Forum

zakup komputera

!Archiwum

Previous 6 / 26 Next

pates

#101 ·

problem z nim jest taki, że to 2 rdzeniówka
„Równowaga nie działa w korporacjach. Tam rządzi chaos i budżet.

pates

#102 ·

ostatni odpada, ma ekran 15 cali czego nie zauważyłem
„Równowaga nie działa w korporacjach. Tam rządzi chaos i budżet.

misiek

#103 ·

Ale nie I5, tylko I3, z resztą skoro odpada to nie było tematu.
Potrzebuję papugę, gdyż ściga mnie kruk, za to że pożyczyłem pieniądze od bociana.

pates

#104 ·

tylko tamte zostają, tamte 3 z góry, Szukam innych jeszcze oczywiście
„Równowaga nie działa w korporacjach. Tam rządzi chaos i budżet.

pates

#105 ·

2 rdzeniowy i3 nie warto? Dobrze myślę?
Wgl 2 rdzeniówka się opłaca? Znalazłem sporo komputerów z 2 rdzeniowymi pentium gold i i 3
„Równowaga nie działa w korporacjach. Tam rządzi chaos i budżet.

misiek

#106 ·

I 3 jako podstawowy tak.
Potrzebuję papugę, gdyż ściga mnie kruk, za to że pożyczyłem pieniądze od bociana.

pates

#107 ·

ALE DWURDZENIOWY SIĘ NADA czy lepiej kupić pentiuma?
„Równowaga nie działa w korporacjach. Tam rządzi chaos i budżet.

misiek

#108 ·

Do podstawowych czynności jak najbardziej się nada, a z dyskiem ssd to już w ogóle miód malina.
Potrzebuję papugę, gdyż ściga mnie kruk, za to że pożyczyłem pieniądze od bociana.

pates

#109 ·

bo tak się zastanawiam. Mam do wyboru komputery z 2 rdzeniowym i 3, i 5, pentium gold albo 4 rdzeniowy pentium n 5000
„Równowaga nie działa w korporacjach. Tam rządzi chaos i budżet.

misiek

#110 ·

Tutaj przedstawię ci parametry mojego komputera i powiem ci, że z dyskiem ssd działa zajebiście, ale nawet ze zwykłym hdd też spokojnie dawał radę jak na codzienne użytkowanie.
Nazwa systemu operacyjnego Microsoft Windows 10 Pro
Wersja 10.0.18362 Kompilacja 18362
Dodatkowy opis systemu operacyjnego Niedostępne
Producent systemu operacyjnego Microsoft Corporation
Nazwa systemu DESKTOP-UFUS1CU
Producent systemu LENOVO
Model systemu 20251
Typ systemu x64-based PC
Jednostka magazynowa systemu LENOVO_BI_IDEAPAD
Procesor Intel(R) Core(TM) i3-3110M CPU @ 2.40GHz, 2400 MHz, Rdzenie: 2, Procesory logiczne: 4
Wersja/data systemu BIOS LENOVO 7ACN24WW, 25.06.2013
Wersja SMBIOS 2.7
Wersja kontrolera osadzonego 0.00
Tryb systemu BIOS UEFI
Producent płyty głównej LENOVO
Produkt płyty głównej G700
Wersja płyty głównej Not Defined
Rola platformy Urządzenie przenośne
Stan bezpiecznego rozruchu Wyłączone
Konfiguracja PCR7 Powiązanie nie jest możliwe
Katalog systemu Windows C:\Windows
Katalog systemowy C:\Windows\system32
Urządzenie rozruchowe \Device\HarddiskVolume2
Ustawienia regionalne Polska
Warstwa abstrakcji sprzętu Wersja = "10.0.18362.145"
Nazwa użytkownika DESKTOP-UFUS1CU\Lenovo
Strefa czasowa Środkowoeuropejski czas letni
Zainstalowana pamięć fizyczna (RAM) 4,00 GB
Całkowita pamięć fizyczna 3,88 GB
Dostępna pamięć fizyczna 1,56 GB
Całkowity rozmiar pamięci wirtualnej 4,69 GB
Dostępna pamięć wirtualna 1,29 GB
Obszar pliku stronicowania 832 MB
Plik stronicowania C:\pagefile.sys
Ochrona DMA jądra Wyłączone
Zabezpieczenia oparte na wirtualizacji Niewłączona
Obsługa szyfrowania urządzeń Przyczyny niepowodzenia automatycznego szyfrowania urządzenia: Nie można używać modułu TPM, Powiązanie PCR7 nie jest obsługiwane, Interfejs testowania zabezpieczeń sprzętowych nie powiódł się, a urządzenie nie jest w stanie wstrzymania., Wykryto niedozwoloną magistralę/urządzenia obsługujące technologię DMA, Nie można używać modułu TPM
Hyper-V — rozszerzenia trybu monitorowania maszyny wirtualnej Tak
Hyper-V — rozszerzenia translacji adresów drugiego poziomu Tak
Hyper-V — wirtualizacja włączona w oprogramowaniu układowym Nie
Hyper-V — zapobieganie wykonywaniu danych Tak
Potrzebuję papugę, gdyż ściga mnie kruk, za to że pożyczyłem pieniądze od bociana.

pates

#111 ·

a wsumie dlaczego w takim razie core i 5 to bubel? Może wezmę tego z i3 2 rdzeniówką ale jeszcze zobaczę
„Równowaga nie działa w korporacjach. Tam rządzi chaos i budżet.

pates

#112 ·

„Równowaga nie działa w korporacjach. Tam rządzi chaos i budżet.

misiek

#113 ·

Ja nie pracowałem na dwórdzeniowym I5, więc pytaj łowcy.
Potrzebuję papugę, gdyż ściga mnie kruk, za to że pożyczyłem pieniądze od bociana.

pates

#114 ·

„Równowaga nie działa w korporacjach. Tam rządzi chaos i budżet.

misiek

#115 ·

Ten pierwszy Dell najbardziej mi się podoba z tego zestawienia, ale jak na Della to jakiś podejrzanie tani. On jest w jakiejś promocji, bo nie zwróciłem uwagi.
Potrzebuję papugę, gdyż ściga mnie kruk, za to że pożyczyłem pieniądze od bociana.

pates

#116 ·

niedokońca wiem właśnie, i tu jest haczyk. Jeszcze któreś gdyby coś wg ciebie są dobre?
„Równowaga nie działa w korporacjach. Tam rządzi chaos i budżet.

misiek

#117 ·

Jeszcze ten Lenovo jest fajny, co została tylko jedna sztuka.
Potrzebuję papugę, gdyż ściga mnie kruk, za to że pożyczyłem pieniądze od bociana.

misiek

#118 ·

Hp odpuść sobie na starcie.
Potrzebuję papugę, gdyż ściga mnie kruk, za to że pożyczyłem pieniądze od bociana.

pates

#119 ·

też mi się tak wydaje, że hp lepiej nie brać. Poczekam jeszcze kilka dni na opinie i zobaczymy.
„Równowaga nie działa w korporacjach. Tam rządzi chaos i budżet.

Lowca_Androidow

#120 ·

Pates, z tych co ostatnio wkleiłeś to najlepszy wybór:
https://www.morele.net/laptop-lenovo-ideapad-s145-81mu00d0pb-5939066/
Najwydajniejszy procesor z tych wszystkich, do tego jest to wprawdzie i3, ale ósmej generacji, gdzieś tam jest i5, ale piątej generacji, ten i3 zdecydowanie lepszy.
Do tego ten lapek ma RAM DDR 4 o taktowaniu 2400 MHz gdzie pozostałe 2133 MHz czyli szybsze, 4GB RAM z możliwością rozbudowania do 16gb i ma wolne gniazdo pamięci RAM.
Dysk M2 czyli malutki SSD, najcieńszy po złożeniu, waga podobna. Matryca matowa o rozdzielczości full HD, tego bym brał.
Coś pisaliście o Dell'u, ale nie widzę w tych linkach Della
Dziękuję wszystkim tym, którzy mnie wspierali i pomagali, wszystkim tym, z którymi miło się gawędziło i spędzało czas.
Ostatnie zdarzenia przyspieszyły moją decyzję, odchodzę.
Na koniec chciałem pogratulować moderatorom grupy o telefonach, Samodzielność oraz Polskie społeczeństwo działań skutkujących tym, że nie chce się tutaj zaglądać
Mają wyłączność na słuszność, user nie ma prawa mieć innego zdania, a jeśli takowy broni swoich racji spuszczają ze smyczy swoją obronną maskotkę.
Działania władzy pokazują jedynie, że wspomniana moderacja ma w głębokim poważaniu to co miśli zwykły user bez uprawnień moderatorskich, bo kimże taki user jest..
Brak wyjaśnień, merytorycznych, podpartych choćby regulaminem, to brak szacunku.
Jak to nawet namiastka władzy potrafi uderzyć do głowy...
Aha, kroplę czary przelał ban otrzymany za to, że napisałem do maskotki moderatorek, że się podlizuje, żałuję jedynie, że nie napisałem kulturalnie, a nie zgodnie z moimi zasadami, że zawsze piszę to co myślę, czyli, że liże dupę.
Previous 6 / 26 Next