Forum

Jak reagują na was osoby widzące

Postawy otoczenia

Poprzednia 16 / 17 Następna

MarOlk

#301 ·

2 likes
Jak reagują osoby widzące? Normalnie. Mówią, że fajnie gram na harmoszce pod tym kościołem i wrzucają drobne do kapelusza XD

misiek

#302 ·

Powiedział człowiek dawniej widzący, który miał z nami kontakt, więc wynika że normalnie.
Potrzebuję papugę, gdyż ściga mnie kruk, za to że pożyczyłem pieniądze od bociana.

pajper

#303 ·

2 likes
Właśnie usłyszałem, jak mama dziecku tłumaczy, że nie widzę, bo byłem niegrzeczny. Że pan Bóg tak każe niegrzeczne dzieci.
I dlatego, jak ono będzie niegrzeczne, też mu pan Bóg zabierze wzrok.

Bez komentarza.
#StandWithUkraine

Shoot for the Moon. Even if you miss, you'll land among the stars.

balteam

#304 ·

1 likes
A skomentowałeś jej??
Zapraszam osoby posiadające piesy, lub chcące je posiadać, do dołączenia do grupy o psach przewodnikach.

pajper

#305 ·

2 likes
Nie miałem okazji, w locie na dworcu to było.
#StandWithUkraine

Shoot for the Moon. Even if you miss, you'll land among the stars.

MarOlk

#306 ·

1 likes
Nie no, kurde. A ja zawsze myślałem, że ślepota to jest od masturbacji...-- (pajper):
Właśnie usłyszałem, jak mama dziecku otłumaczy, że nie widzę, bo byłem niegrzeczny. Że pan Bóg tak każe niegrzeczne dzieci.
I dlatego, jak ono będzie niegrzeczne, też mu pan Bóg zabierze wzrok.

Bez komentarza.

--

Numernabis

#307 ·

Nie, od masturbacji to rośnie błona między palcami :D
Znajdź sobie zajęcie, które kochasz, a nie przepracujesz w życiu ani jednego dnia.

MarOlk

#308 ·

1 likes
Stary! Dzięki za radę. Idę trenować. Będę najlepszym pływakiem :P
-- (Numernabis):
Nie, od masturbacji to rośnie błona między palcami :D

--

Zuzler

#309 ·

1 likes
@Marolk, a jak dziecku wyjaśnić, że ta niegrzeczność to masturbacja? :)

MarOlk

#310 ·

No podejrzewałem, że mamuśka w przestrzeni publicznej eufemizmu użyła...

misiek

#311 ·

Pytanie, czy ta Pani w ogóle powinna się dzieckiem zajmować. Takich bzdur to jeszcze nie słyszałem.
Potrzebuję papugę, gdyż ściga mnie kruk, za to że pożyczyłem pieniądze od bociana.

mucha

#312 ·

no i jak mamy zmieniać postrzeganie nas przez ludzi, Mamy 21 wiek a mam wrażenie, że od 20 lat nic się nie zmienia

misiek

#313 ·

Od 20? W przypadku tej pani chyba od stu.
Potrzebuję papugę, gdyż ściga mnie kruk, za to że pożyczyłem pieniądze od bociana.

pajper

#314 ·

17 likes
Gdynia Główna, godziny wieczorne. Czekam sobie na pociąg, nagle podchodzi chłopak i zagaduje typowo: "Pan to musi mieć ciężko."
Spodziewając się już dalszej części tego znanego nam doskonale wywodu, odpowiadam, że wcale nie, ale w tym momencie człowiek niespodziewanie zrywa z konwencją i mówi "Nie nie, ja wiem, że sobie Pan daje radę. Ale Pan nie wie, że tu na pociąg czekają trzy bardzo ładne licealistki albo studentki. No i pan sobie marznie, a my chociaż możemy na nie popatrzeć."
#StandWithUkraine

Shoot for the Moon. Even if you miss, you'll land among the stars.

piecberg

#315 ·

Co byś nie robił, na końcu i tak zostaniesz doktorem brajla.

camila

#316 ·

1 likes
Oj - nie wiem z czego to wynika, ale naprawdę przynajmniej wśród osób podobnych mi wiekiem naprawdę nie ma to znaczenia i jesteśmy "równe ziomki".
ENFP

MonikaZarczuk

#317 ·

1 likes
W belgradzkim hotelu...
- Can you see something?
- No, nothing.
- Nothing? Since when?
- Since always.
- Oh my God, and you are so normal...

Szanuję zdanie innych, co nie oznacza, że nie mogę mieć własnego.

camila

#318 ·

2 likes
a to pewnie, że tak
- Nie powiedział/a bym, że jesteś niewidoma.
- Dlaczego?
- Bo normalnie się z tobą przebywa, rozmawia i jesteś pełna życia.
Szkoda, że to nie są wymyślone anegdotki - są raczej niepokojące.
ENFP

Zuzler

#319 ·

Edytowano
To w tym względzie na pół rozbroiła, na pół zirytowała, a jeszcze na jakieś dodatkowe pół zasmuciła mnie po prostu jedna starsza pani, z którą miałam okazję uciąć sobie całkiem przyjemną pogawędkę w autobusie. Gdy zbliżał się mój przystanek, wstałam, powiedziałam, że życzę miłego dnia i takie tam standardowe "miło było z panią pogadać", a ona na to coś w stylu "jesteś nawet pozytywną osobą i całkiem przyjemnie się rozmawiało mimo twojego kalectwa". Wychodząc z założenia, że babce, która ponad 80 lat żyła w przeświadczeniu, że niepełnosprawność pozbawia radości życia i sprawia, że z kimś ją mającym rozmowa nie będzie przyjemna, odpowiedziałam tylko z uśmiechem, że dziękuję, jakkolwiek nie wiem, czy to co powiedziała mnie cieszy i wysiadłam.

Numernabis

#320 ·

Edytowano 2 likes
Może po prostu nie zna niewidomych z tej strony, że mimo braku wzroku potrafią pozytywnie być nastawione do życia, może spotkała na swojej drodze jedynie biadolących niepełnosprawnych, ja również się z tego typu odzywkami spotykam, ale jestem w stanie takich ludzi zrozumieć bo i znam takich niepełnosprawnych co to nic tylko biadolą jacy to są nieszczęśliwi, a najwięcej biadolą ci, którzy jeszcze widzą, albo chodzą o jednej kuli i wielki lament bo ma jedną nogę półsprawną.
I mając takich ludzi na swojej drodze kiedy się spotyka osobę pełną życia i pozytywną nie trudno o zaskoczenie, a to, że użyła słowa na które spora część niewidomych jest uczulona to już problem samego niewidomego :)
Znajdź sobie zajęcie, które kochasz, a nie przepracujesz w życiu ani jednego dnia.
Poprzednia 16 / 17 Następna