w WARSZAWIE ALE NIE WIEM GDZIE JEST TEN SKLEP.
x-kom
Warszawa
Centrum Handlowe Reduta,
Al. Jerozolimskie 148 lokal 257
x-kom
Centrum Handlowe Promenada,
Ostrobramska 75c/J01,
04-175 Warszawa
Warszawa
Centrum Handlowe Reduta,
Al. Jerozolimskie 148 lokal 257
x-kom
Centrum Handlowe Promenada,
Ostrobramska 75c/J01,
04-175 Warszawa
Łowca- co ty tak wyjerzdżasz tylko z tym Asusem? Jakiś fanatyk jesteś czy jak? Grzegorz- poszukaj może czegoś od Lenovo? Ja za swój dałem 2099 zł bez systemu i po za uszkodzonym cdromem na nic nie narzekam, no może ramu ma tylko 4 gb. Procesor Intel core i3 2 4 dual core. No i go kupowałem 5 lat temu, ale Lenovo miało zawsze troszkę tańsze komputery. Ja mam inny problem- mianowicie zastanawiam się z jakim systemem komputer kupić. Szczerze- nie chce mi się siedzieć nad ośmiogodzinnymi aktualizacjami Win 10, które ostatnio bardziej wszystko psują niż poprawiają.
Ja ten sam model Asusa polecałem w drugim wpisie w tym wątku. :)
Chociaż ja nie jestem człowiekiem o wielkiej miłości do tego producenta, raczej po prostu miałem okazję przetestować ten model w praktyce i stwierdzić, że nie jest źle.
Lenovo można rozważyć, choć sceptycznie nastawiony jestem do tej firmy, może to przypadek, ale najczęściej do naprawy z laptopów dostaję... Lenovo.
Warto też przyjrzeć się ofercie Acera. W tej cenie zdecydowanie odradzam Delle, tak jak firmę lubię i cenię, sam to piszę w końcu z Della, tak te ich tańsze modelle to porażka.
Chociaż ja nie jestem człowiekiem o wielkiej miłości do tego producenta, raczej po prostu miałem okazję przetestować ten model w praktyce i stwierdzić, że nie jest źle.
Lenovo można rozważyć, choć sceptycznie nastawiony jestem do tej firmy, może to przypadek, ale najczęściej do naprawy z laptopów dostaję... Lenovo.
Warto też przyjrzeć się ofercie Acera. W tej cenie zdecydowanie odradzam Delle, tak jak firmę lubię i cenię, sam to piszę w końcu z Della, tak te ich tańsze modelle to porażka.
Mi się wydaje, że najczęściej naprawianymi laptopami są te Od Hp. Z kim bym nie rozmawiał to każdy tak mówi. Ja nie miałem, ale mój brat tak, i co chwilę tam coś się sypało. A największy problem był z marnym chłodzeniem i przegrzewaniem się. I wiele osób mówi, że dużo Hpków ma z tym problem. Znam kilku posiadaczy Lenovo, i raczej nikt nie narzeka. Też kiedyś sceptycznie byłem nastawiony do tej firmy, ale dzisiaj nie żałuję zakupu. Co do Acera- pytanie czy w ogóle coś dostaniesz od nich za 2000 zł. Oni teraz bawią się głównie w te Predatory, które kosztują powyżej pięciu tysięcy.
Bo lenovo omijam szerokim łukiem mają gówniany serwis, a za te pieniądze to już w ogóle będzie badziew. Aktualnie asus jest jednym z lepszych, nie ma teraz w tych pieniądzach alternatywy, kiedyś był MSI, ale teraz te tańsze robią badziewiaste - miałęm w ręce, jak zabawka. Kiedyś były Toshiby i to były dobre laptopy, ale się wycofali z rynku laptopów
Nie wiem, kilkanaście razy dostałem Lenovo z uszkodzonym chłodzeniem chociażby, ale może to ja mam pecha do tej marki.
HP? Też dużo złego słyszałem, choć z autopsji potwierdzić nie mogę, naprawiałem tylko dwa razy, raz był to badsector rozruchowy w dysku, a raz przepalona z bliżej nieokreślonej przyczyny pamięć RAM.
Co do Acera, kiedyś otarłem się o komputer Acer Swift 1.
Wydaje się sprzęt dość dobry, procesor to Celeron, 4GB RAM, czyli nie porywa, ale powinno jako tako ujść. Dodatkowo, co dużym plusem, jest SSD.
Jeśli natomiast mówić o czymś nieco droższym od 2000zł, ale promocyjnie d dorwania za jakieś 2200zł/2300zł, to z czystym sumieniem polecam Acer Aspire 5.
Za ok. 2400zł jeśli dobrze pamiętam, bez promocji, ma procesor Intel Core I5 i 8GB RAM.
Przy czym, jak mówię, przekracza to założoną cenę.
HP? Też dużo złego słyszałem, choć z autopsji potwierdzić nie mogę, naprawiałem tylko dwa razy, raz był to badsector rozruchowy w dysku, a raz przepalona z bliżej nieokreślonej przyczyny pamięć RAM.
Co do Acera, kiedyś otarłem się o komputer Acer Swift 1.
Wydaje się sprzęt dość dobry, procesor to Celeron, 4GB RAM, czyli nie porywa, ale powinno jako tako ujść. Dodatkowo, co dużym plusem, jest SSD.
Jeśli natomiast mówić o czymś nieco droższym od 2000zł, ale promocyjnie d dorwania za jakieś 2200zł/2300zł, to z czystym sumieniem polecam Acer Aspire 5.
Za ok. 2400zł jeśli dobrze pamiętam, bez promocji, ma procesor Intel Core I5 i 8GB RAM.
Przy czym, jak mówię, przekracza to założoną cenę.
Ja swojego Lenovca miałam przez lat sześć ponad i nie narzekałam. :)
A teraz mam Dela, tylko że dobre Dele, są drogie, a jak Grześkowi zależy na czymś tanim, a jednocześnie dobrym... Ciężko będzie.
A teraz mam Dela, tylko że dobre Dele, są drogie, a jak Grześkowi zależy na czymś tanim, a jednocześnie dobrym... Ciężko będzie.
Łowca- na szczęście nie miałem przyjemności z tego serwisu korzystać. Po za tym kiedyś podawałem ci parametry mojego komputera i sam powiedziałeś, że jest dobry tylko trzebaby było dołorzyć ramu i wymienić dysk na ssd plus jeszcze do tego dodać pieniądze jakie wtedy za niego dałem. Dawid- Celeron to mówi samo za siebie. Nigdy nie kupię kompa z tym prockiem.
kiedyś, ogarniałem balteamowi, niech on się wypowie, ale o ile mnie pamięć nie myli jakiegoś lenowca z 4 albo 8 gb ramu, procek i5 5200u, dysk ssd 128 za 1700 zł, ale z outletów i bez systemu. :) więc jak się sporo poszuka, outletów, na ceneo, allegro i innych, wybierze się opcje bez systemu to można dorwać coś tanio i nie najgorsze. A te outlety to najczęściej polegają na tym, że drobna rysa, że minimalnie uszkodzony, ale przy tym dają normalną, dwuletnią gwarancję, więc... I jeżeli kupujemy takiego outleta to najlepiej ze sprawdzonych sklepów, jak xcom, computronik itd.
no ja polecam acera za ok 2400 ja mam 3 lata laptopa i oprucz wejścia słuchawkowego nic mi się nigdy nie stało
Jakby nie patrzeć- moim zdaniem wejście słuchawkowe to raczej grubsza sprawa, bo nic sobie nie podłączysz do lapka jeśli chodzi o audio. Już wolę mieć popsuty cdrom.
Ja sukcesywnie naprawiałem ręcznie tak wejście słuchawkowe, jak cdrom, choć po prawdzie to ten drugi wymieniałem.
To zależy od modelu, ale w moim starym Dellu Vostro 3560 wejście słuchawkowe było standardowym modelem SMD dostępnym w dobrym sklepie elektronicznym.
Jedyny trudny etap w jego wymianie to odlutowanie starego i przylutowanie nowego, ale tu wystarczyło, by cokolwiek ocynować, reszta już po prostu stykała.
To zależy od modelu, ale w moim starym Dellu Vostro 3560 wejście słuchawkowe było standardowym modelem SMD dostępnym w dobrym sklepie elektronicznym.
Jedyny trudny etap w jego wymianie to odlutowanie starego i przylutowanie nowego, ale tu wystarczyło, by cokolwiek ocynować, reszta już po prostu stykała.
Jeżeli się na tym znasz to spoko. Zauważ tylko, że małoktóry niewidomy bierze się za lutowanie.
Źle mnie łysy zrozumiałeś.
Nie chodziło mi tu o to, byś ty czy kto inny to wymienił, jeśli się nie zna, mało który widzący bierze się za lutowanie.
Raczej chodziło mi o powiedzenie, że proces naprawy jest prosty, a więc nie powinien być szczególnie drogi w jakims serwisie.
Nie chodziło mi tu o to, byś ty czy kto inny to wymienił, jeśli się nie zna, mało który widzący bierze się za lutowanie.
Raczej chodziło mi o powiedzenie, że proces naprawy jest prosty, a więc nie powinien być szczególnie drogi w jakims serwisie.
Dawid- wiesz jeśli bym znalazł odpowiednią osobę znającą się na elektronice, a znalazł bym bez problemu to jeśli tylko na to pozwoli płyta główna komputera to gniazdko słuchawkowe miałbym wymienione za przysłowiowe piwo,.
Acer za 2400 kiedy Asus jest za 2099 zł bez jaj - mając do wyboru Asusa, który ma najlepsze matryce a Acera - ja poza tym acera nigdy bym nie kupił - chodzi o podzespowły i acer o wyższych parametrach będzie działał gorzej niż słabszy asus
Niestety ta wyższa cena ma pośrednio znaczenie. O ile na swoje Lenovo nie narzekam pod względem jakichś poważnych awarii, parametrów, równie za następne 10 lat będzie to używalne, bo teraz tak rozwój komputerów wyhamował, to jednakowoż klawiaturze już ewidentnie miłość dobija, to nawet nie chodzi o to, że mogę sobie wymienić ją po pomijalnych kosztach, tylko o to, że droższe podziałają dłużej, bo o ile na baterię czy inne MoBo nie narzekam, bateria po 4 latach wyciąga spokojnie ok 3 h, I to jest bardzo dobry czas jak na tą baterię, jej wiek, pojemność i tą konkretną architekturę procesora, to jednakowoż te koszty się tnie na obudowie, klawiaturach itp. Więc ja mam takie zdanie i doświadczenie co do kupowania takiego sprzętu.
Jeżeli dla nas ważne jest żeby ten sprzęt się dobrze prezentował wizualnie i wcześniejsza awaria jakiejś drobnicy typu klawiatura jest dla nas niedopuszczalna, oczywiście to nie jest reguła i w droższych też się to może zdarzyć, to jednak dobrze jest doplacić.
Jeżeli dla nas ważne jest żeby ten sprzęt się dobrze prezentował wizualnie i wcześniejsza awaria jakiejś drobnicy typu klawiatura jest dla nas niedopuszczalna, oczywiście to nie jest reguła i w droższych też się to może zdarzyć, to jednak dobrze jest doplacić.