Syntalk 1.6, tylko teraz z NVDA niezmiennie od 2008 roku - wcześniej Orpheus z Supernovą. Kiedy przeszlam na systemy 64-bitowe do JAWS'a zaczęłam używać Eloquence - tak, da się czytać polskie teksty angielskim syntezatorem, tylko trzeba trochę wprawy. Potem poużywałam trochę Vocalizerów Expressive (Zosia w wersji Compact), ale nie polubiliśmy się za bardzo. E-Speak służy mi tylko do czytania napisów w fiilmach, miałam krótki epizod z Jackiem 16 khz, bo uważam go za najlepszą wersję, ale tylko do jakichś dłuższych tekestów. Mam problem z rozumieniem SMP, Readboarda używalam jeszcze kiedyś jak potrzebowałam głośnego syntezatora, wiec u mnie tylko syntetyki.