Forum

oznaczanie kuchenki indukcyjnej

W kuchni

balteam

#1 ·

Bry, jak oznaczacie swoje kuchenki indukcyjne, jakieś naklejki łatwo się zmywają podczas czyszczenia kuchenki.
Zapraszam osoby posiadające piesy, lub chcące je posiadać, do dołączenia do grupy o psach przewodnikach.

Zuzler

#2 ·

Farba puchnąca?

majkmik1981

#3 ·

Nie wiem, jak to się pisze, ale brzmi to jakoś tak: tacsy doc. To takie kropeczki naklejane na np kuchenkę. Ja jeszcze takimi kropeczkami mam oznaczone piekarnikowe stopnie i na mikrofali pokrętło od czasu, bo kręciło się gładko – bez skoków..

Pitef

#4 ·

A nie Tacti Mark?
Sygnatura? A co to jest i do czego :D

daszekmdn

#5 ·

A co w przypadku dotykowej kuchenki? Cokolwiek można?
Sygnatura to może być w sądzie. Sygnatura sprawy np. :P

tomecki

#6 ·

Można próbować farbą puchnącą, jakimiś przyklejanymi ustrojstwami. Nie zawse to działa, bo kuchenki miewają czasem suwak, czyli takie wąskie i długie, które w zależności od tego, w gdzie zostało naciśnięte wysyła odpowiednią wartość.

Postukujacy

#7 ·

Edited
Silikonowe odbojniki półkoliste. Są różne rozmiary, idzie to w dużych ilościach a jak się odklei to można łatwo dać nowe, nawet zostaje lekki ślad to samemu nie raz doklejałem w razie potrzeby.
Co do podziałki to ja mam to tak zorganizowane, że lewy skraj linijki zaznaczony jest dwoma kropeczkami obok siebie, ponad środkową wartością jest kropeczka i jeszcze zaznaczyłem prawą końcówkę. Palcami można wyskalować moc jaką się chce ustawić. Powiedzmy kiedy 9 to środek, to palec w prawo to będzie moc 10. Na maxa to zaraz przy prawej krawędzi. Zero - przy lewej. I od tego plus minus kawałek w tą czy w tamtą. Gładzenie podziałki to takie małe oszustwo, żeby się to komfortowo robiło, ale nie ma potrzeby tak działać. Wystarczy dotknąć tej podziałki w odpowiednim miejscu - u mnie przynajmniej. Zaznaczam to, bo spotkałem osoby myślące, że moc ustawi się po przesunięciu palcem a nie dotknięciu.
INFP

majkmik1981

#8 ·

Hm.... raczej że to jest końcówka doc, to jestem pewien. Nabyłem to, to w lumenie, i nawet nie ździerali za bardzo.

-- (Pitef):
A nie Tacti Mark?

--

JM

#9 ·

ja poprostu użyłem taśmy z krótkimi oznaczeniami brajlowskimi

JM

#10 ·

taśma brajlowska - chyba z lumenu, z symbolicznymi napisami bądź oznaczeniami zrobionymi na mojej maszynie brajlowskiej

Kat

#11 ·

Edited
Wszystko pięknie, ale jak się to zachowuje przy czyszczeniu? Wszak wiadomo, że taką kuchenkę trzeba czyścić, a o ile wiem, te super hiper przyklejane oznaczenia lubią się odklejać pod wpływem wody/ środka czyszczącego, jeśli zabrudzenia są duże to bez jakiegoś odtłuszczacza raczej trudno się obejść.
Pytam jedynie z czystej ciekawości, bo sama mam kuchenkę gazową, ale myślałam nad oznaczeniem na piekarniku, ale właśnie to ewentualne odklejanie trochę mnie odstręcza.
"Nie wolno się bać.
Strach zabija duszę.
Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie.
Stawię mu czoło.
Niech przejdzie po mnie i przeze mnie.
A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego drogę.
Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. ... Jestem tylko ja."
- Litania Bene Gesserit przeciw strachowi ("

mustafa

#12 ·

Taśma odkleja mi się sama z siebie od słoików, choć kiedyś oznaczyłem jednopalnikową kuchenkę tak i nie odkleiło się. Teraz osobiście bym użył chyba sylikonu.


Biorę z konta każdego Eltenowicza po 500 zł i słucham państwa.

Powyższa wypowiedź, wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.

Kat

#13 ·

Taaaa, silikon jest nie do zajechania. :)
-- (mustafa):
Taśma odkleja mi się sama z siebie od słoików, choć kiedyś oznaczyłem jednopalnikową kuchenkę tak i nie odkleiło się. Teraz osobiście bym użył chyba sylikonu.




--