Forum
Niewidomi w filmach, serialach i innych produkcjach telewizyjnych
No i jeszcze niedawno w TV leciał "Port lotniczy 1977". O katastrofie samolotowej. Fikcyjny. Na pokładzie był niewidomy, który śpiewem i grą na pianinie umilał pasażerom czas. Zginął jako jeden z pierwszych. Twórcy chyba nie bardzo mieli pomysł na tę postać. :(
No wiesz Emilko- takie nawiązanie do Titanica. Orkiestra starała się umilić chwilę tonącym.
--Cytat (Mimi):
No i jeszcze niedawno w TV leciał "Port lotniczy 1977". O katastrofie samolotowej. Fikcyjny. Na pokładzie był niewidomy, który śpiewem i grą na pianinie umilał pasażerom czas. Zginął jako jeden z pierwszych. Twórcy chyba nie bardzo mieli pomysł na tę postać. :(
--Koniec cytatu
--Cytat (Mimi):
No i jeszcze niedawno w TV leciał "Port lotniczy 1977". O katastrofie samolotowej. Fikcyjny. Na pokładzie był niewidomy, który śpiewem i grą na pianinie umilał pasażerom czas. Zginął jako jeden z pierwszych. Twórcy chyba nie bardzo mieli pomysł na tę postać. :(
--Koniec cytatu
W Plebanii był niewidomy chłopak i grał go nawet niewidomy aktor. Jescze Malanowski i partnerzy odc 89 tam też była niewidoma ktura była zastraszona przez swego agresywnego szwagra.
No i na wspólnej i ta wredna, rozczeniowa, niewidoma dziewczyna co to żonatego faceta wyrwała. Są jeszcze takie filmy, co prawda nie wiem czy tą postać mozna podciągnąć pod niewidomego, no ale widzieć to on nie widział tak jak widzący. Mowa o filmach kroniki Riddicka, pitch black i kreskówka mroczna furia. Tytółowy Riddick widział tylko w podczerwieni, a na co dzien chodził w takich dziwnych okularach. No i był jeszcze jakiś film, tytółu niestety nie pamietam, o niewidomej dziewczynie, która została napadnięta, jej babcię zastrzelono, a potem ona sama walczyła o życie.
1 likes
Tak to jest gdy scenarzysta i rerzyser, którzy nie mają pojęcia o niewidomych dadzą widzącą aktorkę by odegrała niewidomą, mimoże ona ma jeszcze mniejsze pojęcie niż oni.
w policjanci i policjantki w kturymś odcinku też była niewidoma a w sprawiedliwi wydział kryminalny był niewidomy
w hiszpańskiej telenoweli kotka la gata jest niewidoma dziewczyna
Motyw utraconego i odzyskanego wzroku często pojawia się w latynoskich telenowelach, przykładowo: "Esperanza", "Esmeralda", "Luz Maria" i "Stellina".
Mała dygresja, ale nie mogę się powstrzymać.
Esperanza? :D Ta od produkowania słuchawek? :D
Esperanza? :D Ta od produkowania słuchawek? :D
Esperanza nie jest producentem stricte słuchawek, tylko ogólnego sprzętu, a krótko mówiąc chińskiej tandety. Sam mam etui na cd tej firmy na 80 płyt. Oczywiście z psełdoskóry i już prawie całe podarte.
W Policjantkach i policjantach oraz Gliniarzach przewinął się motyw niewidomych, ale to jakieś takie na odczep się i niezbyt zgodne z prawdą.
Tak samo z radiem było :D.
Tak samo z radiem było :D.
Policjantki generalnie są robione na odczep się i tak przekoloryzowane, że bania mała. Zacząłem to oglądać, bo liczyłem na coś w stylu ala stare W11, ale to Polsatowskie, więc czego mogłem się spodziewać? Już nie oglądam, bo to takie tandetne, że żal, a ten Białas czy jak mu tam było zawsze mi ciśnienie podnosił. Jeszcze tak sztucznie wykreowanego typa chyba nie widziałem.
W "Policjantkach i policjantach" ten motyw z niewidomą bardzo niefajny był o ile dobrze pamiętam. Generalnie nie widziałam jeszcze, żeby ktoś coś takiego zrobił dobrze.
Na adapterze widziałam kiedyś film "Mój anioł" i tam była niewidoma dziewczyna, którapóźniej odzyskała wzrok i niewidzialny chłopak. Śmiałam się, że niewidoma dziewczyna i niewidzialny chłopak.
W serialu Oficer i trzeci oficer, które są ze sobą powiązane był niewidomy chłopiec, syn sąsiada głównego bohatera i, co ciekawe, grał go mój kolega ze szkoły.