Cześć. Nie wiem czy to dać tutaj. Przychodzę z pytaniami. Jakich ekspresów urzywacie i jakie polecacie? Szukam jakiegoś, najlepiej, aby mógł dodawać mleko do kawy i nie był jakoś strasznie drogi.
tak, myślę, że to dobre miejsce. Osobiście testowałem w domu rodzinnym Saeco z serii Incanto, dokładnego modelu teraz nie pamiętam. to był taki naprawdę dość drogi ekspres ciśnieniowy, automatyczny, miał nie tylko spienianie mleka, ale i mechanizm do robienia Latte.
Sam aktualnie używam De Longhi, z serii Magnifica, dokładnie ten, o którym chyba Darek Marchewka robił podcast w serwisie tyflopodcast. Używam go dlatego, że jest w pełni przyciskowy i nie wyświetlaczowy.
jest toteż całkiem sensowne cenowo rozwiązanie, w miarę bezproblemowe w eksploatacji po niewidomemu.
a zatem spiesze z informacją, iż w moim wypadku jest to De’Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B natomiast dowolne 22110 będzie OK. Chodzą słuchy, że da to się nawet jeszcze kupic
Mamy ten ekspres, tzn jeden z tych typów, kupiony właśnie po audycji w Tyflopodcaście. Ma już 2 lata i jak na razie sprawuje się jak najbardziej w porządku.
Zwykle, chociaż pewnie nie wszędzie funkcjonuje to tak, że masz przypisane przyciski do konkretnych kaw. Dopiero, jak chcesz coś zmienić, to wchodzą w grę jakieś dziwne rzeczy, suwaki itp.
@papierek No niekoniecznie. Tzn. nie mówię, że akurat tamten będzie nieobsługiwalny, ale już te z serii Dynamica, które mają apkę, szeregują na wyświetlaczu dotykowym kawy pod względem częstości używania i/lub układają od ostatnich. I zaraz powiesz, że to tylko te modele Dynamica - ja tego nie wiem, więc wolę założyć z góry.
Kojarzy mi się, że w Elettach jest tak samo; bo przecież jest to wyświetlacz dotykowy, a nie sensory dotykowe, jak przy indukcji.: równie dobrze może się wyświetlić komunikat włóż hamburgera do stacji dysków lub "odkamień mnie". o ile z pierwszym nie zrobimy nic, o tyle "odkamień mnie" może mieć opcję nie teraz, i już jak to mówią "dupa zimna".
Jura E8 EC. Ciekawa choć droga propozycja całkiem dostępna dla nas niewidocznych. Expres wprawdzie posiada apkę i można kupić modół Wi-Fi jak również Bluetooth, ale apka jest jedynie do kompozycji kawowych, każdy użytkownik w domu może w apce ustawić własne preferencje kawowe, rodzaj, temperature, moc i ilość zarówno kawy jak i mleka, jeszcze nie testowałem bo nie mogę się połączyć po Wi-Fi, będę kupował moduł Bluetooth, ale według informacji nie posiada apka możliwości konserwacyjnych expresu, nie wyświetlają się również komunikaty expresu w apce, jedynie na wyświetlaczu, ale te można odczytać telefonem. Ekran nie jest dotykowy, posiada 6 przycisków, 4 z nich są konfigurowalne i można do każdego przypisać rodzaj kawy. Są trzy ekrany na których można wybrać kawę więc można przypisać sobie 12 specjałów do przycisków, po 4 na każdy z trzech ekranów. Czwarty ekran to ekran roboczy, tutaj np. włączamy płukanie systemu mlecznego czy czyszczenie systemu mlecznego, tutaj też włączamy czyszczenie systemu grzewczego, ten nie jest wyciągany, wrzuca się kapsułkę i uruchamiamy tryb czyszczenia. Wszystko można ogarnąć na pamięć, ja już czyściłem system mleczny. Płukanie odbywa się automatycznie zarówno systemu mlecznego jak i kawowego. Expres ma osobno system mleczny, cały cykl tworzenia pianki przebiega jedynie przez ten system, który jest rozbieralny, są dwie dysze, osobno do kaw czarnych i osobno do mlecznych. Nie ma miejsca na pojemnik na mleko, jest wężyk i stawiamy pojemnik obok lub wężyk bezpośrednio do kartona czy butelki z mlekiem. Narazie go rozpracowuję, ale nie wygląda na skomplikowany. Bałem się trybu inteligentnego, ale gość w sklepie powiedział, że można go wyłączyć, a w ostateczności okazało się, że Jura E8 EC nie posiada już trybu inteligentnego, że Jura się wycofał z tego, bo były z tym problemy, nie ma więc problemu, że nagle pod przyciskiem z cappuccino pojawi się Esspresso i odwrotnie. Kawa z tego expresu rewelacja, wiadomo, rodzaj kawy jest też ważny, ale kawa to połowa sukcesu, druga to expres, esspresso wychodzi wyśmienite, jak w kawiarni, jest takie gęstawe.
No i połączyłem się po bluetooth, jeszcze nie miałem okazji sprawdzić czy pojawi się jakiś komunikat na ekranie apki, ale kiedy wybrałem kawę do zrobienia to mam procentowy postęp w apce przygotowywania tejże kawy. Można w samej apce sprawdzić stan filtra, czyszczenia systemu grzewczego czy mlecznego i inne parametry. Jak pisałem, nie wiem czy będą się wyświetlały na ekranie apki razem z komunikatami na ekranie expresu. ale to i tak wiele. W samej apce jak już wspominałem można edytować parametry każdej z kaw czyli ilość kawy, moc kawy, temperatura kawy, a w mlecznych dodatkowo ilość mleka jak i temperatura mleka.