Forum

PLS generator.

Oprogramowanie

Previous 6 / 6

daszekmdn

#101 ·

Spełniłem swoje marzenie.
Jeżeli ktoś nie chce pobierać / korzystać z aplikacji od dziśmoże utworzyć plik w wersji przeglądarkowej programu.
Jest ona w fazie wstępnych testów, więc wszelkie uwagi, propozycje poprawek mile widziane. Jeżeli znajdziesz jakiś błąd bezpieczeństwa daj znać prywatnie.
http://soft-programmers.ml/PLGOnline/
Sygnatura to może być w sądzie. Sygnatura sprawy np. :P

nuno69

#102 ·

Enter station url Text (brakuje dwukropka)
Enter station name: Text
Enter filename: Text
Create PLS file Button
- "Intelligence and wisdom is like jam. The less you have, the harder you're trying to spread it arround." - French proverb

daszekmdn

#103 ·

UPS, poprawię ale przy jakiejś większej liczbie bugów, co by nie robić 0.1.1 dla tylko literówki :)
Sygnatura to może być w sądzie. Sygnatura sprawy np. :P

daszekmdn

#104 ·

Edited 2 likes
PLG 2.1 niebawem. Oto wstępna lista zmian:
Zmiana linku do zgłaszania błędów;
Ponownie Dodać możliwość uruchomienia wygenerowanego pliku;
Poprawa readme i listy zmian;
Przywrócenie Polskiej wersji.
Sygnatura to może być w sądzie. Sygnatura sprawy np. :P

daszekmdn

#105 ·

Edited 2 likes
PLS generator w wersji 2.1 już dostępny.
Lista zmian:
Ponownie dodano możliwość uruchomienia utworzonego pliku, która pojawiła się w wersji 1.5.
Od teraz po przypadkowym kliknięciu na opcję "Generate stream file" można wrócić do menu głównego dzięki odpowiedniemu przyciskowi.
Poprawiono błąd powodujący, że opcja wyboru rozszerzenia zapisywanego pliku pojawiała się obok opcji ponownego zapisu po anulowaniu operacji przez wciśnięcie klawisza escape.
Zmieniono mail kontaktowy oraz link do systemu zgłaszania błędów.
Dodano możliwość zapisania utworzonego pliku w innym formacie lub pod inną nazwą.
Link:
https://soft-programmers.ml/data/plg2.1.exe
Sygnatura to może być w sądzie. Sygnatura sprawy np. :P

DJGraco

#106 ·

1 likes
Tak z ciekawości. Czy planowana jest wersja portable?
Doałbym sobie ten program do narzędziowych na pendrivie, oczywiście dobrze, że jest też instalacyjna.

daszekmdn

#107 ·

Edited 3 likes
W sumie wymóg wersji instalacyjnej pochodził z dawnych czasów i jakichś zaszłości w kodzie, które już są nieaktualne.
Po zainstalowaniu bez problemu możesz skopiować sobie na pendrive tylko aktualizator nie pobierze Ci w tedy nowej przenośnej a exe.
Skoro już padł request, oto i archiwum:
https://soft-programmers.ml/data/PLG.rar
Sygnatura to może być w sądzie. Sygnatura sprawy np. :P

DJGraco

#108 ·

Taki jeden błąd. Może to błachostka, ale w rzie czego zgłoszę. Jak genujemy m3u to jest niepotrzebna spacja w składni
#EXTM3U
#EXTINF:-1, JUMPRadio
http://radioo.eu:9900



Po -1 nie musi być spacji.

daszekmdn

#109 ·

Edited 1 likes
Nie zgodzę się, że to błąd. Wielokrotnie spacja jest w tym miejscu stosowana.
PLG stara się trzymać składni zarówno w przypadku PLS jak i M3u.
W niektórych przypadkach spacja pojawia się nawet po dwukropku w Extinf ale trzeba to przetestować czy tak lepsza kompatybilność z urządzeniami.
W gruncie rzeczy możemy po prostu na pałę wrzucić link w txt i przemianować typ pliku na powyższy i też niektóre programy odtworzą ale nie o to chodzi.
Sygnatura to może być w sądzie. Sygnatura sprawy np. :P

DJGraco

#110 ·

Faktycznie, po wpisaniu w google przykładów składni extm3u widać, że w niektórych przypadkach jest dodawana spacja po -1
Winamp i foobar tak nie robił, dlatego myślałem, że to był błąd.
Czasami w niektórych przypadkach widziałem pliki m3u które zamiast -1 miały jakąś konkretną liczbę np 375. I znowu nie wiem co to znaczy.

daszekmdn

#111 ·

Edited 2 likes
PLS generator w wersji 2.2:
Naprawiono błąd powodujący brak opcji ponownego zapisu po wybraniu opcji zapisz plik do formatu pls.
Poprawiono błąd, który uniemożliwiał zapisanie adresów url dłuższych niż 64 znaki.
Usunięto folder My radio streams, ponieważ podczas zapisywania pliku i tak wybieramy własną lokalizację.
Usunięta nieużywana biblioteka hspda.dll, która została dodana gdy planowaliśmy dodać moduł ustawień PLG oraz inne zbędne pliki.
https://soft-programmers.ml/data/plg.exe
Sygnatura to może być w sądzie. Sygnatura sprawy np. :P

DJGraco

#112 ·

Dodaję też wersję portable.

nuno69

#113 ·

A mem nie wymag HSPDA? Uważaj na to xD
- "Intelligence and wisdom is like jam. The less you have, the harder you're trying to spread it arround." - French proverb

daszekmdn

#114 ·

Sprawdziłem. Pliki tworzą się prawidłowo.
Sygnatura to może być w sądzie. Sygnatura sprawy np. :P

daszekmdn

#115 ·

Edited 3 likes
Nowa wersja 2.3:
Myślałem, że błąd uniemożliwiający zapisywanie adresów url dłuższych niż 64 znaki został poprawiony w poprzedniej wersji, ale okazało się, że tak nie jest, z powodu błędnie wpisanej nazwy zmiennej. Teraz działa poprawnie.
Naprawiono aktualizator, który pokazywał błąd z powodu zmiany adresów URL i zastępował schowek zawsze po uruchomieniu aplikacji. Adresy url uległy zmianie prawie rok temu, więc przepraszam za takie opóźnienie.
Naprawiono wyświetlanie okien (Milka, dzięki za zgłoszenie). Wcześniej okna aktualizowały się przed wyświetleniem tytułu, co powodowało sporadyczne sytuacje, w których Screenreader odczytywał je nieprawidłowo. NP. Po wybraniu opcji „Generuj plik strumienia” najpierw otrzymywaliśmy komunikat „Menu”, mimo że nowe okno zostało już załadowane.
Poprawiono adresy URL w programie.
Zaktualizowano readme, dodając linki i adres e-mail oraz nieco zredagowano changelog czego w nim samym nie odnotowałem bo tu była kropka, tam dwukropek tam nic itd.
niestety nie mogę naprawić problemu z nieusuwaniem poprzednich danych po użyciu resave w m3u. Nie wiem czemu to nie działa, ale to przecież mój kiepski kod, jak zawsze :D Tym razem nie będę przepraszał za niedogodności, bo chyba dobrze wiesz kto napisał tę aplikację, więc czego innego się spodziewałeś? :D Nie no, to akurat tak dla śmiechu, bo szanuję użytkowników :D.
Linki:
Wersja instalacyjna:
https://sp.tdprograms.ovh/data/plg.exe
Wersja portable (Uwaga, przy każdej ewentualnej aktualizacji należy wypakować ją sobie samodzielnie i podmienić pliki):
https://sp.tdprograms.ovh/data/PLG-Portable.zip
Sygnatura to może być w sądzie. Sygnatura sprawy np. :P

daszekmdn

#116 ·

Edited
Dostępna jest również nowa wersja dla Linuxa.
Sprawdziłem pod serwerowym Debianem i wszystko działa jak należy. ;)
Dodano:
Możliwość zmiany adresu url lub nazwy stacji w przypadku jej niepoprawnego wprowadzenia (Poprzednio należało ponownie uruchamiać aplikację i zaczynać proces od zera. Naprawdę myślałem, że będzie to lepsze niż własnoręczne pisanie PLS? xD);
Opcję zapisu streamu do pliku M3U;
Tekst Wyświetla się w kilku linijkach dla lepszego odczytywania;
Zupełnie nowy dokument, (Readme), który zawiera wszystkie potrzebne informacje.
Naprawiono:
Espeak nie jest już używany. W poprzedniej wersji i tak mówił tylko ee lub coś w tym stylu;
Tekst jest podzielony na linie i są przerwy między wyświetlaniem bloków, aby był bardziej czytelny. Możesz usunąć linijki zawierające sleep, jeśli cię to denerwuje;
Link:
https://sp.tdprograms.ovh/data/PLGForLinux.tar
Sygnatura to może być w sądzie. Sygnatura sprawy np. :P

daszekmdn

#117 ·

Edited 2 likes
Po 2 latach została wydana nowa wersja PLS Generator 2.3.1 (Fix):
Prawdopodobnie udało mi się wreszcie naprawić opcję ponownego zapisu po wygenerowaniu pliku M3U. Od teraz można ponownie utworzyć nowy plik bez ryzyka przypadkowego dodania danych z poprzedniego.
Usunięto dotychczasowy moduł aktualizacji, ponieważ program od około 4 lat mógł działać jako aplikacja przenośna. Od teraz dostępna jest wyłącznie wersja portable.
Usunąłem też opcję report a bug, bo ten formularz był niedorobiony. Co za problem wysłać maila (Gdzie można to wywołać z appki) albo napisać gdziekolwiek ;).
Z uwagi na fakt, iż PLG jest od teraz wyłącznie portable, należy zaktualizować ją ręcznie.
https://sp.tdprograms.ovh/data/PLG-Portable.zip
Sygnatura to może być w sądzie. Sygnatura sprawy np. :P
Previous 6 / 6