Forum

Jeżycjada

Literatura

1 / 2 Next

Monia01

#1 ·

1 likes
Zapraszam do peanów tudzież... jakie jest słowo przeciwne peanom? W każdym razie zapraszam do tego na temat Jeżycjady!
***
🇺🇦 🇵🇱

Monte

#2 ·

Nie trawię "Jeżycjady". Może to i troche śmieszne, ale po przesłuchaniu kilku książek z tej serii zrozumiałam, że nie dałabym rady przeczytać reszty. Dla mnie ta cała fabuła jest nijaka. Może trochę śmieszna, ale nijaka. Bohaterowie też jacyś tacy niedorobieni i nic się tam nie dzieje. Zwykła długa telenowela podzielona na części o jakimś rodzie.
Give me a sign.

magmar

#3 ·

Monte, hmmm tylko zwróć uwagę np. na warstwę językową Jeżycjady.
Jestem akurat jej fanką, wiem, że CIę nie przekonam, ale chciałabym mieć takich przyjaciół.
Z jednej strony normalnie żyją, a z drugiej w kuchni Państwa Borejków jakby czas się gdzieś zatrzymajł.
Wojna to pokój. wolność to niewola.
Ignorancja to siła. G. Orwell "Rok 1984"

Monia01

#4 ·

3 likes
Magmar, czas się zatrzymał dla pani Musierowicz, a ona tego nie dostrzega, bo te książki z książki na książkę są coraz gorsze
***
🇺🇦 🇵🇱

Monte

#5 ·

Cóż, ja po prostu wolę książki i filmy, w których coś się dzieje.
Give me a sign.

Monia01

#6 ·

2 likes
Monte, akurat w Jeżycjadzie to dzieje się, powiedziałabym, całkiem sporo :D
***
🇺🇦 🇵🇱

jamajka

#7 ·

1 likes
Mnie sięw jeżycjadzie właśnie dosyć podobali bohaterowie, bo byli dość różni. W sensie, jak w życiu, jak mieli wnerwiać, to wnerwiali. W życiu też są ludzie, którzy niewiadomo, jakby ich postępowanie było głupie, to i tak tak postępują i myślę, że Musierowicz to pokazała. Choć jak czytałam ostatnio te starsze części, te jedne z pierwszych, to rzeczywiście, już trochę nie na te czasy to jest. W sensie, ja akurat mogę sobie czytać, ale wielu osobom żyjącym w naszych czasach już to się wyda nienaturalne i nierzeczywiste, bo teraz się po prostu trochęinaczej żyje.
rzeczy niemożliwe od ręki, cuda w przeciągu trzech dni.

Monia01

#8 ·

2 likes
Te starsze książki są cudowne <3 Wiem, że nie na te czasy i że właśnie dlatego niektórym mogą się nie spodobać, ale jeśli nie patrzeć na nie przez pryzmat naszych czasów, to są świetne. Poza tym są też bardzo mądre i niosą w sobie mądrość ponadczasową. Widać, że autorka dobrze rozumiała realia tamtych lat, przez co mogła umiejętnie przeplatać to, co było z nimi związane z tym, co związane jest ogólnie z życiem, z postępowaniem, z byciem okay.

Książki współczesne... cóż, to jest jakiś wykrzywiony obraz rzeczywistości, nawet obraz Borejków jest wykrzwiony, a oni po prostu zdziwaczeli
***
🇺🇦 🇵🇱

magmar

#9 ·

Cała rodzina Borejków z Jeżycjady.
Jestem z nimi od 24 lat.
Wojna to pokój. wolność to niewola.
Ignorancja to siła. G. Orwell "Rok 1984"

Paulinux

#10 ·

2 likes
Ja tylko przeczytałam Opium w rosole i mi wystarczy :D
Happy hacking

magmar

#11 ·

Paulinux jest to najsłabsza jej pozycja.
Wojna to pokój. wolność to niewola.
Ignorancja to siła. G. Orwell "Rok 1984"

patrykkubaszczyk

#12 ·

z jakiej to książki?
-- (magmar):
Cała rodzina Borejków z Jeżycjady.
Jestem z nimi od 24 lat.


--

magmar

#13 ·

Jest to CYkl Jeżycjada autorstwa Małgorzaty Musierowicz.
Książek jest wiele.
Wojna to pokój. wolność to niewola.
Ignorancja to siła. G. Orwell "Rok 1984"

pates

#14 ·

Jeżycjada jest chyba jeszcze nawet pisana.
„Równowaga nie działa w korporacjach. Tam rządzi chaos i budżet.

Monia01

#15 ·

1 likes
jest, niestety. Nutrię bardzo lubiłam. Pyzę też. :) ale Jerzycjada jak dla mnie powinna się zakończyć na "Kalamburce"
***
🇺🇦 🇵🇱

Zuzler

#16 ·

1 likes
Magmar, cała rodzina to nieee, bo Ignacy by mnie irytował i nudził. I Józinek taki sobie... Nie no, ogólnie jkoś nie lubię mężczyzn z tej serii.

pates

#17 ·

@MoniaCzemu tak myślisz?
„Równowaga nie działa w korporacjach. Tam rządzi chaos i budżet.

Zuzler

#18 ·

2 likes
Założę się, że jeszcze wrócę do tej serii. :) Są pozycje bardziej wybitne, są mądrzejsze, ale te książki mają taki swój urok. :)

magmar

#19 ·

Tak Ignacy Grzegorz jest irytujący, ale mimo wszystko naprawdę lugię Jeżycjadę.
Wojna to pokój. wolność to niewola.
Ignorancja to siła. G. Orwell "Rok 1984"

Monia01

#20 ·

1 likes
A czytasz te współczesne? I moze mogłabyś ustawić wpisy tak, żeby mój o peanach był na początku?
***
🇺🇦 🇵🇱
1 / 2 Next