(jeżeli ktoś jeszcze nie zna tego uniwersum to polecam się z nim zapoznać fanom postapo itp).
W tym przypadku w przeciwieństwie do dying light lub innych podobnych w założeniach grach wideo, sami będziemy mogli odkrywać cały świat przedstawiony, na tzw. własną rękę.
Po świetnej dostępności w drugiej części TLOU, przyszła pora i na pierwszą część.
Twurcy już po premierze TLOU part II nie wykluczali kolejnego remake-u pierwszej odsłony, jednak w takowej miały by być opcje dostępnościowe takie jak w part II.
Można by powiedzieć, "na naszych oczach" itd. ale wiadomo.
Z parafrazójmy to więc i powiedzmy "na naszych uszach" ukazują sie dowody.
Po pogłoskach i głosach w sieci, wreszcie możemy usłyszeć jak ta dostępność wyglądać będzie.
Ukazał sie taki oto trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=LINKh60I8CY
Również ukazał się artykół:
https://blog.playstation.com/2022/08/26/the-last-of-us-part-i-full-list-of-accessibility-features/
Można by pomyśleć, "to zrobią to co było w dwójce i koniec", jednak Naughty Dog nie był by sobą jakby czegoś nie zmienił.
Po za jeszcze bardziej ulepszoną dostępnością w grze ma sie pojawić między innymi, audio deskrypcja w cutscene-kach.
Teraz pytanie: "kiedy i gdzie?"
otóż:
kiedy? - 02.09.2022
gdzie? - PS5 (ale planowana jest też wersja na PC)