1 / 3
Następna
Zastanawiam się nad jakimś ekspresem ciśnieniowym. Interesuje mnie oczywiście automat. Jest coś, przynajmniej jak narazie do obsłużenia przez smartphona? Jeżeli z tym średnio, to czy najlepiej co do prostoty bawić się kapsułkami, albo siedzieć na przelewówkach?
--Cytat (johnson):
Zastanawiam się nad jakimś ekspresem ciśnieniowym. Interesuje mnie oczywiście automat. Jest coś, przynajmniej jak narazie do obsłużenia przez smartphona? Jeżeli z tym średnio, to czy najlepiej co do prostoty bawić się kapsułkami, albo siedzieć na przelewówkach?
--Koniec cytatu
Expres sterowany smartphonem:
Ekspres DELONGHI ECAM 370.95.S
https://www.mediaexpert.pl/ekspresy-cisnieniowe/ekspres-delonghi-ecam-370-95-s,id-1206554
3199 zł
Edytowano
Masz go? Widziałeś gdzieś? Soft dostępny? Tak studiowałem teraz ten opis. Zapowiada się ciekawie. A co w kwestii przykładowo jakichś Phlillipsów, Saeco. Warto brać? Jak nie przez smartphona, to czy jest coś w tej klasie łatwego w obsłudze na samym sprzęcie, a nie przez telefon?
Saeko też sąbardzo dobre, ale o ile się nie mylę mają tylko możliwość robienia kawy z zziarnistej, de longhi robią rónież z mielonej.
Nie mam tego bo zbyt drogi, jest dostępny w miarę tańszy, 2.500, ale bez bluetooth, ma wyczuwalne przyciski, ale jest potrzebna osoba widząca do okresowej konserwacji, odkamieniania, bo komunikaty na panelu dotykowym. Aplikacja jest w sklepie play, myślę, że do ogarnięcia, nie da się jej do końca sprawdzić bo szuka użądzenia, nie wszystkie przyciski są zaetykietowane i tu znowu osoba widząca potrzebna żeby sobie te zaetykietować.
Nie mam tego bo zbyt drogi, jest dostępny w miarę tańszy, 2.500, ale bez bluetooth, ma wyczuwalne przyciski, ale jest potrzebna osoba widząca do okresowej konserwacji, odkamieniania, bo komunikaty na panelu dotykowym. Aplikacja jest w sklepie play, myślę, że do ogarnięcia, nie da się jej do końca sprawdzić bo szuka użądzenia, nie wszystkie przyciski są zaetykietowane i tu znowu osoba widząca potrzebna żeby sobie te zaetykietować.
Jeszcze chyba Nivona takie robi. Ponoć dostępne i ceny nieco niższe, bo jakieś chyba dwa tysie wystarczą. Może z haczkiem. Inna rzecz, że u nas stoi taki najtańszy ciśnieniowy Delonghi za chyba 1200, który ma parę przycisków na krzyż i bez żadnego problemu da się to to obsłużyć na ślepo.
Tyle, że te po tysiaku nie mają pojemnika na mleko i nie zrobisz cappuccino czy latte maciato z automatu, musisz sam mleko spienić dyszą
Ten tańszy bez sterowania telefonem to De Longhi Primadonna S, ma wyczuwalne przyciski, czyszczenie pojemnika na mleko, dzyszy do spieniania to pokrętło do końca przekręcamy, kawa jest automatycznie robiona, espresso i te mogą być dwie jednocześnie robione bo są dwie dysze, dodatkowo z automatu robiona cappucino oraz latte maciato, do tego są zdefiniowane rzyciski, wydaje dźwięki, ale te trzeba włączyć w ustawieniach na panelu dodtykowym, tak więc do konfiguracji potrzebne oko, ma auto czyszczenie, takie przepłukiwanie, przy każdym uruchomieniu i przed wyłączeniem podstawiamy naczynko żeby przepłukał dysze od kawy.
Niestety komunikaty na panelu są dla nas niedostępne czyli jeśli w domu nie ma osoby widzącej niestety ten expres odpada, ale podaję link:
Ekspres DE LONGHI ECAM 28.465 MB Prima Donna S Inox
https://www.mediaexpert.pl/ekspresy-cisnieniowe/ekspres-de-longhi-ecam-28-465-mb-prima-donna-s-inox,id-181077
Niestety komunikaty na panelu są dla nas niedostępne czyli jeśli w domu nie ma osoby widzącej niestety ten expres odpada, ale podaję link:
Ekspres DE LONGHI ECAM 28.465 MB Prima Donna S Inox
https://www.mediaexpert.pl/ekspresy-cisnieniowe/ekspres-de-longhi-ecam-28-465-mb-prima-donna-s-inox,id-181077
1 likes
Ja polecam de longi. Mamy i nie mamy z nim żadnego problemu. Jak nie robi kawy i na wyświetlaczu pojawia się powód, to nie przeczytamy, ale to nie takie trudne sprawdzić czy brakuje wody, kawy czy zapchane od śmieci.
Weź pod uwagę, że nie każdy sprzęt AGD ma wi-fi
W przpadku Delonghi to koszt znacznie wyższy, nie ma też jak sprawdzić dostępności apki, bo bez połączenia z urządzeniem nic nie sprawdzimy.
W przpadku Delonghi to koszt znacznie wyższy, nie ma też jak sprawdzić dostępności apki, bo bez połączenia z urządzeniem nic nie sprawdzimy.
Witajcie ja mam ekspres delongi magnifica s kappucino jest prawie w pełni dostępny bo tylko przy pierwszym uruchomieniu potrzebna jest osoba widząca i przy odkamienianiu a tak wszystko można zrobić na ślepo jego koszt to około 2500 zł ma dozownik na mleko ale przed zakupem najlepiej go obmacać albo u kogoś albo w sklepie na ekspozycji. ten ekspres niema aplikacji wszystko ustawia się przyciskami fizycznymi
Witajcie co do ekspresuw automatycznych saeko czy filips to nie polecam nie jest on dostępny dla niewidomych bo wszystko co się wuyśfietla jest w piktogramach a poza tym od czasu do czasu czeba wyczyścić blok kawowy a bardzo ciężko się go wkłada spowrotem. Wiem bo moja mama go ma ja polecam ekspres automat delongi magnifica s kapuczino
Czy ktoś może posiada taki expres?
Jest to ekspres, który posiada przyciski, oczywiście nie jest to pełny automat bo trzeba sobie zmieloną kawę do tej kolby wsypać, ale reszta wygląda na to, że do obsłużenia, problem w tym, że te przyciski mrugają w trakcie podgrzewania wody, a kiedy jest gotowe to świecą jednostajnie, albo gasną, jakoś tak.
Pytanie czy ktoś ma i czy da się to ogarnąć jakoś na słuch, bo sygnałów raczej toto nie wydaje, ale samo urządzenie może dawać jakieś swoje dźwięki po których da się rozpoznać kiedy jest gotowy do działania, do przyrządzenia kawy.
Jest to ekspres, który posiada przyciski, oczywiście nie jest to pełny automat bo trzeba sobie zmieloną kawę do tej kolby wsypać, ale reszta wygląda na to, że do obsłużenia, problem w tym, że te przyciski mrugają w trakcie podgrzewania wody, a kiedy jest gotowe to świecą jednostajnie, albo gasną, jakoś tak.
Pytanie czy ktoś ma i czy da się to ogarnąć jakoś na słuch, bo sygnałów raczej toto nie wydaje, ale samo urządzenie może dawać jakieś swoje dźwięki po których da się rozpoznać kiedy jest gotowy do działania, do przyrządzenia kawy.
Pozostaje chyba obliczyć z osobą widzącą po jakim czasie przycisk gaśnie i przestaje migać i potem sobie samemu ten czas odmierzać.
1 likes
U mnie jest podobnie, co prawda mam inny zupełnie ekspres, ale też kolbowy. W czasie, gdy ustrojstwo się grzeje, ja szykuję kawę i jakoś tak wychodzi, że gdy zamontuję kolbę, to już wszystko jest rozgrzane jak trzeba.
OK, a jak z czyszczeniem, bo znalazłem lepszy model bo z pojemnikiem na mleko i robi latte i cappucino, ale trzeba czyścić, odkamieniać oraz odwapniać.
1 likes
Mój też ma pojemnik na mleko, przyznam, że mycie tych rurek to jest niezła przeprawa, ale ma automatyczne czyszczenie parą tych rurek.
Jeśli chodzi o odkamienianie to w instrukcji jest napisane, że wystarczy ocet i do czyszczenia też.
Ja akurat używam wody filtrowanej do ekspresu, więc problemu z kamieniem nie mam.
Jeśli chodzi o odkamienianie to w instrukcji jest napisane, że wystarczy ocet i do czyszczenia też.
Ja akurat używam wody filtrowanej do ekspresu, więc problemu z kamieniem nie mam.
Używam chyba tego ekspresu jak w temacie, co do rozgrzewania to jest tak, że jak nie jest rozgrzany to można naciskać przyciski i nic się nie dzieje. nie włączy się.
Ja mam ekspres na przyciski fizyczne, jest ich 6 i dzięki temu mogę sobie na nim spokojnie poradzić.
1 / 3
Następna