1 / 26
Next
Witajcie czy ktoś może mi doradźić jakiego laptopa wybrać. Chodzi mi konkretnie o to, że mój laptop jest trochę stary. Generalnie to bym go nie wymieniał, ale obawiam się, że za jakiś czas jego wejście słuhawkowe przestanie działać a głośniki już nie działają. Czy są jakieś laptopy godne polecenia w cenie mniej więcej dwuch tysięcy?
Szczerze, trudną cenę nam narzucasz. :D
Trudno znaleźć coś naprawdę godnego polecenia poniżej tych 3000zł, bo są to głównie laptopy robione pod tzw. klienta nieświadomego, ale, oczywiście, coś się znajdzie.
Jakiś czas temu w ręce wpadł mi laptop Asus R541 i wydaje się godny polecenia, jak na tą cenę jest dość dobrze.
Ale o procesorach jak Intel Core i SSD nie ma co marzyć, natomiast do typowego użytku powinien się nadać.
Trudno znaleźć coś naprawdę godnego polecenia poniżej tych 3000zł, bo są to głównie laptopy robione pod tzw. klienta nieświadomego, ale, oczywiście, coś się znajdzie.
Jakiś czas temu w ręce wpadł mi laptop Asus R541 i wydaje się godny polecenia, jak na tą cenę jest dość dobrze.
Ale o procesorach jak Intel Core i SSD nie ma co marzyć, natomiast do typowego użytku powinien się nadać.
Swoją drogą zauważyłem, że kilka lat temu ceny laptopów spadały i były niskie bo za dwa tysiace dało się kupić coś co działało, ale na HDD a jak weszły dyski SSD to ceny laptopów poszły w górę a jeżeli nie to zatrzymały się w miejscu. Ostatnio widziałem laptopa jakiegoś, który miał SSD i masakryczną ilość pamieci sześćdziesiąt cztery giga.
Laptopy ewidentnie poszły w górę, sam to obserwuję od jakiegoś czasu.
Myślę, że tu winią nie tylko SSD, ale i procesory Intel Core, które swoje kosztują, a AMD nie potrafi wydać sensownej alternatywy dla laptopów, bo na PC oczywiście tak.
Myślę, że tu winią nie tylko SSD, ale i procesory Intel Core, które swoje kosztują, a AMD nie potrafi wydać sensownej alternatywy dla laptopów, bo na PC oczywiście tak.
Możliwe, że taK. oSTATNIO WŁAŚNIE SIĘ BARDZO ZDZIWIŁEM JAK ZOBACZYŁEM CENY W SKLEPACH.
Jest całkiem ciekawa propozycja tyle, że bez systemu:
ASUS R541UA-DM1404D-8 i3-7100U/8GB/256SSD/DVD
1999 zł
Procesor: Intel Core i3-7100U (2 rdzenie, 2.40 GHz, 3 MB cache)
RAM 8 GB (SO-DIMM DDR4, 2133MHz)
Dysk SSD SATA 256GB
Matryca 15,6" Matowa LED
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD)
Grafika Intel HD Graphics 620
Rodzaje wejść:
USB 3.1 Gen. 1 (USB 3.0) - 1 szt.
USB Typu-C - 1 szt.
HDMI - 1 szt.
Czytnik kart pamięci - 1 szt.
USB 2.0 - 1 szt.
VGA (D-sub) - 1 szt.
RJ-45 (LAN) - 1 szt.
Wyjście słuchawkowe/wejście mikrofonowe - 1 szt.
DC-in (wejście zasilania) - 1 szt.
https://www.x-kom.pl/p/358628-notebook-laptop-156-asus-r541ua-dm1404d-8-i3-7100u-8gb-256ssd-dvd.html
ASUS R541UA-DM1404D-8 i3-7100U/8GB/256SSD/DVD
1999 zł
Procesor: Intel Core i3-7100U (2 rdzenie, 2.40 GHz, 3 MB cache)
RAM 8 GB (SO-DIMM DDR4, 2133MHz)
Dysk SSD SATA 256GB
Matryca 15,6" Matowa LED
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD)
Grafika Intel HD Graphics 620
Rodzaje wejść:
USB 3.1 Gen. 1 (USB 3.0) - 1 szt.
USB Typu-C - 1 szt.
HDMI - 1 szt.
Czytnik kart pamięci - 1 szt.
USB 2.0 - 1 szt.
VGA (D-sub) - 1 szt.
RJ-45 (LAN) - 1 szt.
Wyjście słuchawkowe/wejście mikrofonowe - 1 szt.
DC-in (wejście zasilania) - 1 szt.
https://www.x-kom.pl/p/358628-notebook-laptop-156-asus-r541ua-dm1404d-8-i3-7100u-8gb-256ssd-dvd.html
Tutaj inna nieco tańsza z systemem, ale nieco wolniejsza bo dysk magnetyczny oraz 4GB RAM
ASUS R541UA-DM1405T i3-7100U/4GB/1TB/DVD/Win10 Błękitny
1899 zł
Procesor Intel Core i3-7100U (2 rdzenie, 2.40 GHz, 3 MB cache)
RAM 4 GB (SO-DIMM DDR4, 2133MHz)
HDD 1000GB 5400 obr SATA
Matryca 15,6" Matowa LED
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD)
Grafika Intel HD Graphics 620
Rodzaje wejść:
USB 3.1 Gen. 1 (USB 3.0) - 1 szt.
USB Typu-C - 1 szt.
HDMI - 1 szt.
Czytnik kart pamięci - 1 szt.
USB 2.0 - 1 szt.
VGA (D-sub) - 1 szt.
RJ-45 (LAN) - 1 szt.
Wyjście słuchawkowe/wejście mikrofonowe - 1 szt.
DC-in (wejście zasilania) - 1 szt.
System operacyjny Windows 10 Home 64 bit
https://www.x-kom.pl/p/358701-notebook-laptop-156-asus-r541ua-dm1405t-i3-7100u-4gb-1tb-dvd-win10-blekitny.html
ASUS R541UA-DM1405T i3-7100U/4GB/1TB/DVD/Win10 Błękitny
1899 zł
Procesor Intel Core i3-7100U (2 rdzenie, 2.40 GHz, 3 MB cache)
RAM 4 GB (SO-DIMM DDR4, 2133MHz)
HDD 1000GB 5400 obr SATA
Matryca 15,6" Matowa LED
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD)
Grafika Intel HD Graphics 620
Rodzaje wejść:
USB 3.1 Gen. 1 (USB 3.0) - 1 szt.
USB Typu-C - 1 szt.
HDMI - 1 szt.
Czytnik kart pamięci - 1 szt.
USB 2.0 - 1 szt.
VGA (D-sub) - 1 szt.
RJ-45 (LAN) - 1 szt.
Wyjście słuchawkowe/wejście mikrofonowe - 1 szt.
DC-in (wejście zasilania) - 1 szt.
System operacyjny Windows 10 Home 64 bit
https://www.x-kom.pl/p/358701-notebook-laptop-156-asus-r541ua-dm1405t-i3-7100u-4gb-1tb-dvd-win10-blekitny.html
A W JAKICH TO SKLEPACH MOŻNA KUPIĆ? tE MODELE DWA? i JESZCZE JEDNO JAK BYM SIĘ ZECYDOWAŁ NA ZAKUP BEZ SYSTEMU LAPTOPA TO CZY MOGĘ ZA INSTALOWAĆ TEN SYSTEM JAKI POSIADAM NA LAPTOPIE I JAK WPISZĘ KLUCZ, KTòRY MAM TERAZ TO ZA DZIAŁA LICENCJA?
Podałem Ci link do sklepu, można zamówić online i masz dostawę gratis + 15 dni na zwrot bez podawania przyczyny.
Co do systemu to są sposoby na przeniesienie licencji ale nie jest to legalne, legalnie nie możesz przenieść tego systemu ze starego lapka, jest to niezgodne z licencją OEM
Co do systemu to są sposoby na przeniesienie licencji ale nie jest to legalne, legalnie nie możesz przenieść tego systemu ze starego lapka, jest to niezgodne z licencją OEM
tO ZNACZY, ŻE SŁABO TYCH LICENCJI PILNUJĄ BO MI SIĘ UDAŁO MòJ KLUCZ NA DWUCH LAPTOPACH ZA INSTALOWAĆ.
aa, no to wszysto spoko. Możesz wziąć ten lepszy, tylko że no mało dysku troche, bo 256, ale SSD, to trochę szybciej niby będzie.
No tylko ja muszę go znaleźć w sklepie stacjonarnym jakimś typu saturn czy coś takiego.
Tam też chyba jest sprzedaż ratalna, jest tam telefon i można zamówić telefonicznie.
ToLicencja na kilku komputerach może się skończyć tym, że zablokują licencję i na żadnym nie będzie śmigać. Robią tak, ale to jest ryzyko. Poza tym jeśłi już tak miałbym robić to wolałbym użyć loadera niż używać tej samej licencji na dwóch sprzętach - to ti to jest nielegalne, ale przy użyciu loadera przynajmniej nie zablokują mi licencji.
Tu masz z systemem i dyskiem SSD:
ASUS R541UA-DM1404T i3-7100U/4GB/256SSD/DVD/Win10 FHD
2 099,00 zł
Procesor Intel Core i3-7100U (2 rdzenie, 2.40 GHz, 3 MB cache)
RAM 4 GB (SO-DIMM DDR4, 2133MHz)
HDD 256 GB
Matryca 15,6" Matowa LED
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD)
Grafika Intel HD Graphics 620
Rodzaje wejść:
USB 3.1 Gen. 1 (USB 3.0) - 1 szt.
USB Typu-C - 1 szt.
HDMI - 1 szt.
Czytnik kart pamięci - 1 szt.
USB 2.0 - 1 szt.
VGA (D-sub) - 1 szt.
RJ-45 (LAN) - 1 szt.
Wyjście słuchawkowe/wejście mikrofonowe - 1 szt.
DC-in (wejście zasilania) - 1 szt.
Microsoft Windows 10 Home PL (wersja 64-bitowa)
https://www.x-kom.pl/p/358631-notebook-laptop-156-asus-r541ua-dm1404t-i3-7100u-4gb-256ssd-dvd-win10-fhd.html
Warto teraz zamawiać bo widzę, że jest promocja, ten lapek jest tańszy o 200 zł
Myślę, że w tych pieniążkach nic lepszego nie kupisz.
ToLicencja na kilku komputerach może się skończyć tym, że zablokują licencję i na żadnym nie będzie śmigać. Robią tak, ale to jest ryzyko. Poza tym jeśłi już tak miałbym robić to wolałbym użyć loadera niż używać tej samej licencji na dwóch sprzętach - to ti to jest nielegalne, ale przy użyciu loadera przynajmniej nie zablokują mi licencji.
Tu masz z systemem i dyskiem SSD:
ASUS R541UA-DM1404T i3-7100U/4GB/256SSD/DVD/Win10 FHD
2 099,00 zł
Procesor Intel Core i3-7100U (2 rdzenie, 2.40 GHz, 3 MB cache)
RAM 4 GB (SO-DIMM DDR4, 2133MHz)
HDD 256 GB
Matryca 15,6" Matowa LED
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD)
Grafika Intel HD Graphics 620
Rodzaje wejść:
USB 3.1 Gen. 1 (USB 3.0) - 1 szt.
USB Typu-C - 1 szt.
HDMI - 1 szt.
Czytnik kart pamięci - 1 szt.
USB 2.0 - 1 szt.
VGA (D-sub) - 1 szt.
RJ-45 (LAN) - 1 szt.
Wyjście słuchawkowe/wejście mikrofonowe - 1 szt.
DC-in (wejście zasilania) - 1 szt.
Microsoft Windows 10 Home PL (wersja 64-bitowa)
https://www.x-kom.pl/p/358631-notebook-laptop-156-asus-r541ua-dm1404t-i3-7100u-4gb-256ssd-dvd-win10-fhd.html
Warto teraz zamawiać bo widzę, że jest promocja, ten lapek jest tańszy o 200 zł
Myślę, że w tych pieniążkach nic lepszego nie kupisz.
żywek nie mówiłem, że się nie da, ale jak taki klucz trafi na czarną listę z powodu użycia na kilku maszynach to na wszystkich tracisz licencję.
Grzegorz jak mówiłem jest tamtelefon i można z konsultantempogadać - dowiesz się wszystkiego.
Nie wiem gdzie mieszkasz, ale x-kom ma swoje siedziby w różnych miastach w Krakoweie mają chyba 2 sklepy
Grzegorz jak mówiłem jest tamtelefon i można z konsultantempogadać - dowiesz się wszystkiego.
Nie wiem gdzie mieszkasz, ale x-kom ma swoje siedziby w różnych miastach w Krakoweie mają chyba 2 sklepy
1 / 26
Next