Forum

Tablet z Windows 10

!Archiwum

1 / 2 Następna

Pitef

#1 ·

Witajcie, od dawna chodził mi po głowie pomysł zakupu tabletu z windowsem. Ma on mi służyć głównie do Mirandy/ fb/ podstawowego przejżenia neta oraz NVDA Remote, za pomocą którego kontrolował bym kompa domowego. Czy z klawiaturką takie rozwiązanie waszym zdaniem ma sens? Często np. Jeżdżę do klientów na szkolenia które prowadzę, i wymagana jest instalacja/ pobranie czegoś na szybko. Nie wożę ze sobą dysku, a taki tablecik 8 do 10 cali sprawdził by się moim zdaniem w wielu sytuacjach. Może się mylę. Napiszcie co sądzicie, i czy waszym zdaniem warto.
Sygnatura? A co to jest i do czego :D

pates

#2 ·

Edytowano
Do ekstremalnie prostych sytuacji tak. Chyba, że surface.
„Równowaga nie działa w korporacjach. Tam rządzi chaos i budżet.

Pitef

#3 ·

To poleć mi proszę jakieś etui i klawę na bluetough, chyba że znasz takowy zestaw. Musi to być etui z klawą albo na kabelku i z jednym dodatkowym wejściem USB, albo bezprzewodowa tak, abym miał w tableciku wolne gniazdo.
Sygnatura? A co to jest i do czego :D

Pitef

#4 ·

Pomyłka!!! To jest Lenovo Joga Tab 2, 851F. Nie mam pojęcia, czy jest do niego coś dedykowanego czy trza uprawiać partyzantkę.
Sygnatura? A co to jest i do czego :D

daszekmdn

#5 ·

Edytowano 1 likes
Bawiłem się kiedyś tabletem z Windowsem, niestety nie byłem zbyt trzeźwy i było to dawno gdzieś z 3 lata temu. :D
Generalnie do podstawowych zadań sprawdza się dobrze, tylko musisz uważać, bo chyba nie na każdym odpalisz NVDA, o ile na jakimkolwiek.
Jak chodzi o klawiaturę, mój znajomy @Nsoft15 ostatnio wychaczył fajną, ale na Bluetooth. Jej zaletą jest możliwość złożenia na pół, ale modelu nie pomnę.
Sygnatura to może być w sądzie. Sygnatura sprawy np. :P

Pitef

#6 ·

Już go mam, gość dożucił mi huba usb z czytnikami kart pamięci i td, podłączyłem zwykłą od kompa i działa. Chrome, nvda i inne pierdolety też.
Sygnatura? A co to jest i do czego :D

pates

#7 ·

Piotrek, a dzisiaj widziałem takie fajne tablety z windą 4 gb ram, 64 gb dysk, intel celeron za chyba 5 stówek od sztuki i nówki.
„Równowaga nie działa w korporacjach. Tam rządzi chaos i budżet.

nsoft15

#8 ·

Fajne są rzeczy typu yoga tab albo asus transformers gdzie mamy coś na kształt netbooka ale z odczepianym ekranem od reszty, czyli normalnie jest klawa i touchpad i cała reszta ale jest to jako stacja bazowa, są tam piny i odczepiany ekran dotykowy. Używałem kiedyś narratora na win10 na ekranie dotykowym i zajebiście to śmiga, nvda też próbowałem i jak się nauczysz gestów to możesz wszystko.

zywek

#9 ·

Wszystko to nie, bo pisać średnio chyba.

Pitef

#10 ·

Kolejna sprawa, a mianowicie: Sterownik audio nosi nazwę: Wolfson Audio Driver, a w systemie widoczne to to jest jako Głośniki Intel SST czy jakoś tak. Chciał bym tam powyłączać ugorszenia, tyle, że w samym panelu windowsowym nic nie ma, a aplikacji dedykowanej nie mogę w żaden sposób znaleźć. Ma ktoś pojęcie jak to zrobić?
Sygnatura? A co to jest i do czego :D

zywek

#11 ·

Może tam żadnych ugorszeń nie ma?

Pitef

#12 ·

no przynajmniej na głośniczkach jest. Nvda tak jak by przerywało, ucinało począteczki liter.
Sygnatura? A co to jest i do czego :D

pates

#13 ·

Piotrek, chyba wiem, o co tutaj chodzi. Jeśli mam rację masz taki mały, wsumie to nierozwiązywalny problem. Ale jak chcesz, to możemy poprubować i się zdzwonić.
„Równowaga nie działa w korporacjach. Tam rządzi chaos i budżet.

Pitef

#14 ·

Niestety do wolfsona nie ma żadnych alternatyw, przynajmniej nie znalazłem. Może ktoś z was, kto korzysta z Rassbery Pi miał podobnie? Ponoć ten modół tam jest jako dźwiękowy w tych malynkach.
Sygnatura? A co to jest i do czego :D

pates

#15 ·

Mam raspberry, windows też tam jest w wersji arm, ale tam nie ma tego problemu.
„Równowaga nie działa w korporacjach. Tam rządzi chaos i budżet.

Pitef

#16 ·

ale na moim winda nie jest ARM, tylko normalny 32 bit.
Sygnatura? A co to jest i do czego :D

pates

#17 ·

No na malinie nie postawisz windowsa zwykłego. Może przez vm by się dało, nie wiem, tylko do tego musiał bym mu dać kartę powiedzmy 128 gb.
„Równowaga nie działa w korporacjach. Tam rządzi chaos i budżet.

Pitef

#18 ·

No to ja nie wiem. Mam wbudowanej pamięci 32 gb, winda z eltenem, sterami, teantalkiem, mirandą i czymś tam jeszcze, aha. z Googledrive zajmuje 12,5 gb.
Sygnatura? A co to jest i do czego :D

pates

#19 ·

Mnie to dziwi, że to wgl działa na tak śmiesznym dysku, no i że 2 gb ramu nawet jakoś tam dają radę.
„Równowaga nie działa w korporacjach. Tam rządzi chaos i budżet.

zywek

#20 ·

1 likes
No to to na pewno nie ma prawa być 32 bit, windows 10 nigdy nie będzie zajmował mniej niż 20 gigsów po istalacji wszystkiego.
1 / 2 Następna