquence, tym razem na prędkości 45 procent, by od nowa się do niego przyzwyczaić. Jest bardzo ciężko, ale jak kiedyś to zrobiłam, i jak kiedyś przeszłam na NVDA tylko dla syntalka i po którejś wersji firefoxa, kiedy komenda alt+tab zawieszała cały komputer z JAWSem, to myślę, że nie ma rzeczy niemożliwych. Polski mogę czytać, angielski też, niemiecki też, wszak eloquence o ile się nie mylę oryginalnie pochodził z Niemiec. :) Poza tym brzmienie i responsywność ma jakby taką jedyną swojąw rodzaju, i intonację znaków interpunkcyjnych do tego stopnia, że można rozpoznać, że kropka występuje po spacji, czy normalnie, co dla takiego grammarnazi jak ja jest ważne :D

--Koniec cytatu
Student studentowi wszystko

EugeniuszPompiusz

#111 ·

Od biedy syntalka się da używać, ale "czytaj wszystko" diabli wzięli. - ja na razie zostaję przy 2019.2.1x
Sygnaturka.: "That seems to point up a significant difference between Europeans and Americans. A European says: 'I can't understand this, what's wrong with me?' An American says: 'I can't understand this, what's wrong with him?'" TERRY PRATCHETT

camila

#112 ·

Nie tylko czytaj wszystko. Taka głupia rzecz jak pomoc klawiatury nie działa, ale już tyle, bo znowu offtop będzie. :D @zwonimir spodziewaj się ode mnie namiętnej wiadomości prywatnej w najbliższym czasie :D
ENFP

gadzio

#113 ·

Zgadza się. Jest nawet kilka wariantów tej wtyczki.
--Cytat (zvonimirek222):
Dobra,
Eloquence też istnieje dla NVDA.

--Cytat (camila):
NVDA przestała wspierać SAPI4 - nadszedł ten dzień. Karina używa systemu 64-bitowego, więc JAWS też nie wspiera SAPI4. Karina bardzo nie lubi innych głosów syntetycznych niż syntalk, a czasem myślała jakby to było zajebiście, gdyby pojawił się polski eloquence. Generalnie, to strajkuję od jakiejś doby? :D i z podkulonym ogonem wróciłam do JAWSa z eloquence, tym razem na prędkości 45 procent, by od nowa się do niego przyzwyczaić. Jest bardzo ciężko, ale jak kiedyś to zrobiłam, i jak kiedyś przeszłam na NVDA tylko dla syntalka i po którejś wersji firefoxa, kiedy komenda alt+tab zawieszała cały komputer z JAWSem, to myślę, że nie ma rzeczy niemożliwych. Polski mogę czytać, angielski też, niemiecki też, wszak eloquence o ile się nie mylę oryginalnie pochodził z Niemiec. :) Poza tym brzmienie i responsywność ma jakby taką jedyną swojąw rodzaju, i intonację znaków interpunkcyjnych do tego stopnia, że można rozpoznać, że kropka występuje po spacji, czy normalnie, co dla takiego grammarnazi jak ja jest ważne :D

--Koniec cytatu

--Koniec cytatu
NACJONALIZM UCZY BYCIA DUMNYM Z RZECZY, KTÓRYCH SIĘ NIE ZROBIŁO I
NIENAWIŚCI DO LUDZI, KTÓRYCH SIĘ NIE SPOTKAŁo

zvonimirek222

#114 ·

Wiesz, da się używać tak nie do końca.
Przyznasz, że do profesjonalnego użytku ten syntezator i nowa NVDA już się nie nadają. Bądźmy obiektywni i powiedzmy sobię szczerze: syntalk i inne tego podobne twory idą do łamusa, bo nikt ich więcej nie produkuje. Pytanie jest też takie: kto będzie to przepisywał? Tutaj trzebałoby ingerować w kod samego syntalka.
--Cytat (EugeniuszPompiusz):
Od biedy syntalka się da używać, ale "czytaj wszystko" diabli wzięli. - ja na razie zostaję przy 2019.2.1x

--Koniec cytatu
Student studentowi wszystko

camila

#115 ·

Przesyłam szczerze podziękowania dla @pajper za to, że moje modlitwy zostały wysłuchane. Niech zostanie tobie to wynagrodzone w czym sobie tylko wymarzysz <3
ENFP

DJGraco

#116 ·

Związku z tym, że speechplayer wysiadł korzystam z eSpeaka i wariantu sandro.

camila

#117 ·

Edited
Może nie odkryłam Ameryki, ale znalazłam sposób na superskribty w eloquence do NVDA, z którymi Code Factory w dalszym ciągu nie może lub nie hcce sobie poradzić. :D po prostu stworzyłam słownik dla pro forma dla wszystkich polskich znaków, i superskribty poszły w zapomnienie. <3
ENFP

DJGraco

#118 ·

A jakiego języka na eloquence użyywasz?

camila

#119 ·

American English ;)
ENFP

patrykkubaszczyk

#120 ·

Tfu na te syntetyki, u mnie, zeleży od dnia, wszystkie z nuance, ale Zośke naj częściej.
A Ewe naj żadziej, jakoś dziwnie akcentuje ą i ę.
Previous 6 / 25 Next