Forum

digitalizacja nagrań

Archiwum

1 / 3 Następna

nietoperz

#1 ·

Witam jeśli ktoś ma płyty vinlowe lub kasety magnetofonowe i chciałby je zdigitalizować do wersji cyfrowej to moge to zrobić taka oosoba wysyła mi płyty lub kasety ja to przegrywam na wersje cyfrową oczywiście w przypadku kaset jeśli się nadają do przegrania opłata wynosi tyle ile wyjdzie przesyłka i ewentualny koszt nośnika

denis333

#2 ·

A z ciekawości. Jakich narzędzi kolega używa? Czym odszumiasz w przypadku zniekrztałconego dźwięku?

nietoperz

#3 ·

jeśli np nagranie z kasety bardzo szumi to pszepuszczam to przez goldwave i osiągam zadowalające efekty a jeśli chodzi o to na czym digitalizuje to używam do kaset magnetofonu połączonego z adapterem sencor stt 211u ktury ma możliwość nagrywania z płyt winlowych z radia i z zewnętrznych urządzeń w wersji cyfrowej na karte sd i potem to zrzucam do kompa i obrabiam jeśli trzeba wcześniej przegrywałem kasety jeszcze bardziej amatorskim sprzętem

daszekmdn

#4 ·

2 likes
Odszumianie w przypadku zniekształconego dźwięku bardziej go zniekształci. Odszumiać powinno się wyłącznie z wysoką wiedzą i różnymi wtyczkami pod Reapera.
Oczywiście nie mówię, żebym takową miał, dlatego nie odszumiam.
Sygnatura to może być w sądzie. Sygnatura sprawy np. :P

nietoperz

#5 ·

Ja nagrań z muzyką nie odszumiam ewentualnie próóje coś zrobić z głośnością jeśli jest np nagrany za cicho natomiast jeśli mam nagrany tekst np jakąś książke to ją odszumiam zmieniam bitrate i ewentualnie redukuje basy i jak trzeba to zmieniam format pliku

daszekmdn

#6 ·

2 likes
Bitrate się nie rusza bo nic to nie daje.
Sygnatura to może być w sądzie. Sygnatura sprawy np. :P

nietoperz

#7 ·

w przypadku książki można zmienić bitrate a czasami da to tyle że dany plik zajmuje po zmianie mniej miejsca na dysku robiłem to wiele razy więc wiem

denis333

#8 ·

2 likes
Oj nietoperek nietoperek. nie wiem jak inni, ale ja za twoje wypocinki to bym złamanego grosza nie dał. Widac, jakie małe pojęcie masz o temacie.
Dlatego warto przypomnieć, że im bitrate mniejszy, tym plik traci nie tylko na rozmiarze, ale również na jakości dźwięku.

nietoperz

#9 ·

przypominam że nie jestem akustykiem ani po żadnej szkole muzycznej w tej kwestji jestem amatorem i jeśli ktoś chce wogule mieć zgrane winyle lub kasety niezależnie od wyniku to może skożystać

denis333

#10 ·

2 likes
Jeśli byś mi to zrobił za darmo, to nie czepiał bym się o nic. Ale rządając kasy za swój brak profesjonalizmu przekraczasz grubo granice dobrego smaku.

DJGraco

#11 ·

2 likes
Noo zgodzę się z tym. Płaci się za coś. Płacąc i wydając własny majątek oczekujemy, że będzie to zrobione profesjonalnie i na najwyższej jakości sprzęcie. No może nie aż tak, ale że będzie dobrze zrobiona. A za to co ty oferujesz to sorry, tylko naiwny da ci kaskę.
Taka jest smutna prawda niestety.

nietoperz

#12 ·

Dobze na początku moge zrobić za darmo ale jak zauważyliście ja nie chce dużo jeśli wogule mówimy o kasie tylko tyle żeby się zwróciło za przesyłke a dycha za amortyzacje to uważam że nie jest dużo

daszekmdn

#13 ·

Edytowano 2 likes
Znam osobę, która za zgrywanie bierze tyle samo, (Na forum Elektronika podałeś kwotę 10zł kaseta) a zgrywa na porządnych wysokiej klasy dekach, więc tak, jak na rynek, chcesz za taką jakość dużo.
Sygnatura to może być w sądzie. Sygnatura sprawy np. :P

nietoperz

#14 ·

jak nie chcecie sprawdzić jak to wychodzi to wasza sprawa ja proponóje ale niemoge nikogo zmusić

denis333

#15 ·

2 likes
Nie trzeba sprawwdzać żeby na podstawie wniosków wyciągniętych z twoich poprzednich wypowiedzi stwierdzić, że kompletnie nie znasz się na rzeczy. Umówmy się: Sencor to nie jest wysokiej klasy sprzęt, to też nagrania z tego cuda nie powalą jakości. Równie dobrze idąc twoim tokiem myślenia każden jeden mógł by sobie kupić jakiś przegrywator kaset via usb z alledrogo i próbować zarobić na tym fortunę ;)

nietoperz

#16 ·

no to pokasz mi na jakim sprzęcie innym niż sencor zdigitalizujesz płyte vinylową

denis333

#17 ·

2 likes
Na dobrym dowolnym gramofonie podłączonym do interfejsu audio. :P

daszekmdn

#18 ·

Edytowano 2 likes
O to to. A kasety magnetofonowe na dobrych dekach albo magnetofonach również pod interface lub kartą.
Sygnatura to może być w sądzie. Sygnatura sprawy np. :P

misiek

#19 ·

2 likes
Wzmacniacz, lub nawet magnetofon z auxem, gramofon, karta dźwiękowa i komputer.
Potrzebuję papugę, gdyż ściga mnie kruk, za to że pożyczyłem pieniądze od bociana.

nietoperz

#20 ·

Zauważcie że są też tacy co mają jeszcze czarne płyty a jusz nie mają gramofonuw a chcieliby muc słuchać nagrań z czarnych płyt
1 / 3 Następna