Forum

Dlaczego nie wychodzimy poza środowisko?

Środowisko niewidomych

Poprzednia 12 / 14 Następna

piecberg

#221 ·

Czyli za pracę niewidomego zapłacimy my wszyscy bo dofinansowanie nie bierze sie znikąd. Żeby było jasne nie mam nic przeciwko dofinansowaniu bo to dla większości ułomnych jedyna szansa by pracę otrzymać.

magmar

#222 ·

Wolę się tu zatrzymać niż powiedzieć słowo za dużo,
Jeśli dzięki stwierdzeniu, że wygrałeś potyczkę słowną poprawi Ci się humor mogę i Tobie i sobie tego pogratulować.
Wojna to pokój. wolność to niewola.
Ignorancja to siła. G. Orwell "Rok 1984"

piecberg

#223 ·

Magmar co taka nerwowa, hahahaha. Mniej emocji, rozmawiamy przecież. Póki nie dajesz się ponieść emocjom jesteś bardzo fajnym dyskutantem.

magmar

#224 ·

Po prostu nie chciałam zahaczyć o grunt prywatny, ale dziękuję za komplement.
Problem rozdawnictwa to story nna inne wieczory, w tym przypadku jednak osoba niewidoma odda to Tobie czy mi.
Bo jednak pracuje.
Nie ma co udawać widzących, trzeba znać swoje plusy i ograniczenia i otwarcie o nich mówić.
Ze mną mimo ograniczeń mobilnościowych ludzie współpracują i właśnie mimo wszystko chcą konkretnie moich usług, podejrzewam, że tak samo jest z Tobą, więc nie rozumiem, zamiast się cieszyć z sukcesów, które osiągnąłeś masz tendencję do pesymizmu, a może powiedz tym niewidomym, którzy są mniej doświadczeni jak CI się to udało, jakie przeszkody musiałeś pokonać etc.
Jednak masz pewną pozycję, fach w ręku więc ciesz się z tego co masz.

Wojna to pokój. wolność to niewola.
Ignorancja to siła. G. Orwell "Rok 1984"

magmar

#225 ·

1 likes
Dla mnie taki mental jest większą ułomnością niż brak wzroku, bo on wewnętrznie blokuje, nie pozwala żyć.
Są niewidomi prawnicy, psychologowie, nauczyciele, dziennikarze, którzy idą do przodu, a efekty ich pracy widać.
I nie mówię, że wszystko się da.
Byłam na takiej konferencji, gdzie wmawiano osobom niewidomym, że kariera muzyczna stou przed nimi otworem i takie podejście też jest błędne.
I nie tylko chodzi o wzrok, Zobacz jakie badziewie się lansuje z uporem godnym lepszej sprawy.



Wojna to pokój. wolność to niewola.
Ignorancja to siła. G. Orwell "Rok 1984"

magmar

#226 ·

I jeszcze jjedno dla mnie wyznacznikiem jest fakt, że ktoś mimo Twojej jak Ty to powiedziałeś ułomności chce płacić własnie za Twoje i tylko Twoje usługi mimo konkurencji.
Jeśli biorą mnie bym dała recital w miejscu X czy Y zagrała na ślubie, który ma się zwykle raz w życiu to nie świadczy o litości.
To tak samo jakbyś Ty pracował przy płycie zespołu, chcą właśnie CIebie.
Są takie sytuacje i podejrzewam, że się z nimi spotkałeś.


Wojna to pokój. wolność to niewola.
Ignorancja to siła. G. Orwell "Rok 1984"

Natalia2000

#227 ·


Zuzler, są to zajęcia z których można realnie dużo wyciągnąć.

Monia01

#228 ·

Edytowano 5 likes
Realnie niewiele mówi ten wpis. :)
***
🇺🇦 🇵🇱

Julitka

#229 ·

Edytowano
Bardzo wiele. Testy talentów i predyspozycji, doradzenie coachingu, przeprowadzenie takiej symulaji rozmowy kwalifikacyjnej, żeby się podopieczny po niej nie pozbierał celem przygotowania na najgorsze, lekcji z pisania CV i platform zawodowych typu LinkedIn/Github/Proz/cokolwiek innego, umiejętności autoprezentacji, kontakt z przedstawicielami wybranego zawodu itp itd. To prawie utopijne, ale dać może potencjalnie.B (piecberg):
Tylko co taka doradczyni ma doradzić osobie niewidomej?

--
***Jak ja nie cierpię sPAMerfów!

misiek

#230 ·

Coahing, czy istnieje większe oszustwo i mydlenie oczu?
Potrzebuję papugę, gdyż ściga mnie kruk, za to że pożyczyłem pieniądze od bociana.

Julitka

#231 ·

Tak, Twój post. :p Jestem po coachingu i naprawdę mi pomógł. Oczywiście o ile jest dobrze prowadzony.
-- (misiek):
Coahing, czy istnieje większe oszustwo i mydlenie oczu?

--
***Jak ja nie cierpię sPAMerfów!

magmar

#232 ·

Znamy taką jedną Panią, którą bym szczerze poleciła, no nie, Julitko?
Wojna to pokój. wolność to niewola.
Ignorancja to siła. G. Orwell "Rok 1984"

camila

#233 ·

Ale zaraz - zależy co i jak, ale tak naprawdę omijanie ograniczen zależy w sumie od niewidomego, jeśli potrafi szukać narzędzi zastępczych i działać w trochę w inny sposób. W wielu przypadkach się to sprawdza, lub ja to już w ogóle nie powinnam się wypowiadac...
ENFP

magmar

#234 ·

Too prawda, ale są rzeczy, których się naprawdę nie da. Jeżdżenie samochode.
Wojna to pokój. wolność to niewola.
Ignorancja to siła. G. Orwell "Rok 1984"

camila

#235 ·

Edytowano 1 likes
No dobra, nie mówię o tak skrajnych przypadkach, ale o takich, które są"w zasięgu", choć to w przypadku ślepotek bardzo względne pojęcie.
ENFP

magmar

#236 ·

Taki żart sytuacyjny.

-- (magmar):
Too prawda, ale są rzeczy, których się naprawdę nie da. Jeżdżenie samochode.

--
Wojna to pokój. wolność to niewola.
Ignorancja to siła. G. Orwell "Rok 1984"

piecberg

#237 ·

2 likes
Coaching to religia dla niewierzących

piecberg

#239 ·

1 likes
Hahahahah. Pan Blandford ma chyba duże problemy ze zdrowiem psychicznym, ale w internecie każdy znajdzie swoich wyznawców, nawet ten co na wizji zjadł kocie gówno.

Julitka

#240 ·

1 likes
Sławomirze, powiem wprost: Jeśli masz tyle pracy, co mówisz, to się nią zajmij, bo chyba sporo czasu marnujesz na tym głupim Eltenie, zamiast zajmować się własnym studiem. A jeśli nie masz jej tyle, to się przynajmniej przyznaj. Bo ewidentnie widać, że Ci się nudzi i szukasz zaczepki. Gdyby nie to, że to publiczne forum, powiedziałabym parę powiedzeń odpowiednich dla mężczyzn w takiej sytuacji, ale za bardzo śmieszy mnie Twoja postawa, by strzępić język. Tylko chyba na Twoim miejscu nie chciałabym śmieszyć w TEN konkretny sposób.
-- (piecberg):
Coaching to religia dla niewierzących

--
***Jak ja nie cierpię sPAMerfów!
Poprzednia 12 / 14 Następna