na laptopie i w eltenie roberta z nvda. miałem inny głos, ale wkurzał mnie niespodziewanymi trzaskami podobnymi do zakłóceń w czasie burzy na falach długich kiedy czytał - iwen 3
Aktualnie tylko Espeak w wariancie Robert. Klucza od Iwony nie mogę znaleźć, a Paulina Microsoftowa do mnie nie przemawia.
Edytowano
Ja podobnie, na komputerze espeak, a na telefonie / macu Zosia. CHoć zmieniłabym chętnie na Krzysztofa, Zosia mi się nie podoba. I w ogóle dziwna ona jest na tym macu. Jeszcze teraz tylko muszę sprawdzić, co ja tu mam dostępnego z angielskich głosów aktualnie, bo rzako ich używam, więc nawet nie pamiętam, któego używałam. :d Na pewno nie używałam nigdy angielskiego espeaka do czytania, brdzo jest dla mnie niewygodny. Jeśli miałąbym użyć do komputera jakiegoś ludzkiego głosu, to Jacka, albo ewentualnie też Krzysztofa. COś mi te damskie głosy nie podchodzą nigdy.
A, no i jeszcze wariant, najczęściej używam wariantu Max, ewentualnie ROb jest spoko. Eksperyment: ustawcie sobie wariant whisper na prędkość zero. Faaaaaajne to jest. xd.
A, no i jeszcze wariant, najczęściej używam wariantu Max, ewentualnie ROb jest spoko. Eksperyment: ustawcie sobie wariant whisper na prędkość zero. Faaaaaajne to jest. xd.
witam. Jeśli chodzi o mnie, kiedyś na pc i laptopie z windowsem, używałem e-speaka, najczęściej wariant iwen 3, czy jak to się pisze, nie wiem. Natomiast teraz używam, zarówno na pc, jak i na iphone krzysztofa, Zośka jakoś mnie za bardzo nie przekonuje, niestety na macbooku air 2017, którego kupiłem półtora roku temu, używam Zośki, bo na razie Krzysztofa nie wprowadzili, dziwię się tylko, że panowie z cuppertino nie wprowadzili tego Krzycha na mac os, a naprawdę szkoda, bo Krzysiek jakoś mi się wydaje najbardziej wiargodny, czasem używam agaty w NVDA, ale tej vocalizerowskiej, sterownik sapi 5 mam zwalony, więc scansoftu nie używam, zgadzam się, scansoft miał poważne błędy jeśli chodzi o interpretację wielkich liter, faktycznie przetwarzał je na liczby rzymskie, z jednej strony dobrze, bo przynajmniej czytał liczbą rzymską numery minionych wieków lub obecnego, :xd . Jeszcze jedna sprawa, scansoft skracał litery w i z, czytał je poprostu jako wy i zy, hehehehe, zresztą każdy kto używał realspeak scansoft o tym wie :) . Jeszcze używałem ivony, najczęściej głosu jacek i Ewa, ale najczęściej jednak Jacka, teraz akurat ivona nie jest wspierana. Jeszcze używałem na starym symbianie Ani z acapela, no i też wersji próbnej dla wtyczki acapela voices for NVDA.
A głosów onecore dla windows 10 po prostu nie trawię, już wolałbym używać głosów od google tts.
Przepraszam, ivona raczej nie jest rozwijana, wspierana może jest, w sklepie, a raczej firmie harpo jest dostarczana z programem speech2go, nuance też tam jest, można zresztą dokonać wyboru przy zakupie, to ewentualnie taki przykład.
Nie różnię się od większości. Najbardziej podoba mi się Espeak (wariant Max), a do jego drobnych przekłamań jestem przyzwyczajona i rozumiem go w kilku językach, zresztą sporo korzystam z brajla. Nawet częściej niż myślę, bo gdy nie mam podłączonej linijki, często łapię się na dotykaniu pustego stołu. :-) Aw telefonie też mam Zosię, ale podstawową, bo rozszerzonej jakoś nie mogę słuchać.
Moim zdaniem właśnie Zośka podstawowa gada tak, jakby obciągała.
--Cytat (Mulka):
Nie różnię się od większości. Najbardziej podoba mi się Espeak (wariant Max), a do jego drobnych przekłamań jestem przyzwyczajona i rozumiem go w kilku językach, zresztą sporo korzystam z brajla. Nawet częściej niż myślę, bo gdy nie mam podłączonej linijki, często łapię się na dotykaniu pustego stołu. :-) Aw telefonie też mam Zosię, ale podstawową, bo rozszerzonej jakoś nie mogę słuchać.
--Koniec cytatu
--Cytat (Mulka):
Nie różnię się od większości. Najbardziej podoba mi się Espeak (wariant Max), a do jego drobnych przekłamań jestem przyzwyczajona i rozumiem go w kilku językach, zresztą sporo korzystam z brajla. Nawet częściej niż myślę, bo gdy nie mam podłączonej linijki, często łapię się na dotykaniu pustego stołu. :-) Aw telefonie też mam Zosię, ale podstawową, bo rozszerzonej jakoś nie mogę słuchać.
--Koniec cytatu
Ostatnio zmieniłem sobie syntezator w iPhonie. Obecnie używam Krzysztofa rozszerzonego, jakoś mi się spodobało jego brzmienie. Wcześniej używałem zosi rozszerzonej, ale mi się znudził ten głos. Na komputerze nadal espeak wariant maks, a na samsungu s6 nadal ivona maja. Pozdrawiam.
Ivonę można mieć nawet na kompach.
Hej, jednoznacznego głosu jakiego używam nie da się ując tak po prostu. Jeśli używam Jaws to głos Agata, jeśli NVDA to to zależy od wtyczki, bo jeśli Nuance vocalizer to Krzysztof, jeśli Espeak to wariant Robert, a jeśli Speechplayer to wariant Edward. I to jeśli chodzi o polskie głosy jakich używam.
Czy ktoś może mi podrzucić link do aktualnej wersji speechPlayer oraz gregora?
Chodzi o wersje kompatybilne z phytonem 3
Chodzi o wersje kompatybilne z phytonem 3