słuchajcie ja kiedyś wyrabiałem dowód i Pani w urzędzie poprosiła mnie o potpis więc ja powiedziałem jej że mogę się potpisać ale brailem, to wtedy Pani za okienkiem spytała mnie proszę Pana a czy to jest po polsku?
no dokładnie
Dobre dobre. Ja od biedy się podpiszę, ale szału to to nie robi, szczególnie wtedy jak akurat ten podpis powinien być mega czytelny i jest na ważnych dokumentach, no wtedy to jak na złość wychodzi jak chce.
1 likes
Niektóre banki (np, mój M Bank) oferują podpisywanie się odciskiem przy tworzeniu konta, mając wszystkie niezbędne narzędzia w oddziale.
Mając konto w jakimś porządniejszym banku można sobie on line w 5 minut założyć profil zaufany. W ten sposób można wiele państwowych rzeczy załatwić przez internet, np. wniozki o dowód, kartę EKUZ, wszelkie wyborcze, meldunkowe chyba też. Jeszcze nie testowałem, ale ponoć fajnie to działa.
Coś moim zdaniem każdy powinien potrafić napisać, czy to nazwisko, czy to parawkę. Ja nazwisko mam krutkie, więc tym się posługuję. Wiadomo, ramka to rzecz niezbędna, na niektórych dokumentach nie będzie nawet problemu, jeżeli wykroczymy poza rubrykę. Zawsze znajdą się urzędasy, którzy będą mieć problem ale na takich nie ma rady, poza próbą przyjścia w inny dzień.
Często jest tak, że nam widzący sam to zrobi, co teoretycznie nie jest zgodne z prawem, ale na jakichś mało poważnych dokumentach, zwłaszcza listach, często przejdzie.
Największym problemem są tablety i rozwiązania typu Docu Sign i jemu podobne, w których podpis polega na nakreśleniu parawki myszką. Tu jedynym sposobem jest złamanie prawa i poproszenie widzącego, żeby za nas to zrobił. Sad but true.
Mając konto w jakimś porządniejszym banku można sobie on line w 5 minut założyć profil zaufany. W ten sposób można wiele państwowych rzeczy załatwić przez internet, np. wniozki o dowód, kartę EKUZ, wszelkie wyborcze, meldunkowe chyba też. Jeszcze nie testowałem, ale ponoć fajnie to działa.
Coś moim zdaniem każdy powinien potrafić napisać, czy to nazwisko, czy to parawkę. Ja nazwisko mam krutkie, więc tym się posługuję. Wiadomo, ramka to rzecz niezbędna, na niektórych dokumentach nie będzie nawet problemu, jeżeli wykroczymy poza rubrykę. Zawsze znajdą się urzędasy, którzy będą mieć problem ale na takich nie ma rady, poza próbą przyjścia w inny dzień.
Często jest tak, że nam widzący sam to zrobi, co teoretycznie nie jest zgodne z prawem, ale na jakichś mało poważnych dokumentach, zwłaszcza listach, często przejdzie.
Największym problemem są tablety i rozwiązania typu Docu Sign i jemu podobne, w których podpis polega na nakreśleniu parawki myszką. Tu jedynym sposobem jest złamanie prawa i poproszenie widzącego, żeby za nas to zrobił. Sad but true.
1 likes
Mi z ramką podpisuje się o wiele gorzej, mniej czytelnie. Po prostu mówię, żeby przyłożyć mi długopis w odpowiednm miejscu i jadę. Co do profilu zaufanego mam założony w mbanku i póki co jedyne do czego wykorzystałem to do e-pitu.
1 likes
Witajcie.
Ja jak się podpisuje to albo inicjałami albo pierwsza litera imienia i całe nazwisko.
Używam ramki do podpisu żeby było łatwiej.
Ja jak się podpisuje to albo inicjałami albo pierwsza litera imienia i całe nazwisko.
Używam ramki do podpisu żeby było łatwiej.
Ja najczęściej daję pieczątkę i na niej jakiś bazgroł zwany parafką i tyle zarówno w bankach czy innych dziwnych instytucjach. Na jakichś listach obecności kończy się na pieczątce i tyle w temacie.
A u mnie odcisk palca,
lub, przy braku jego akceptacji,
parawka.
Jednak trzeba liczyć się z tym,
że nie będzie ona nigdy taka sama,
stąd problem np wtedy,
gdy w 2 miejscach dokumentu podpis musi być taki sam i czytelny.
Zakupiłam sobie też takie małe maczadełko,
jak temperówka mała wygląda.
Otwieramy plastikowe pudełeczko,
a w środku jest gąbeczka z tuszem.
lub, przy braku jego akceptacji,
parawka.
Jednak trzeba liczyć się z tym,
że nie będzie ona nigdy taka sama,
stąd problem np wtedy,
gdy w 2 miejscach dokumentu podpis musi być taki sam i czytelny.
Zakupiłam sobie też takie małe maczadełko,
jak temperówka mała wygląda.
Otwieramy plastikowe pudełeczko,
a w środku jest gąbeczka z tuszem.
Mnie rodzina mówi, że o wiele lepiej wychodzi mi podpis z ramką. Poza tym podobno stawiane przeze mnie litery są trochę za małe i na razie samodzielne ćwiczenia, tj. podpisywanie kolejnych dokumentów nie dają mi większej wprawy. Podpisu uczyłam się w Laskach: poznałam najpierw cały drukowany alfabet, a potem zaczęłam rysować litery na folii. Do tej pory szło dobrze, ale kiedy przerzuciłam się na papier, chyba litery pozmieniały kształty.Zwykle też podpisuję się samym nazwiskiem, ale imię też jestem w stanie nabazgrać, jeśli trzeba.
1 likes
Ja się uczyłam pisać jeszcze widząc na tyle, by rysować pisakiem różne szlaczki, laseczki, całe linijki jednej litery, więc chyba mi się trochę wtedy ręka wprawiła. Teraz jestem w stanie podpisać się nawet prawie równo, nie muszę używać ramki. Co prawda pisanych liter nie zna, a chciałabym, ale w takim wypadku mój podpis jest tym cyztelniejszy.
No, długopisem pełne imię, bądź samo nazwisko, nie lubię, ale robię to, a w banku parafkę mi pozwalają postawić.
Te koleszko długie nazwisko masz? A co ja mam powiedzieć? Mamy podobnie przewalone. Ale mnie niestety nikt nie nauczył podpisu, więc piszę tak jak umiem. Najczęściej inicjały. Pieczątka wydaje się dobrym pomysłem do rozważenia, ale chciałbym się nauczyć pisać, bo to jakoś tak głupio nie umieć. Wyszedłem już dawno z myślenia, że po co mi to. :D
--Cytat (denis333):
@Julitka no wiesz. Kiedyś próbowałem się nauczyć tego nieszczęsnego dzienisowicza pisać, ale zawsze ten
podpis był nie czytelny, i krzywy. Zostałem przy inicjałach.
--Koniec cytatu
--Cytat (denis333):
@Julitka no wiesz. Kiedyś próbowałem się nauczyć tego nieszczęsnego dzienisowicza pisać, ale zawsze ten
podpis był nie czytelny, i krzywy. Zostałem przy inicjałach.
--Koniec cytatu
Damian, masz standardowo długie polskie nazwisko z tych zakończonych na -ski lub -cki. Będąc dzieckiem zliczałam litery w mnóstwie nazwisk i ciągle nie chciało wyjść inaczej niż 10, np. Wiśniewski, Nowakowski, Kowalewski itd. Wiadomo, że nie zawsze się to sprawdzi, ale często tak bywa.
Kowalski 8
Janakowski - 10
Biernacki - 9
Bielecki - 8
Jodłowska - 9
hehe na Pierwsze które mi przyszły do głowy to niespecjalnie to się sprawdza. No, ale od 8 do 10 jest znaczna większość.
Janakowski - 10
Biernacki - 9
Bielecki - 8
Jodłowska - 9
hehe na Pierwsze które mi przyszły do głowy to niespecjalnie to się sprawdza. No, ale od 8 do 10 jest znaczna większość.
Zegarowski - 10 :D
--Cytat (balteam):
Kowalski 8
Janakowski - 10
Biernacki - 9
Bielecki - 8
Jodłowska - 9
hehe na Pierwsze które mi przyszły do głowy to niespecjalnie to się sprawdza. No, ale od 8 do 10 jest znaczna większość.
--Koniec cytatu
--Cytat (balteam):
Kowalski 8
Janakowski - 10
Biernacki - 9
Bielecki - 8
Jodłowska - 9
hehe na Pierwsze które mi przyszły do głowy to niespecjalnie to się sprawdza. No, ale od 8 do 10 jest znaczna większość.
--Koniec cytatu
1 likes
ehh, no nie, łamiesz moje argumenty, kolejne nazwisko na 10 liter;P
--Cytat (damianzegarek):
Zegarowski - 10 :D
--Cytat (balteam):
Kowalski 8
Janakowski - 10
Biernacki - 9
Bielecki - 8
Jodłowska - 9
hehe na Pierwsze które mi przyszły do głowy to niespecjalnie to się sprawdza. No, ale od 8 do 10 jest znaczna większość.
--Koniec cytatu
--Koniec cytatu
--Cytat (damianzegarek):
Zegarowski - 10 :D
--Cytat (balteam):
Kowalski 8
Janakowski - 10
Biernacki - 9
Bielecki - 8
Jodłowska - 9
hehe na Pierwsze które mi przyszły do głowy to niespecjalnie to się sprawdza. No, ale od 8 do 10 jest znaczna większość.
--Koniec cytatu
--Koniec cytatu
No to połamie jeszcze bardziej dajmy na to nazwisko Denisa333 ma kolego aż 12 liter i co Ty na to? :D
--Cytat (balteam):
ehh, no nie, łamiesz moje argumenty, kolejne nazwisko na 10 liter;P
--Cytat (damianzegarek):
Zegarowski - 10 :D
--Cytat (balteam):
Kowalski 8
Janakowski - 10
Biernacki - 9
Bielecki - 8
Jodłowska - 9
hehe na Pierwsze które mi przyszły do głowy to niespecjalnie to się sprawdza. No, ale od 8 do 10 jest znaczna większość.
--Koniec cytatu
--Koniec cytatu
--Koniec cytatu
--Cytat (balteam):
ehh, no nie, łamiesz moje argumenty, kolejne nazwisko na 10 liter;P
--Cytat (damianzegarek):
Zegarowski - 10 :D
--Cytat (balteam):
Kowalski 8
Janakowski - 10
Biernacki - 9
Bielecki - 8
Jodłowska - 9
hehe na Pierwsze które mi przyszły do głowy to niespecjalnie to się sprawdza. No, ale od 8 do 10 jest znaczna większość.
--Koniec cytatu
--Koniec cytatu
--Koniec cytatu